بازار سنتی محمودآباد

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - محمودآباد

1 سال پیش

بازار سنتی محمودآباد

شهرهای شمالی ایران همواره پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است. علاوه بر زیبایی کوه و جنگل و آب و هوای خوب منطقه در تمام ایام سال، بازدید از بازارهای محلی و سنتی جزو مراکز دیدنی منطقه محسوب می شوند. در این بازارهای سنتی انواع محصولات کشاورزی، فرآورده های محلی، لبنیات، گوشت و مرغ، سبزی، انواع ترشیجات و مربا، برنج، میوه و مرکبات و صنایع دستی را می توانید تهیه کنید. ویژگی مهم شهرهای شمالی بازار روز آنها است. یکی از زیباترین و قدیمی ترین بازارهای سنتی استان مازندران در شهر محمود آباد قرار دارد. بازار روز محمود آباد سالها است که محل کسب و کار و فروش انواع مردم محلی است. کیفیت خوب، قیمت مناسب و عرضه انواع مایحتاج روزانه در این بازارها آنرا به عنوان یکی از مراکز مهم و اصلی در خرید و تهیه مواد غذایی مورد نیاز اهالی نموده است. اگر قصد بازدید از بازار سنتی محمودآباد را دارید با اجاره ویلا در شهرک دریاکنار بابلسر و یا خزرشهر می توانید در نزدیکی بازار سنتی محمود آباد اقامت داشته باشید.

بازار سنتی محمود آباد

 

بازار سنتی محمود آباد را بیشتر بشناسیم

بازار سنتی محمود آباد که به بازار الغدیر نیز مشهور است در بلوار امام خمینی خیابان معلم قرار دارد. بازار در نزدیکی ساحل قرار داشته و همه چیز در آن می توان پیدا نمود. بازار روز محمود آباد در تمام روزهای هفته و از صبح زود تا ۱۰ شب باز است. انواع محصولات مانند مرغ و اردک، تخم مرغ، سبزی های محلی، ترشی، مربا، لواشک، برنج، میوه و مرکبات، آب مرکبات و بسیاری محصولات دیگر با بهترین کیفیت و قیمت مناسب عرضه می شود. فروشندگان زن روستایی با همان سادگی و صفای مردم شمال به فروش محصولات خود می پردازند. از دیگر محصولات قابل عرضه در بازار سنتی محمود آباد صنایع دستی گوناگون است. انواع محصولات چوبی، حصیری و پارچه ای مانند جارو، قاشق، تخته خرد کن، سینی، زیر انداز و نظیر آن در بازار به فروش می رسد. با اجاره ویلا در دریا کنار بابلسر که در نزدیکی محمود آباد قرار دارد می توانید تمام مایحتاج خود را از این بازار تهیه کنید.

 

سفر جذاب و دیدنی به بازار سنتی محمود آباد

بازارهای محلی در شمال همانند فرهنگ گویای مردم خطه شمال هستند. انواع خوراکی ها، صنایع دستی کار هنرمندان روستایی، غذاها و چاشنی ها مختلف نشان از سنت ها و فرهنگ دیرینه مردم این سرزمین دارد. شهر محمود آباد در مجاورت دریای خزر قرار داشته و شهری توریستی و زیبا محسوب می شود. در بازار سنتی محمود آباد قسمتی بنام بازار ماهی فروشان قرار دارد. در این بازار انواع ماهی های تازه دریای خزر مانند کفال، سفید، اوزون برون و کپور عرضه می شود. ماهی های صید تازه با کیفیت فوق العاده و طعم و مزه عالی به همراه انواع چاشنی ها و سبزیجات معطر شمال جزو خرید های روزانه افراد زیادی است. اگر می خواهید از انواع ماهی تازه در بازار سنتی محمود آباد خریداری و خود آنرا طبخ کنید، می توانید با اجاره ویلا در خزرشهر شمالی که در فاصله نزدیک از محمود آباد قرار دارد به راحتی میان شهرک توریستی خزرشهر و محمود آباد تردد کنید.

انواع محصولات محلی در بازار سنتی محمود آباد

 

چگونه به بازار سنتی محمودآباد برویم؟

برای بازدید از بازار سنتی محمود آباد باید خود را به شهر محمود آباد برسانید. از آمل به محمود آباد حدود ۲۱ کیلومتر و در حالت عادی ۳۰ دقیقه فاصله است. بازار سنتی در بلوار امام خمینی خیابان معلم قرار دارد. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید با ورود به بازار از دیدن این همه زیبایی و محصولات رنگارنگ به وجد می آیید. بوی ترشی، سبزیجات معطر، برنج، مرکبات، ماهی و سایر محصولات محلی شما را تازه و سرحال می کند. برای اقامت در محمود آباد نگرانی وجود ندارد زیرا دو شهرک توریستی زیبا بنام دریاکنار و خزرشهر در مجاورت آن قرار دارند. با اجاره ویلا در دریاکنار و یا اجاره ویلا خزرشهر لحظات خوشی را در کنار خانواده و دوستان سپری خواهید کرد.

  

سفری خوش به بازار سنتی محمودآباد با اجاره ویلا دریاکنار

بازار سنتی محمود آباد بطور حتم سفری فراموش نشدنی در ذهن شما خواهد بود. در اینجا همه چیز رنگ و بوی سادگی و صمیمیت دارد. مردمان با صفای روستایی که دستاوردهای خود را برای فروش عرضه می کنند و یا انواع محصولات ارگانیک که به روش طبیعی تهیه شده اند بهترین تضمین کننده سلامت شما خواهند بود. طعم محصولات محلی و ارزش غذایی بالای آنها برای همه آشکار است لذا با خرید انواع نیازهای روزانه و مایحتاج خود از بازار سنتی محمود آباد علاوه بر تهیه مواد غذایی سالم و با ارزش در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد. برای اجاره ویلا در دریا کنار با قیمت مناسب به وب سایت ویلایار مراجعه کنید. ویلایار مجموعه ای از برترین مراکز اقامتی و ویلاهای منطقه را به شما پیشنهاد می نماید. با اجاره ویلا از سایت ویلایار اقامتی ایمن و بدون هیچ مشکلی را در مازندران تجربه خواهید کرد.  

بازار ماهی فروشان محمود آباد

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر