دلیل اهمیت قلعه رودخان

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - فومن

4 هفته پیش

دلیل اهمیت قلعه رودخان

قلعه رودخان (قلعه حسامی)، یکی از آثار تاریخی استان گیلان است. قلعه در روستای زیبای رودخان واقع در شهرستان فومن قرار دارد. این قلعه تاریخی، متعلق به دوران سلجوقی است. قلعه رودخان، ۶ هکتار مساحت دارد و اطراف آن ۱۵۰۰متر دیوار کشیده شده است.

مصالح به کار رفته در این قلعه، سنگ، آجر و ملات ساروج است. ارتفاع دیوارهای قلعه در قسمت های مختلف آن متفاوت است و قسمت هایی از دیوارهای قلعه به حدود ۱۰ متر هم می رسد. این قلعه در ارتفاعی بین ۷۱۵۶۶۵ متر از سطح دریا قرار دارد.

قلعه رودخان، از نظر قدمت و اهمیت میراث مهمی به شمار می رود و یکی از بزرگترین و باشکوه ترین قلعه های نظامی ایران و گیلان است. این قلعه، پایگاه نظامی اسماعیلیان بوده است و بر فراز کوه بلندی قرار دارد. کتیبه ای که در آنجا وجود دارد، نشان می دهد که این قلعه، برای اولین بار در سال ۹۲۱-۹۱۸ه.ق( هجری قمری)، برای سلطان حسام الدين تجدید بنا شده است.

قلعه رودخان، یکی از باشکوه ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری گیلان به شمار می رود و به دلیل وجود داشتن جنگل انبوه، کمتر مورد حمله قرار میگرفته است. در کنار این قلعه رودی وجود دارد، که به همین خاطر، (رودخان )نام گرفته است.

از همین رو ویلایار پیشنهاد اجاره ویلا در گیلان توسط سایت ویلایار را  می دهد.

 


منبع

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر