جاده اسالم به خلخال؛ از بهشت تا بهشت!

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - تالش

10 ماه پیش

جاده اسالم به خلخال؛ از بهشت تا بهشت!

جاده اسالم به خلخال؛ رویایی ترین جاده ایران

اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که ترجیح می دهید روزهای تعطیل خود را در شمال کشور سپری کنید، ما به شما پیشنهاد می دهیم که این بار از رویایی ترین جاده جنگلی ایران، جاده اسالم به خلخال دیدن کرده و روحتان را تازه کنید!

جاده اسالم به خلخال که مانند آن را تنها در نقاشی ها دیده اید، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شمال کشور است. این جاده بی نظیر که بیش از 70 کیلومتر طول دارد، اسالم در استان گیلان را به خلخال در استان اردبیل متصل می کند.70 کیلومتر زیبایی، 70 کیلومتر شکوه، 70 کیلومتر طبیعت بکر و نابی که در هیچ جای دنیا مشابه آن را نمی توان  یافت. اگر شدیدا نیازمند حضور در یک مکان رویایی و آرامش بخش هستید، زیبایی های جاده اسالم به خلخال شما را فرا می خواند!

اسالم که این جاده فوق العاده زیبا از آن شروع می شود، یکی از دیدنی ترین بخش های شهرستان تالش استان گیلان با بیش از 10 هزار نفر جمعیت است. گرمای وجود مردمان مهمان نواز تالش که گویشی ترکی و تالشی دارند، زیبایی این منطقه را صدها برابر کرده است. تالش را جاذبه های طبیعی در آغوش کشیده اند و آن را به تکه ای از بهشت تبدیل کرده اند. از جنگل گیسوم تالش نگویم برایتان که باید با چشم خود ببینید تا آن همه زیبایی و شکوه را باور کنید.

خلخال که در انتهایی ترین قسمت این جاده دیدنی قرار گرفته است، از آن رو که با استان همیشه سبز گیلان هم جوار است، بسیار زیبا است. این منطقه که آب و هوای آن به ویژه در فصل تابستان بسیار دلنواز است، مورد توجه ویژه گردشگران قرار گرفته است. وجود تفرجگاه ازنو و پارک اللر باغی زیبایی های خلخال را چندین برابر کرده است.

جاده اسالم به خلخال

جاذبه های جذاب جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال که رویایی ترین جاده ایران است، سرشار از جاذبه هایی است که دل هر مسافری را برده و چشم هر بیننده ای را می نوازند. از اسالم که راه بیفتید، جاده ای را خواهید دید که آغوش خود را به روی درختان جنگلی سر به فلک کشیده باز کرده است. این ابتدای راه زیبایی است که رهسپار آن هستید. کمی جلوتر که بروید، پیچ و خم های جاده نمایان خواهد شد. پیچ و خم هایی که زیبایی های چاده را چندین برابر کرده اند. حدود یک ساعت بعد، دشت های سر سبز به مرور به استقبالتان می آیند.    

طبیعت بکر جاده اسالم به خلخال و زیبایی های باور نکردنی آن خستگی های زندگی روزمره را شسته و با خود می برد. مگر می شود این حجم از زیبایی و شکوه را در یک قاب دید و باز هم از خستگی حرف زد؟!

آنچه روح را می نوازد، رطوبت و مه لذت بخشی است که به دلیل هم جواری با دریای خزر مهمان همیشگی جاده اسالم به خلخال است. وجود مه بر زیبایی های محیط افزوده و صحنه را رویایی تر کرده است. وجود روستاهای کوچک و بزرگ و عشایر نشینان خونگرم در مسیر جاده اسالم به خلخال یکی دیگر از زیبایی های چشم نواز این جاده است. کلبه های رنگارنگ کوچک، دشت های پر از گل و کندوهای عسلی که با فاصله ای نه چندان زیاد خودنمایی می کنند، همه و همه دست به دست هم داده اند و این منطقه را به یکی از لذت بخش ترین جاذبه های ایران تبدیل کرده اند.

اگر قصد سفر به خطه شمالی کشور و بازدید از جاده با شکوه اسالم به خلخال را دارید، ما فصل اردیبهشت و خرداد را برای حضور در این جاذبه مجذوب کننده به شما پیشنهاد می دهیم. حوالی اردیبهشت و خرداد که می شود، گل های شقایق فراوانی بر دامن دشت های سرسبز می رویند تا جلوه ای خاص در این مسیر ایجاد شده و ترکیب رنگ بی نظیری رقم بخورد. حضور دریاچه مه گرفته نئور کلکسیون زیبایی های جاده اسالم به خلخال را تکمیل کرده است تا شما بهترین سفر عمرتان را در این نقطه تجربه کنید!

جاده اسالم به خلخال

از سفر خود لذت ببرید، اقامتتان با ما!

اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که بی قرار دیدن جاذبه های گردشگری ایران هستید، اما به دلیل نگرانی هایی که بابت اقامت دارید، از راهی شدن سر باز می زنید، لازم است بدانید که ما اقامت شما را در بهترین ویلاها و در عین برخورداری از مناسب ترین امکانات تضمین می کنیم. اجاره ویلا استخردار در شهر نور، اجاره ویلا چالوس استخردار و فول امکانات، اجاره ویلا استخردار تهران و... تنها نمونه ای از خدمات ما است. تخصص ما ارائه ویلا استخردار در مکان مورد نظر شما است.

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر