آبشار آب پری؛ متفاوت‌ترین آبشار مازندران

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - رویان

1 سال پیش

آبشار آب پری؛ متفاوت‌ترین آبشار مازندران

در نظر داشته باشید که مسافران با توجه به شرایط کاری بیشتر اوقات، آخر هفته‌ها مقصد سفر خود را برنامه‌ریزی می‌کنند؛ بنابراین برای داشتن اقامتی امن و مشخص بهتر است قبل از سفر اقدام به اجاره ویلا در شمال نمایید.

به نظر من یکی از جادویی‌ترین خلقت‌های طبیعت آبشارها هستند. آبشارهای بی‌شماری در استان مازندران با آب و هوایی مختلف وجود دارند که همگی به شیوه منحصر به فرد خود شگفت انگیز هستند. در واقع بازدید از یک آبشار ممکن است برای هر فردی مفرح باشد. بنابراین، در این مقاله، من به بررسی آبشار آب پری می‌پردازیم تا شما را ترغیب کنیم تا آن‌ را به عنوان مقصد بعدی سفر خود در نظر بگیرید.

معرفی آبشار آب پری

آبشار آب پری یکی از شگفت انگیزترین جاذبه‌ها در 15 کیلومتری شهرستان رویان می‌باشد که در استان مازندران واقع شده است. شما می توانید هنگام سفر به شمال ایران آن را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید. وقتی ما به آبشار آّب پری رسیدیم، خود را در بهشتی در میان منطقه کوهستانی ناهموار پیدا کردیم.

تماشای زیبایی‌های آبشار آب پری

در نگاه کلی که از طبیعت اطراف منطقه و جنگل رویان کردیم، به منظره‌ی بی نظیری برخوردیم. درختان در اطراف آبشار آب پری با فاصله کم از یک‌دیگر قرار گرفته اند و بیشتر مناطق در آنجا بکر و دست نخورده باقی مانده است. تماشای منظره‌های مسحورکننده‌ی آبشار آب ‌پری و گوش دادن به صداهای جالب آن‌ها می‌تواند سبب آرامش و دوری از هرگونه استرس باشد.

آبشار آب پری

چگونه به آبشار آب پری دسترسی پیدا کنم؟

مقصد سفر آخر هفته‌ی ما اینبار به آبشار منحصر به فرد آب پری می‌باشد. برای رفتن به آبشار از مسیر جاده چالوس، تهران را ترک کردیم. 5 کیلومتر بعد از عبور از جاده چالوس در سمت شرق جاده با توجه به تابلوهای راهنما وارد شهر رویان شدیم که این منطقه بعد از شهرستان نوشهر قرار دارد. در حوالی شهر رویان بازار بزرگی وجود دارد که به وسیله‌ی آن به راحتی توانستیم به آبشار آب پری برسیم. مسیری که برای رسیدن به آبشار با آن مواجه شدیم توسط درختان سرسبز و تنومند احاطه شده بود که زیبایی آن را دو چندان می‌کرد. جاده پر پیچ و خم است اما دشوار نیست و ما با ماشین شخصی به راحتی به این منطقه‌ی زیبا رسیدیم.

آبشار آب پری؛ آبشاری متفاوت از دیگر آبشارها

جالب است بدانید در نگاه اول ما به این آبشار، تصورمان از آن مانند دیگر آبشارهای خروشان با ارتفاع بلند بود! اما این آبشار شباهت زیادی به آبشارهای استان مازندران ندارد. چرا که در بخشی از زمین با سنگ‌هایی در ابعاد مختلف به صورت لغزنده در دامنه تند کوه متراکم شده اند و آب روان از میان این سنگ‌ها در جریان است. علاوه بر این امروزه تعداد زیادی گردشگران در تعطیلات آخر هفته به بازدید از این مکان سفر می‌کنند.

سفری ماندگار با اجاره ویلا در آبشار آب پری

منطقه‌ی آبشار در مجاورت روستای کجور و یوش قرار گرفته است و شما با اجاره ویلا در اطراف روستاهای این جاذبه‌ تماشایی می‌توانید اقامتی خوش را تجربه کنید. به یاد داشته باشید برای اجاره ویلا استخردار در شمال، لازم است قبل از سفر تصمیم بگیرید و اقدام به اجاره ویلا استخردار نمایید؛ چرا که ممکن است در برخی از ایام تعطیل با مشکل اقامت و پیدا نکردن ویلا بر بخورید.

منظره‌ی زیبای آبشار آب پری

تفریحات مفرح در آبشار آب پری

آبشار آب پری مکانی عالی برای انواع فعالیت‌های پر انرژی در فضای باز با آب و هوایی مطبوع می‌باشد. شما می‌توانید بسیاری از فعالیت‌های مختلف حتی قدم زدن در طبیعت بی‌نظیر آن را انجام دهید. به یاد داشته باشید برای رفتن به این منطقه‌ی زیبا لباس مناسب و کفش راحتی برای پیاده‌روی به همراه داشته باشید. هم‌چنین با اجاره ویلا در دریاکنار و اجاره ویلا خزرشهر میت‌وانید در روزهای سفر خود به راحتی از امکانات تفریحی و رفاهی این دو شهرک بهره‌مند شوید و از مناطق سرسبز و ساحل آرام دریا لذت ببرید.

جاذبه‌های منحصر به فرد اطراف آبشار آب پری

در اطراف این آبشار پارک جنگلی رویان، با درختان جنگلی در ارتفاعات پایین‌تر و وجود درختان کاج در قسمت بالاتر دیده می‌شود که می‌توان گفت اولین جاذبه‌ طبیعی این منطقه است. ما لحظاتی را به تماشای زیبایی‌های مناظر سپری کردیم. از دیگر جاذبه‌های این منطقه می‌توان به مسیر انتهای پارک جنگلی که به جاده جنگلی کجور ختم می‌شود و از آن طرف می‌توان به جاذبه‌های دهکده کندلوس و مرزن آباد اشاره کرد. در طی مسیر نیز خروجی وجود دارد که ما را به زادگاه شاعر معاصر نیما یوشیج می‌رساند که اگر فرصت دارید می‌تواند از این جاذبه‌های آبشار آب پری نیز بازدید کنید و لذت بیرید.

در نظر داشته باشید اگر قرار است چند روز یا هفته به شمال ایران سفر کنید می‌توانید از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهرهای شمال برخوردار شوید. با اجاره ویلا در خزرشهر و اجاره ویلا دریاکنار علاوه بر بازدید و گشت و گذار از جاذبه‌های این دو شهرک می‌توانید اقامتی خاطره‌انگیز را تجربه کنید.

اقامت و اجاره ویلا در آبشار آب پری

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر