آبشار چلندر از جاذبه های گردشگری کدام استان می باشد؟

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - نوشهر

1 سال پیش

 در این مقاله قصد معرفی آبشار چلندر را داریم. این آبشار جزو جاذبه های گردشگری استان مازندران می باشد. این منطقه دارای زیبایی های بسیاری است که سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران به این استان جهت بازدید از آبشار چلندر سفر می کنند. در ادامه به معرفی بیشتر این جاذبه گردشگری می پردازیم.

معرفی روستای چلندر

روستای چلندر در استان مازندران و شهرستان نوشهر واقع شده است. این روستا در نزدیکی دریای خزر قرار دارد. در جنوب شرقی نوشهر و در فاصله 21 کیلومتری از این شهرستان، روستای چلندر واقع شده است. 30 کیلومتر بعد از روستای چلندر منطقه چالوس می باشد. همچنین رایان و نور هم در نزدیکی این روستا قرار دارند. رایان در فاصله 30 کیلومتری و نور در فاصله 36 کیلومتری از این روستا قرار دارند. روستای چلندر دارای آب و هوای بسیار خوبی می باشد و در وسط جنگل این روستا واقع شده است به همین علت در اطراف آن درختان و پوشش گیاهی زیادی وجود دارد. همچنین این منطقه حیوانات شکاری بسیاری هم دارد و زمانی که به گشت و گذار در روستا می روید باید مراقب این نوع جانوران هم باشید تا آسیبی به شما وارد نکنند. پلنگ، خرس، گرگ از حیوانات درنده ایی هستند که در این منطقه زندگی می کنند. علاوه بر حیوانات درنده حیوانات دیگری مانند آهو، خوک، گوزن و غیره نیز در این روستا وجود دارد. در روستای چلندر امامزاده نوح (ع) وجود دارد که زائران بسیاری برای زیارت به این امامزاده می آیند. در نزدیکی روستای چلندر، روستای دیگری به نام روستای چلک نوشهر قرار دارد که در غرب روستای چلندر واقع شده است. فاصله روستای چلندر تا این مکان 11 کیلومتر می باشد.

آبشار چلندر

شغل مردمانی که در روستای چلندر زندگی می کنند

شغل مردمانی که در این منطقه زندگی می کنند بیشتر کشاورزی و دامداری می باشد. اما برخی از افراد محلی علاوه بر کشاورزی و دامداری به زراعت چای و برنج مشغول هستند. برنج و چایی که در این منطقه تولید می شود از بهترین نوع برنج و چای هستند و یکی از دلایل اینکه این روستا در بین مردم معروف شده است برنج و چای خوبی است که دارند. برنج چلندر در شمال بسیار معروف می باشد و دارای عطر و طعم بسیاری خوبی است.  

معرفی آبشار چلندر

آبشار چلندر دارای 140 متر ارتفاع می باشد. اطراف این روستا با درختان زیادی پوشیده شده است و هر ساله مردمان زیادی برای تفریح و گردش به این منطقه می آیند. بعضی از این افراد به وسیله تور های گردشگری و برخی دیگر با وسایل عمومی مانند اتوبوس و هواپیما و عده ای دیگر با وسیله شخصی خود به این منطقه می آیند. برای رفتن کنار این آبشار باید 15 الی 20 دقیقه پیاده روی کنید. این مسیر ماشین رو نیست و فقط از طریق پیاده روی می توان به آبشار چلندر رسید. داشتن کفش و لباس مناسب برای پیاده روی بسیار مهم می باشد. این مسیر از بین درختان می گذرد و یک جاده ی بسیار زیبا است. همچنین در شمال این روستا و در فاصله 5 کیلومتری از آبشار چلندر، تالاب ارواح واقع شده است. این تالاب در بین درختان زیادی قرار گرفته است، درختانی که دارای برگ پهن هستند. در این منطقه خبری از روح نمی باشد بخاطر وجود درختان خشک شده است که نام این مکان را تالاب ارواح گذاشته اند. سد آبیدر یکی دیگر از جاذبه های گردشگری می باشد که در نزدیکی آبشار چلندر واقع شده است. این دریاچه تا آبشار چلندر 20 کیلومتر فاصله دارد. پارک جنگلی پار کشپل در نزدیکی آبشار چلندر است و شما عزیزان می توانید بعد از بازدید از این آبشار به سایر جاذبه های گردشگری که در اطراف آن وجود دارد بروید.

آبشار چلندر

بهترین زمان برای رفتن به آبشار چلندر

شما عزیزان در چهار فصل از سال می توانید به این منطقه سفر کنید. اما اگر در شلوغی و جمعیت زیاد اذیت می شوید بهتر است فصل تابستان را برای سفر به این استان انتخاب نکنید. زیرا تعطیلات است و همه ی مردم قصر تفریح و استراحت را در دارند بنابراین به شمال کشور سفر می کنند. اما فصل بهار و پاییز می تواند زمان مناسب تری برای مسافرت باشد زیرا فصل بهار دارای آب و هوای مناسبی می باشد و علاوه بر این درختان شکوفه می دهند و منظره زیبایی را به وجود می آورند. اما فصل پاییز می تواند بهترین زمان برای عکاسی باشد زیرا برگ درختان به رنگ زرد، قرمز و نارنجی در می آیند و منظره زیبایی را برای عکاسی فراهم می کنند. اوایل فصل پاییز می تواند بهترین زمان برای مسافرت باشد زیرا در این زمان آب و هوا بسیار مناسب می باشد و شما عزیزان به راحتی می توانید به تفریح و گردش در این روستا بپردازید.

اقامت در شهرک خزرشهر و دریاکنار

در ابتدا به توضیح درباره ی اینکه خزرشهر در کجاست می پردازیم. خزرشهر یک شهرک ساحلی با کامل ترین امکانات می باشد که در استان مازندران  و شهرستان بابلسر واقع شده است. گردشگران و مسافران زیادی جهت اقامت و تفریح به این شهرک می آیند. اجاره ویلا خزرشهر جنوبی و خزرشهر شمال می تواند گزینه مناسبی برای اقامت شما عزیزان باشد. شهرک دریاکنار یکی دیگر از شهرک های ساحلی در استان مازندران می باشد. در این شهرک علاوه بر ویلا، آپارتمان هم می توان اجاره کرد بنابراین در این منطقه می توانید به اجاره آپارتمان در شهرک دریاکنار بپردازید. منظره برخی از این آپارتمان ها  ساحل دریاکنار می باشد.

آبشار چلندر

امید است با خواندن مطالب بالا بتوانید یک سفر رویایی و خاطره انگیز را تجربه کنید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر