شرایط اجاره ویلا در روستای وامنان گلستان

مدیر سایت مدیر وبسایت

گلستان - آزاد شهر

1 سال پیش

روستای وامنان

استان گلستان یکی از کم بازدید‌ترین استان‌های ایران می‌باشد که ممکن است جاذبه‌های اطراف آن هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد. اما با این حال، ما با اجاره ویلا در گرگان و اقامتی چند روزه، با گشت و گذار در روستای وامنان، به این نتیجه رسیدیم که این مکان می‌تواند مکان مورد علاقه‌ من و بسیاری از طبیعت دوستان در ایران باشد. چرا که بسیار متفاوت از بقیه مکان‌های کشور است که من هرگز انتظار آن زیبایی را نداشتم. من قصد دارم تا مسافران و گردشگران بین‌المللی این گوهر پنهان و باشکوه را در گلستان کشف کنند؛ بنابراین با من تا انتهای این مقاله همراه باشید تا راهنمایی و تجربیات خود را از روستای وامنان و چگونگی اجاره ویلا در شمال برایتان شرح دهم.

معرفی روستای وامنان

روستای وامنان با چشم‌انداز زیبا در قسمت شمال شرق استان گلستان شهرستان آزادشهر واقع شده است. اگر در سفر به شمال فقط چند روز فرصت دارید، بازدید از روستای وامنان از  بخش چشمهساران آزادشهر، که اطراف آن را جنگلی‌ زیبا فرا گرفته است، را به شما توصیه می‌کنم.

راه دسترسی به روستای زیبای وامنان

به دلیل نزدیکی این روستا بین دو شهرستان آزادشهر گلستان و شاهرود سمنان، ما مسیر تهران به سمت شاهرود را در پیش گرفتیم. از جاده‌ خوش‌ییلاق به سمت شاهرود به حرکت خود ادامه دادیم تا در نزدیکی ایست بازرسی پاسگاه خوش‌ییلاق، حدود 100 متر پایین‌تر یک جاده فرعی وجود داشت که به سمت راست پیچیدیم. مسیری که ادامه ‌دادیم مجموعه‌ای از روستاهای دیدنی و امام‌زاده ابوالقاسم به چشم می‌خورد. با ادامه دادن همین مسیر به یک سه راهی رسیدیم که در این جا به سمت چپ پیچیدیم؛ از آنجا هم تقریبا ۳ کیلومتری تا روستای همیشه سرسبز وامنان فاصله داشت.

 

اجاره ویلا در روستای وامنان

چرا به روستای وامنان سفر کنم؟

مناظر زیبای روستا، متشکل از دره‌های سبز و تپه‌های صاف مخملی از موقعیت مکانی بسیار چشمگیری برخوردار است  که حتما باید در برجسته‌ترین بخش‌های سفر به شمال ایران در نظر گرفته شود. زمانی که خود را در میان روستای وامنان پیدا خواهید کرد که سرسبزی جنگل در قسمت شمالی آن با درختان سرسبز و تنومند احاطه شده است که هر گردشگر و فردی را مجذوب خود می‌کند. تماشای درختان سرسبز، استراحت در زیر سایه‌ی آن‌ها در روستایی بی‌نظیر، قدم زدن در کوچه باغ‌ها و لذت بردن از جویبارها در کنار خانه‌های قدیمی همان چیزی است که همه‌ی افراد به دنبال آرامش و رهایی از زندگی شهری هستند. هم‌چنین این لذت را می‌توانید با اجاره ویلا استخردار تکمیل کنید.

بهترین فصل سفر و شرایط آب و هوایی روستای وامنان

روستای زیبای وامنان از آب و هوای معتدل کوهستانی برخوردار است و فصل‌های گوناگون سال دارای آب و هوای متفاوتی می‌باشد. در فصل بهار و تابستان شرایط آب و هوای معتدل و ایده‌آل‌ترین زمان بازدید از روستا است و فصل پاییز و زمستان سرد می‌باشد. شما امکان اجاره ویلا با استخر را در اطراف شهرستان آزادشهر دارید، تا در فصل مورد نظر خود به این منطقه سفر کنید و اقامتی دل‌نشین را تجربه نمایید. جالب است بدانید بر خلاف آب و هوای کوهستانی در این روستا، زعفران مرغوبی نیز تولید میشود که بین اهالی روستا به زعفران نگین شهرت دارد.

کشت زعفران روستای وامنان

جاذبه‌های دیدنی اطراف روستای وامنان

به شما توصیه می‌کنم اگر قصد سفر به طرف آزادشهر استان گلستان را دارید حتما با اجاره ویلا استخردار گرگان و داشتن اقامت خاطره‌انگیز سری به جاذبه‌های گردشگری استان گلستان، مانند: پارک جنگلی ناهارخوران، پارک ملی گلستان، برج تاریخی گنبد قابوس، آبشار کبودوال و هم‌چنین بازدید از غار دیو سفید بزنید. تا از زیبایی‌های طبیعی این بخش استان شمالی لذت ببرید و سفری دل‌نشین را برای خود و همراهانتان رقم بزنید. در نظر داشته باشید اگر می‌خواهید اقدام به اجاره ویلا شمال نمایید؛ انواع متنوعی از ویلاهای سنتی و لوکس را می‌توانید برای خود رزرو نمایید.

چگونه در روستای وامنان اقدام به اجاره ویلا نماییم؟

در روستای وامنان انواع ویلاهای سنتی و خانه‌های بوم‌گردی متعددی وجود دارد که می‌توانید برای اقامت در کنار روستا با آن آب و هوای دل‌پذیر، قبل از سفر اقدام به اجاره ویلای مدنظر خود نمایید. در این میان افرادی هستند که علاقه دارند که اقدام به اجاره ویلا استخردار در شمال کنند تا سفری ماندگار را برای خود رقم بزنند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنم بعد از بازدید از روستای وامنان اقدام به اجاره ویلا استخردار در گرگان نمایید، تا از سفری لذت‌بخش با وجود امکانات رفاهی و استخر اختصاصی برخوردار شوید و از دیگر جاذبه‌های اطراف استان گلستان بازدید کنید.

 

 

نمایی از طبیعت روستای وامنان

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر