بازدید از منطقه ییلاقی دشت النزه

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - ماسال

1 سال پیش

بازدید از منطقه ییلاقی دشت النزه

آدم‌ها همیشه برای فرار از مشغله‌های فکری و ذهنی خودشان به مسافرت پناه می‌برند تا بتوانند مدت زمانی را به دور از هیاهوی زندگی سپری کنند. انتخاب اکثر افرادی که در استان‌های شمالی کشور زندگی می‌کنند به خصوص افراد پایتخت نشین در وهله اول سفر به شمال کشور است. شمال کشور به دلیل خوش و آب و هوا بودن و مجاورت با دریا، دشت، کوه و جاذبه‌های دیگر همیشه انتخاب اول برای مسافرین است.

در این مطلب می‌خواهم تجربه سفر خودم به منطقه ییلاقی دشت النزه را با شما در میان بگذارم تا بتوانید در هنگام مسافرت از این منطقه زیبا آشنایی لازم را با آن داشته باشید. خود من قبل از سفر به این منطقه ییلاقی هیچ ذهنیت خاصی از این منطقه نداشتم و فقط از روی عکس‌هایی که از فضای مجازی و اینترنت دیده بودم متوجه شدم که منطقه‌ای سرسبز و خوش آب و هوا است، در همین حد!

 ضرب المثل "شنیدن کِی بُود مانند دیدن" برای این جور مواقع واقعا کاربرد دارد. دیدن این منطقه سر سبز از نزیک توانست به یکی از بهترین مناطق مسافرتی برای من مبدل شود به گونه‌ای که هنوز هم بعد از گذشت چندین ماه از پایان مسافرتم هر از گاهی که به عکس‌ها و فیلم‌های این ییلاق زیبا نگاه می‌کنم آب و هوای زیبا و مناطق دیدنی جذاب آن برایم تداعی می‌شود. حالا که در مورد جذابیت‌های این ییلاق برای شما توضیحاتی را ارائه دادم بهتر است کمی بیشتر با این ییلاق سر سبز و خوش آب و هوا آشنا شویم.

آشنایی با ییلاق دشت النزه

این ییلاق زیبا به مانند بسیاری از شهرهای سرسبز شمال کشور در استان گیلان قرار دارد. برای رفتن به این ییلاق که در شهرستان شاندرمن قرار دارد باید پس از رسیدن به میدان شهدای شاندرمن به سمت چپ حرکت کنید تا وارد جاده‌ای شوید که مسیر ارتباطی شاندرمن-النزه است. در این مسیر روستاهای بسیاری همچون چای خاله، برزف، معاف و روستاهای دیگر قرار دارد که باید تمامی آنها را رد کرده تا به روستای زیبای النزه برسید.

اگر عاشق آب و هوای مطبوع و دشت‌های سرسبز وسیع هستید که با کوه‌ها و درختان انبوه پوشیده شده است و مناظر اطراف آن به مانند تصاویر تابلوها جذاب و دیدنی است به گونه‌ای که می‌تواند یک رویای جذاب را برای شما تداعی کند پس حتما از دشت النزه دیدن کنید. طبیعت ناب و بکر این منطقه، آب و هوای خنک و جذاب، کلبه‌ها و خانه‌های بومی ساخته شده از چوب، تمامی این اجزا باعث می‌شود تا حس کنید در یک رویا قدم گذاشته‌اید و تمامی این جزئیات می‌تواند سفر را برایتان لذت بخش‌تر کند.

افرادی که در این منطقه ساکن هستند به صورت خانوادگی و نسل به نسل در این منطقه زندگی می‌کردند. مردمان این دشت به مانند گذشته و به شکل سنتی زندگی می‌کنند و به دامداری، گاوداری و پرورش اسب‌های وحشی و گاومیش مشغول هستند.

ییلاق النزه؛ مکانی سیاحتی و زیارتی

همان‌طور که در بخش‌های قبل اشاره کردم از نظر مکان گردشگری و تماشای دشت، کوه و جنگل این منطقه بسیار غنی است. اما اگر دوست دارید در کنار سفر سیاحتی مکانی را پیدا کنید که امکان زیارت را برای شما فراهم کند باید خدمتتان عرض کنم که این ییلاق دارای بقعه‌ای به نام بقعه امامزاده ابراهیم است که در دشت النزه واقع شده و جهت رسیدن به این بقعه باید چند دقیقه‌ای را در این فضای سرسبز پیاده روی کنید تا به مکان مورد نظر برسید.

بقعه واقع شده در این ییلاق نیز به مانند بیشتر بقعه‌هایی که درون کشور وجود دارد ساختمانی بسیار کوچک دارد که به صورت چوبی و قدیمی ساخته شده و مربوط به چندین سال قبل است. ضریح این بقعه طراحی ساده‌ای داشته و از پارچه‌های سبز پوشیده شده است. زمانی که از بقعه خارج می‌شوید به طور حتم درخت دویست ساله‌ای که در نزدیکی این بقعه قرار دارد نظر شما را به سمت خود جلب خواهد کرد.

این درخت که قدمتی 200 ساله دارد به یکی از باورهای مردم این منطقه بدل شده است که اگر پارچه‌ای سبز را به این درخت گره بزنند حاجات آنها برآورده خواهد شد. وقتی که از بقعه و درخت دویست ساله رد شوید می‌توانید با چشمه روان و بزرگی روبرو شوید که دور تا دور آن را درختان میوه‌های متنوع تزئین کرده‌اند به گونه‌ای که منظره‌ای دلچسب و زیبا را برای بازدید پدید آوردند. این درختان شامل درخت‌هایی همچون گلابی وحشی، گردو، آلوچه وحشی و غیره هستند و قرارگیری آن در این فضا موجب شده است تا منظره‌ای زیبا و جذاب را پدید آورند.

آشنایی با آبشار واشیار و کوه پیلم در دشت النزه

به فاصله 3 کیلومتری از ییلاق النزه، آبشاری به نام واشیار قرار دارد که ارتفاعی حدود 15 متر دارد و منظره‌ای بسیار زیبا و جذاب را برای شما فراهم می‌آورد. البته راه رسیدن به این آبشار کمی دشوار بوده و افرادی که مشکل پیاده روی در مسیر سخت را داشته باشند نمی‌توانند به راحتی از این مسیر عبور کنند، اما جوانانی که علاقه مند به دیدن آبشار و مناظر اطراف هستند و دوست دارند در این آبشار تنی به آب بزنند می‌توانند این سختی را به جان خریده و این مسیر را طی کنند.

این دشت زیبا در کنار تمامی زیبایی‌هایی که در اطراف آن وجود دارد دارای چندین کوه بوده که ارتفاع بلندی دارند و یکی از کوه‌های این منطقه کوه پیلم نام دارد که در قسمت شمال کوه شعله بوده و جزو مرتفع‌ترین کوه‌های این منطقه به حساب می‌آید. اگر اهل کوه پیمایی و بازدید از آبشار هستید این دو منطقه جذاب را در حین سفر به منطقه ییلاقی دشت النزه در نظر داشته باشید زیرا مطمئن هستم که عاشق فضای ناب و جذاب آن خواهید شد.

اگر با تمامی تفاصیری که خدمت شما عرض کردم قصد سفر به این منطقه جذاب را داشتید بهترین زمان برای سفر شما می‌تواند فصل تابستان باشد. در این منطقه زیبا خانه‌های چوبی بسیاری وجود دارد که برخی از آنها جهت اجاره در دسترس هستند بنابراین اگر قصد دارید شب را در این منطقه زیبا به سر کنید حتما یکی از کلبه‌های چوبی در دل این دشت زیبا را اجاره کنید و از زیبایی و شب‌های خنک این منطقه نهایت لذت را ببرید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر