تجربه سفر به دریاچه الیمالات و عکس های آن در شهرستان نور

ادمین ادمین

مازندران - نور

3 سال پیش

 وقتی که تصمیم می گیریم به سمت دریاچه هایی برویم که در میان جنگل های استوار شمال قرار دارند، قطعا اگر اولین گزینه دریاچه الیمالات به ذهنمان نرسد، کم لطفی است اگر آن را در مرتبه دوم قرار ندهیم. از آن جا که ما بیشتر اوقات برای سفر به شمال، مکان اجاره ویلا در دریا کنار و یا اجاره ویلا در خزرشهر را انتخاب می کنیم لازم است که ابتدای امر به جاذبه های گردشگری سر بزنیم که مسیر راحتی تا این دو شهرک دارند. 
با همین هدف و با کمی پرس و جو، به ما پیشنهاد شد که از دریاچه چورت دیدن کنیم و بعد هم به دریاچه الیمالات برویم. هر چند خاطرات دریاچه چورت را قبلا نوشته ام و عکس هایش را اینجا گذاشته ام اما خاطرات و لطف دیدار از دریاچه الیمالات چیز دیگری است چرا که:

دریاچه الیمالات گردشگری شمال

 1. امکانات رفاهی خاصی در اطراف این دریاچه وجود دارد
 2. مسیری رویایی و زیبا دارد که طول سفرتان را کوتاه تر می کند
 3.  منظره ای عالی دارد که برای گرفتن عکس های یادگاری و هنری بی نظیر است 
 4.  مسیرش چنان مناسب است که با هر خودرویی می توان به آن جا رفت 
 5.  به دلیل قرار گرفتن در شهرستان نور، فاصله چندانی با محل اجاره ویلا ی ما ندارد. 

البته این کاملا به شما ارتباط دارد که در کجا ساکن باشید مثلا اگر با اجاره ویلا در محمود آباد ساکن این شهرک شده اید، فاصله ای خیلی کمتر نسبت به دیگر شهرک های نام برده شده تا دریاچه الیمالات خواهید داشت.

دریاچه الیمالات گردشگری شمال

مسیر رسیدن به دریاچه الیمالات

برای رسیدن به دریاچه الیمالات باید بدانیم که شما در کدام منطقه از مازندران ساکن هستید اما اگر در حاشیه دریای خزر باشید و در برخی شهرک ها نظیر دریا کنار و خزرشهر مستقر هستید، به راحتی با پیمودن جاده اصلی تا شهر نور، و بعد حرکت به سمت جنوب، به کمک تابلو ها می توانید به دریاچه الیمالات برسید. 
این مسیر را که حدودا 1 ساعت و 30 دقیقه به طول می انجامد را در زیر آورده ایم. 
 دریاچه الیمالات گردشگری شمال
اگر این مسیر را رفته باشید باید بدانید که از مسیر چمستان باید رد جنگل کشپل را بگیرید. وقتی که به جنگل می رسید باید مسیر را از دل جنگل رد کنید تا این که سر و کله دریاچه پیدا شود. این دریاچه در حقیقت آثاری از یک سد خاکی با همین نام است. 

 

تفریحات و گردشگری در مسیر دریاچه الیمالات

دریاچه الیمالات که حاصل سد خاکی است دارای فرصت های گردشگری متنوعی است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت

 1.  قایق سواری
 2. عکاسی
 3. ماهیگیری
 4. پیک نیک و صرف ناهار یا صبحانه ای دل انگیز 

دریاچه الیمالات گردشگری شمال

این ها تفریحاتی است که خیلی ها برای آن لحظه شماری می کنند چرا که لطف قایق سواری در میان جنگل بر روی یک دریاچه زیبا چیزی است که کم دست می دهد تا آن را تجربه کنیم. نظرتان در مورد عکاسی و ماهیگیری یا یک صبحانه دلچسب در کنار خانواده چیست؟

دریاچه الیمالات گردشگری شمال

امکانات تفریحی و رفاهی دریاچه الیمالات

خوشبختانه این دریاچه در پرت راه واقع نشده به همین خاطر رسیدگی هایی در آن صورت گرفته که به رفاه حال توریست ها کمک می کند. 
از جمله این امکانات می توان به 

 1. سرویس های بهداشتی در کنار دریاچه 
 2.  رستوران در مسیر 
 3. کافی شاپ در مسیر 
 4. رستوران در کنار ساحل دریاچه 
 5. کافی شاپ در کنار ساحل دریاچه 

اشاره داشت. 
حتی برای رفاه اقامتی بهتر می توانید از آلاچیق ها و سوئیت های اقامتی نیز در کنار دریاچه بهره مند شوید. 

دریاچه الیمالات گردشگری شمال

 چه فصلی به دریاچه الیمالات سفر کنیم؟

معمولا جاذبه های گردشگری شمال کشور، 3 فصل هستند یعنی در فصل های بهار، تابستان و پاییز، به خوبی منظره هایی ایجاد می کنند که وصف نا پذیر هستند. هر چند برخی از مناطق بخاطر شرجی بودن در تابستان ها آزار دهنده است اما فصل زمستان هم ریسک های خود را دارند. 

دریاچه الیمالات گردشگری شمال
بهترین فصل برای سفر به دریاچه الیمالات بهار و پاییز است. بهار های دریاچه الیمالات سرشار از لطافت و سر سبزی و طراوت است و پاییز هایش هم هزار رنگ و تماشایی. اما تابستان هایی شرجی دارد که کمی سوزان است و زمستان هایی برفی دارد که جاده لغزنده هر کسی را به سمت خود نمی کشد!

دریاچه الیمالات گردشگری شمال

اقامت در کنار دریاچه الیمالات چگونه است؟

خوشبختانه فاصله دریاچه الیمالات تا شهر، بسیار کم است به همین دلیل توصیه می کنیم که با اجاره ویلا در نزدیکی این دریاچه بهترین حالت اقامتی را برگزینید. مثلا اجاره ویلا دریاکنار و یا اجاره ویلا خزرشهر از بهترین پیشنهاداتی است که ویلایار به شما ارائه می کند. 

دریاچه الیمالات گردشگری شمال
اما اگر بخواهید تابستان به دیدار دریاچه الیمالات بروید، اجاره ویلا استخردار بهترین گزینه است چرا که آب تنی بعد از تعرق هوای شرجی و داغ منطقه دریاچه الیمالات بهترین کاری است که سریع حالتان را جا می آورد. 

دریاچه الیمالات گردشگری شمال
اما وجود آلاچیق ها در منطقه توریست های جسور را به اقامت طولانی می کشاند که البته ریسک دارد و نمی توان چندان که باید به آن ها اعتماد کرد. همچنین مراکز اقامتی و سویت های اطراف دریاچه نیز فرصتی برای کسانی است که می خواهند اقامتی جنگلی داشته باشند یا این که کمتر هزینه کنند.

دریاچه الیمالات گردشگری شمال

موارد مورد نیاز برای سفر به دریاچه الیمالات

بستگی به این دارد که می خواهید چه مدت زمان در کنار این دریاچه باشید. عاقلانه ترین کار این است که طوری به جاده بزنید که صبح گاه زیر سایه درختان دل انگیز بساط به پا کنید و با روشن کردن آتشی ملایم، چای دم کنید و صبحانه را میل کنید. بعد از این تدارک ناهار ببینید و عصر گاه از منطقه که در 9 کیلومتری شهرستان نور است، خارج شوید. با خارج شدن از مسیر در جاده نور – چمستان قرار می گیرید. 

دریاچه الیمالات گردشگری شمال
این سفر یک روزه، می تواند بهترین تجربه شما باشد 
اما از جمله ادوات سفر که برای هر مسافر ضروری است:

 1.  وسایلی مثل کفش و لباس مناسب فصل
 2. بارانی – چادر و زیر انداز 
 3.  میوه و خوراکی 
 4. وعده های غذایی
 5.  آب آشامیدنی 
 6.  کمک های اولیه 
 7.  پاور بانک 
 8. و غیره 

دریاچه الیمالات گردشگری شمال

لذت آش دوغ های دریاچه الیمالات
در کنار دریاچه و در ساحل، افرادی را مشاهده می کنید که به فروش آش مشغول هستند. می توانید با خیال راحت از آن ها خرید کنید و یک عصرانه دلچسب میل کنید. 
نظرتان در رابطه با این سفر چیست؟ 
 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر