مجموعه میدان شهرداری رشت؛ جاذبه ای که محو زیبایی هایش خواهید شد!

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - رشت

1 ماه پیش

مجموعه میدان شهرداری رشت؛ جاذبه ای که محو زیبایی هایش خواهید شد!

  • مجموعه میدان شهرداری؛ جاذبه ای بی نظیر در مرکز شهر باران، رشت!

اگرچه خطه شمالی ایران پر از جاذبه هایی است که دل هر رهگذری را می برند، اما در این میان مجموعه میدان شهرداری رشت یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری واقع در استان گیلان و شهر رشت می باشد. شک نداشته باشید که با یک بار دیدن این مجموعه دلتان برای همیشه در مجموعه میدان شهرداری رشت جا خواهد ماند. اگر تاکنون فرصت بازدید از این مکان رویایی را نیافته اید، حتما سفر به رشت و دیدن مجموعه میدان شهرداری رشت را در اولویت سفرهای خود قرار دهید.

اگر کوله بار سفر را بسته و راهی شهر باران و غذاهای خوشمزه شده اید، مبادا رفتن به مجموعه میدان شهرداری رشت را از یاد ببرید که پشیمانی به سراغتان خواهد آمد. بروید، ببینید، لذت ببرید و لحظاتی خاطره انگیز را برای خود و خانواده تان رقم بزنید!

میدانی که امروزه از آن تحت عنوان میدان شهرداری رشت یاد می شود، از گذشته های دور تا به امروز به عنوان میدان مرکزی این شهر بی نظیر شناخته شده است. آنچه چشم هر بیننده ای را می نوازد، ساخت میدان و ساختمان های اطراف آن با استفاده از سبک نئوکلاسیک می باشد. همین امر موجب شده است که شما خود را در خیابان ها و کوچه پس کوچه های سن پترزبورگ روسیه تصور کنید و چه بسا زیباتر از سن پترزبورگ. چرا که هیچ جای دنیا ایران خودمان نخواهد شد.

مجموعه میدان شهرداری رشت

  • جاذبه های جذاب مجموعه میدان شهرداری رشت

جاذبه های دلربای مجموعه میدان شهرداری رشت آن چنان دل از کف مسافران می ربایند که به حق استفاده از واژه میدان نمی تواند ادا کننده حق مطلب این همه زیبایی و شکوه باشد. اگر تا به حال به رشت سفر نکرده و مجموعه میدان شهرداری آن را ندیده اید و با جاذبه های چشم نواز آن آشنایی ندارید، تا پایان با ما همراه باشید تا زیباترین دیدنی های این مکان گردشگری را به شما معرفی کنیم. البته که شنیدن کی بود مانند دیدن!

  1. ساختمان شهرداری و برج ساعت

شما کدام شهر را دیده اید که ساختمان شهرداری آن یکی از زیباترین جاذبه هایش باشد؟ از آن جا که هر قدم از شهر رشت سرشار از زیبایی است، ساختمان شهرداری آن نیز از این قاعده مستثنی نیست و جزء جذاب ترین جاذبه های آن به شمار می آید. ساختمان شهرداری رشت که آن را با نام کاخ شهرداری یا عمارت شهرداری نیز می شناسند، در ضلع غربی میدان شهرداری واقع شده است. جالب است بدانید که ساخت این بنای بی نظیر که ابهت خاصی به نمای میدان بخشیده، حدود بیست سال طول کشیده است. البته در آن زمان ساعتی که امروزه بر روی ساختمان نصب شده است، وجود نداشت. اما باز هم همین زیبایی بود و همین شکوه...

بسیاری از مسافران رشت را با ساختمان شهرداری و برج ساعت آن می شناسند. در هم آمیختن صدای زنگ ساعت و همهمه مسافرانی که از دیدن این همه زیبایی به وجد آمده اند، فضایی دلنشینی ایجاد می کند. لذت دیدن نهایت زیبایی در یک قاب را از خودتان دریغ نکنید.

ساختمان شهرداری و برج ساعت

  1. کتابخانه ملی

جالب است بدانید شهر رشت را با نام شهر اولین ها نیز می شناسد. کتابخانه ملی رشت نیز اولین کتابخانه ملی ایران می باشد که محمد علی تربیت در سال 1306 ایده ساخت آن را مطرح نمود تا بدین ترتیب زیبایی های مجموعه میدان شهرداری رشت به حد اعلا برسد. گفتنی است که کتابخانه مذکور تنها کتابخانه ملی ایران است که مردمی بوده و هیچ وابستگی به دولت ندارد! بله؛ خدمتتان عارض شدیم که رشت شهر اولین ها است و این هم یک نمونه بارز دیگر!

کتابخانه ملی رشت در میدان شهرداری رشت

کتابخانه ملی رشت

  1. ساختمان پست

ساختمان پست با قدمتی صد ساله از دیگر جاذبه هایی است که زیبایی چشمگیری به مجموعه میدان شهرداری رشت بخشیده است. اگرچه امروزه اداره پست شهر رشت در این ساختمان مستقر است، اما به زودی این ساختمان به موزه تبدیل می شود تا مجموعه میدان شهرداری رشت به جاذبه ای همه چیز تمام مبدل گردد.

اداره پست در میدان شهرداری رشت

ساختمان پست

  1. پیاده راه شهرداری

اگر راهی رشت شدید و فرصت حضور در مجموعه میدان شهرداری را یافتید، حتما لذت قدم زدن در پیاده راه شهرداری را تجربه کنید. بی شک مجذوب زیبایی های باور نکردنی اطرافتان خواهید شد. سر برگردانده و به اطراف میدان نگاهی بیندازید تا تندیس ها و مجسمه های متنوع و رنگارنگی را ببینید که زیبایی خاصی به میدان بخشیده اند. آبنمای بزرگ وسط میدان، فواره های کوچک و بزرگ آن و صدای پخش موسیقی های گوش نواز از ساختمان شهرداری پیاده روی در پیاده راه موجود در این مجموعه را برایتان خاطره انگیز خواهد کرد.

پیاده راه شهرداری

  1. بازار سنتی رشت

بازار سنتی رشت یکی دیگر از جاذبه های مجموعه میدان شهرداری رشت است. اگر با دیدن ساختمان شهرداری و کتابخانه ملی و پیاده روی در پیاده راه های بی نظیر این مجموعه حسابی حالتان خوب شده است، می توانید خود را به بازار سنتی رشت دعوت کرده و با خرید یک یادگاری هر چند کوچک یاد این روز بی نظیر را برای همیشه در خاطر خود زنده نگه دارید.

بازار سنتی رشت

  • نگران اقامت خود در شما کشور نباشید!

بسیاری از افراد پس از برنامه ریزی برای مسافرت به شمال کشور با این دغدغه رو به رو می شوند که مبادا اقامتشان با مشکل مواجه گردد.

اگرشما هم به این دسته از افراد تعلق دارید، باید بدانید که جای هیچ گونه نگرانی نیست. ما به شما این اطمینان را می دهیم که به سادگی و با اجاره ویلا استخر دار می توانید اقامتی به یاد ماندنی درشهر رشت داشته باشید. اجاره ویلا استخر دار در سوادکوه و اجاره ویلا استخردار در بابلسر نیز می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد. سایت اجاره ویلا پذیرای خستگی های شما مسافران عزیز است. بی صبرانه منتظر حضورتان هستیم!

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر