گردشگری سلامت با آبگرم لاریجان

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - آمل

1 سال پیش

گردشگری سلامت با آبگرم لاریجان

اجاره ویلا استخردار در شمال یکی از گزینه‌های اقامت لوکس و متفاوت می‌باشد؛ که بسیاری از مسافران این نوع اقامت را در سفر به مقصد شهرهای شمالی انتخاب می‌کنند. شما با سفر خود به شهرهای گوناگون شمال ایران، با اجاره ویلا دریاکنار و هم‌چنین اجاره ویلا خزرشهر می‌توانید در زمان اوقات فراغت از جاذبه‌های بکر آنجا نیز بهره‌مند شوید.

علاوه بر آب و هوای معتدل کوهستانی همراه با زیبایی‌های طبیعی، چشم‌انداز قله دماوند، وجود آبگرم لاریجان از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان آمل می‌باشد، که علاقه‌مندان بسیاری را جهت آب درمانی به خود جلب کرده است. این منطقه‌ی گردشگری سال‌ها است که توسط عموم مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد و مسافران زیادی برای درمان بیماری‌های پوستی به این منطقه سفر می‌کنند. در این مقاله از تجربیات سفر خود به آبگرم لاریجان مطالب جالب و مفیدی را در اختیارتان قرار می‌دهم.

معرفی آبگرم لاریجان

این آبگرم در نزدیکی روستای لاریجان در استان مازندران واقع شده است. آبگرم لاریجان به طور طبیعی در دامنه کوه دماوند سرچشمه می‌گیرد. آبگرم لاریجان که نزدیک‌ترین آبگرم به تهران است، اما هنوز هم برای بسیاری از تهرانی‌ها ناشناخته و بکر می‌باشد. موقعیت مکانی چشمه آبگرم لاریجان، حوالی شهر آمل در روستای ییلاقی آبگرم بر دامنه قله دماوند قرار گرفته است.

چشمه آبگرم لاریجان

مسیر دسترسی به آبگرم لاریجان

ما برای سفر و بازدید از آبگرم لاریجان یک روز را برای رفتن به این منطقه اختصاص دادیم. برای رسیدن به آبگرم لاریجان خود را باید به آمل می‌رساندیم؛ بنابراین مسیر را از جاده هراز آغاز کردیم. پس از عبور از رودهن و پل‌های جاده هراز، حدود 3 کیلومتر پس از رد کردن تابلو (آمل 75 کیلومتر) در سمت چپ جاده، در پشت امام‌زاده هاشم و شهر پلور روستای لاریجان قابل مشاهده است. در نهایت با توجه به تابلوهای راهنمایی بعد از عبور از روستای رینه و بعد از آن به روستای لاریجان رسیدیم.

چشمه‌های معروف آبگرم لاریجان

اگرچه اجاره ویلا خصوصی، سوئیت‌ها و خانه‌های شخصی برای برخورداری از چشمه‌های آبگرم خصوصی فراهم است اما در این میان حمام و استخرهای عمومی نیز وجود دارند. مهم‌ترین آن‌ها استخر شاه عباسیان یا شاه عباسی است که معیشت صفویه بوده و نمونه‌ای از میراث فرهنگی محسوب می‌شود. بعد از حمام شاه عباسی، استخر آب آهن معروف‌ترین استخر آبگرم لاریجان می‌باشد. زمانی که ما از این آبگرم بازدید کردیم از رنگ آب آن مشخص بود که مقدار زیادی املاح و آهن درون آن وجود دارد و دارای خاصیت درمانی مفیدی می‌باشد.

اجاره ویلا در آبگرم لاریجان

شرایط اقامت در آبگرم لاریجان و اجاره ویلا

در روستای اطراف آبگرم لاریجان، ویلاهای اقامتی وجود دارند که امکان اقامت و استفاده از آبگرم چشمه در داخل اقامتگاه‌ها به صورت حوضچه‌های اختصاصی را برای شما فراهم کرده است. هم‌چنین با اجاره ویلا در شهرهای نزدیک به آبگرم علاوه بر اقامتی خوش می‌توانید از جاذبه‌های اطراف آن نیز بهره‌مند شوید و سفری خاطره‌انگیز را تجربه کنید. تنوع اجاره ویلا در شهرهای شمالی به ویژه شهرستان آمل بسیار زیاد است شما می‌توانید با اجاره ویلا استخردار از تمام امکانات رفاهی آن برخوردار شوید و سفری خوش را برای خود رقم بزنید.

ویژگی چشمه آبگرم لاریجان

دمای آب چشمه‌های آبگرم ۶۸ درجه سانتی‌گراد می‌باشد که با توجه به درجه حرارت آب و وجود انواع املاح معدنی در آب چشمه، خاصیت درمانی خوبی برای بیماری‌های پوستی، دردهای استخوانی و مفصلی دارد. هم‌چنین سرعت جوشیدن آب چشمه لاریجان در سطح زمین نشانگر این است که مخزن آب به سطح زمین نزدیک است و به همین دلیل در زمان جوشیدن آب از دل زمین افت کمی در حرارت آب ایجاد می‌شود. اجاره ویلا در شمال علاوه بر داشتن اقامتی امن، فرصت کافی برای آب درمانی در روستای لاریجان و دیدن جاذبه‌های اطراف آن را برای شما فراهم می‌کند.

آبگرم لاریجان

جاذبه‌های گردشگری اطراف آبگرم لاریجان

در روستاهای اطراف آبگرم مناظر دل‌پذیری را به خصوص در بهار با چشمه‌های روان از کوه‌ها نظاره‌گر خواهید بود. هوای تازه و صاف، زیبایی گل‌ها و سرسبزی آن چنان چشمگیر است که دل هر خسته و افسرده‌ای را به وجد می‌آورد. علاوه بر این‌ها نزدیک‌ترین جاذبه‌ی گردشگری به آبگرم لاریجان، آبشار شگفت‌انگیز شاهاندشت می‌باشد که دارای منظره‌ای فوق‌العاده زیبا است که می‌توانید عکس‌های خارق‌العاده بگیرید. هم‌چنین می‌توانید برنامه‌ی سفر خود را طوری تنظیم کنید که از این آبشار دیدن کنید و بعد خود را برای یک آبگرم ویژه و رهایی از خستگی راه، آماده کنید.

در سفر به شمال امکان ندارد مسافران از سواحل دریای خزر دیدن نکنند، به شما پیشنهاد می‌کنم مقصد سفر خود را طوری برنامه‌ریزی کنید تا با اجاره ویلا در دریاکنار و اجاره ویلا در خزرشهر اقامتی فراموش‌نشدنی را تجربه کنید و از سواحل دریا و جاذبه‌های اطراف آن بازدید نمایید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر