تالاب عینک؛ بزرگترین تالاب شهری ایران

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - رشت

3 هفته پیش

تالاب عینک؛ بزرگترین تالاب شهری ایران

تالاب عینک؛ جاذبه ای زیبا در شهر رشت

تالاب عینک که آن را با نام هایی همچون مرداب عینک و دریاچه عینک نیز می شناسند، یکی از جاذبه های گردشگری شهر رشت است که هر روزه با استقبال بی نظیری از سوی مسافران رو به رو می شود. شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که دلیل نامگذاری تالاب عینک چیست؟

جالب و در عین حال لازم است بدانید که این تالاب در عکس های هوایی ظاهری به شکل عینک دارد و از همین رو آن را تحت عنوان تالاب عینک نامگذاری کرده اند. این تالاب طبیعی که در منطقه 4 رشت واقع شده است، زیبایی چشم نوازی دارد. بزرگ ترین تالاب شهری ایران و دومین تالاب بزرگ استان گیلان از غرب توسط شرکت دخانیات رشت، از شرق به وسیله تقاطع غیر همسطح شهدای گمنام، از شمال توسط بلوار شهید افتخاری و از جنوب به وسیله پارک دانشجو و مناطق مسکونی غیر مجاز احاطه شده است.

محیط تالاب عینک حدود 12 کیلومتر است. 12 کیلومتر زیبایی و جذابیت. 12 کیلومتری که وجب به وجب آن چشم نواز و دلربا است. پهنه آبی این تالاب بی نظیر حدود 44 هکتار است و زیبایی باور نکردنی ای دارد. این در حالی است که مساحت پهنه ساحلی این تالاب دیدنی بیش از 160 هکتار می باشد. در این نقطه آب و خشکی دست به دست هم داده اند و صحنه بی نظیری را رقم زده اند که دل هر رهگذری را از کف برده و چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد. قرارگیری این تالاب در جوار پارک دانشجو و باغ سالار شهر رشت بر زیبایی ها و جذابیت های آن افزوده است.

اگر به دل جاده های سرسبز و مه گرفته شمالی زدید و راهی شهر باران، رشت شدید، حتما از تالاب عینک دیدن کنید که بی شک خاطراتی به یاد ماندنی برایتان رقم خواهد خورد.

تالاب عینک رشت

  • جاذبه های هم جوار تالاب عینک؛ از این زیبایی تا آن زیبایی فاصله ای نیست!

گردشگرانی که ساعت ها راه را پیموده و از دل جاده های پر پیچ و خم عبور می کنند تا به تالاب عینکی شکل عینک برسند، تنها مهمان این پدیده نخواهند بود. پس از بازدید از بزرگ ترین تالاب شهری ایران می توانید از جذابیت های باغ سالار رشت، پل خشتی چمار سرا، پارک مفاخر رشت و مسجد امیر المومنین نیز بهره مند شوید و ساعاتی را در میان زیبایی و شکوه این مکان ها بگذرانید. خسته که نه، از تماشای این همه جذابیت که سیر شده و به قدر کافی ثبت خاطره کردید، راهی رستوران سنتی می رشت شوید و خودتان را به یک غذای بی نظیر شمالی دعوت کنید. طعم غذاهای رستوران سنتی می رشت پس از یک گردش بی نظیر برای همیشه زیر زبانتان خواهد ماند!

اهمیت تالاب عینک رشت

این تالاب دیدنی که بزرگ ترین تالاب شهری ایران و دومین تالاب بزرگ استان سرسبز و زیبای گیلان به شمار می آید، از نظر وسعت رقیبی در خاورمیانه ندارد. این بار هم ایران از نظر شکوه و عظمت در خاورمیانه اول است. با دیدن از جاذبه بی نظیر تالاب عینک فرصت بازدید از پهناورترین تالاب خاورمیانه را از خودتان دریغ نکنید!

شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که آب این تالاب دیدنی چگونه تامین می گردد؟ جالب و در عین حال لازم است بدانید که آب این تالاب از طریق بارش های فصلی و جوشش آب های کف تالاب فراهم می شود. این عوامل دست به دست هم داده اند و تالاب عینک را به یکی از با صفاترین پاتوق های ماهیگیران تبدیل کرده اند.

آنچه بر زیبایی های منحصر به فرد تالاب عینک افزوده است، حضور پرندگان مهاجری است که این تالاب را برای اقامت بر می گزینند. تصویر تالابی که پرندگان مهاجر در کنار آن لانه گزیده اند و در ختان سبز و سر به فلک کشیده انار وحشی و ازگیل و ارملک بر آن سایه افکنده اند، بسیار تماشایی است. به ویژه اگر نسیمی ملایم از میان شاخ و برگ درختان بلند قامت حاشیه تالاب گذشته و صورت شما را نوازش کند!

تالاب عینک رشت

سایت اجاره ویلا ویلایار ؛ برترین ارائه دهنده ویلاهای فول امکانات در سراسر ایران

سایت اجاره ویلا ویلایار ، بزرگترین و معتبرترین سایت ارائه دهنده ویلاهای استخردار و فول امکانات، مفتخر است که در هر نقطه ای از ایران میزبان شما باشد. اگر به دنبال خانه استخردار در شمال می گردید، اگر به فکر رزرو ویلا استخردار برای یک مسافرت به یاد ماندنی هستید، اگر فکر ویلای استخردار رامسر و یا اجاره ویلا استخردار جنگلی در شمال را در سر می پرورانید، ما معبر رویاهای رنگارنگ شما هستیم!

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر