قلعه کول؛ جاذبه ای که نباید بازدید از آن را به تعویق انداخت!

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - ماسال

2 ماه پیش

قلعه کول؛ جاذبه ای که نباید بازدید از آن را به تعویق انداخت!

قلعه کول ماسال؛ زیبایی بخش طبیعت ماسال

خلاصه محتوا : قلعه کول یکی از بی نظیرترین جاذبه­ های شهرستان ماسال به شمار می آید. اگر تا به حال از قلعه کول دیدن نکرده ­اید، جایز نیست که بیش از این بازدید از این بهشت بکر را به تعویق بیندازید. کوله بار سفر را بسته و راهی گیلان سرسبز شوید. 50 کیلومتر که از شهر رشت بگذرید، چشم اندازی زیبا با ییلاق­های خوش آب و هوا و رودخانه ها و آبشارهای جذاب خواهید دید.

قلعه کول یکی از بی نظیرترین جاذبه های شهرستان ماسال در استان گیلان به شمار می آید. اگر تا به حال از قلعه کول دیدن نکرده اید، جایز نیست که بیش از این بازدید از این بهشت بکر را به تعویق بیندازید. کوله بار سفر را جمع کرده و راهی گیلان سرسبز شوید. 50 کیلومتر که از شهر باران، رشت بگذرید، چشم اندازی زیبا با ییلاق های خوش آب و هوا و رودخانه ها و آبشارهای جذاب خواهید دید. به شهر زیبای ماسال خوش آمدید!

ماسال با تمام زیبایی ها و دیدنی هایش جذبه بی نظیری به استان گیلان بخشیده است. اگر چه هر جای خاک ماسال دیدنی است، اما قلعه کول چیز دیگری است! قلعه کول واقع در روستای کول که بر روی تپه ای طبیعی با ارتفاع سی متر قرار گرفته است، دارای قدمتی چند صد ساله است. این قلعه بار سنگین تاریخ را به دوش می کشد. با نگاه کردن به خشت خشت قلعه گویی دفتر تاریخ را ورق می زنی. شاید همین موضوع زیبایی آن را به حد کمال رسانده است.

اگرچه تنها بقایایی از عظمت و شکوه قلعه کول باقی مانده است، اما بی شک در همین بقایا نیز می توان زیبایی های چشم نوازی یافت. تمام زیبایی و شکوه استان گیلان در جنگل و دریا خلاصه نمی شود. گاهی می توان راهی مکان هایی همچون قلعه کول شد و از آرامش و زیبایی خاص آن ها نیز بهره برد.

قلعه کول ماسال

قلعه کول ماسال

قلعه کول فومن؛ قلعه ای قدیمی اما دلربا

حتی اگر ساعت ها، روزها و هفته ها از وقت خود را صرف گشت و گذار در استان گیلان کنید، نه مکان های دیدنی گیلان تمام می شود و نه شما خسته می شوید! آخر مگر آدم از دیدن بهشت خدا بر روی زمین سیر می شود؟!

فومن یکی دیگر از شهرهای واقع در جنوب غربی استان گیلان است که از طبیعتی ناب و بی نظیر برخوردار می باشد. یکی از قدیمی ترین جاذبه های شهر دلربای فومن قلعه کول است. وجود کوه های سر به فلک کشیده و رودخانه های روان و آبشارهای جاری زیبایی چشم نوازی به فومن بخشیده است. از همین رو این شهر از نظر گردشگری از موقعیت ممتازی برخوردار است. اگر روزی مسیرتان خورد و مهمان مردمان با صفای فومن شدید، بازدید از قلعه کول فومن رافراموش نکنید. بی شک این مکان تاریخی اگرچه همچون جنگل و دریا پر هیاهو نیست، اما می تواند نظرتان را جلب کرده و خاطرات بی نظیری را برایتان رقم بزند.

قلعه کول فومن که بر روی تپه ای طبیعی به ارتفاع 10 متر قرار گرفته است، با استفاده از قلوه سنگ و آجر دیوارکشی شده است. اگرچه امروزه ریشه درختان موجب تخریب قلعه شده اند و تنها بقایایی از آن بر جای گذاشته اند، اما این امر سبب نشده است که از زیبایی و ابهت این مکان تاریخی ذره ای کاسته شود. در گذشته های نه چندان دور خندقی در چهار طرف قلعه قرار داشته که با گذر زمان پر شده است.

قرارگیری بقایایی از دیوارهای قلعه مذکور در زیر درختان ستبر جنگلی حاکی از آن است که این قلعه در گذشته عظمت و شکوه قابل توجهی داشته است. اگر از دیدن جاذبه های تاریخی لذت می برید و به زودی مسافر شمال کشور هستید، بازدید از قلعه کول فومن را از دست ندهید. بی شک حال و هوایتان دگرگون خواهد شد!

قلعه کول فومن

قلعه کول فومن

قلعه کول رضوانشهر؛ این بار راهی روستای رینه شوید!

قلعه کول رضوانشهر که آن را با نام قلعه کول رینه نیز می شناسند، یکی دیگر از مکان های تاریخی و جذاب استان گیلان و شهرستان رضوانشهر است. رینه دهستانی ییلاقی است که چشم اندازی بی نظیر دارد. 2 کیلومتر که از رینه دور شوید، قلعه ای زیبا و احاطه شده در میان دو رودخانه شفارود و ماف را خواهید دید. زیبایی این منظره به حدی است که وصف آن در نوشتار ممکن نبوده و تنها با دیدن می توان آن را درک کرد.

قلعه کول رضوانشهر که گمان می رود در گذشته کاربردی نظامی- امنیتی داشته است، اگرچه امروزه با آن ابهت و شکوه وجود ندارد، اما همچنان گویای تاریخی است که نظیر ندارد.

قلعه کول رضوانشهر

قلعه کول رضوانشهر

مسافر شمال شو؛ اقامتت با ما!

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که تاکنون بارها و بارها برنامه سفر به شمال کشور را چیده اید، اما به خاطر نگرانی بابت اقامت مجبور به کنسل کردن برنامه هایتان شده اید. این بار کافی است شما برنامه بچینید تا ما خیالتان را از بابت اقامت راحت کنیم. با سایت اجاره ویلا می توانید نسبت به اجاره ویلا استخردار در شمال ، اجاره ویلا استخردار بابلسر و سایر شهرهای استان گیلان اقدام نمایید. اجاره ویلا استخردار ارزان در شمال را با سایت اجاره ویلا تجربه کنید. ما متخصص بی رقیب اجاره ویلا استخردار شمال هستیم!

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر