جاذبه‌های گردشگری محمودآباد را از دست ندهید!

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - محمودآباد

1 سال پیش

ویلا دریاکنار‌ و سفر به محمود آباد

با سفر به محمود آباد می‌توانید با ‌یک تیر دو نشون بزنید! ویلا دریاکنار را اجاره کنید و بعد از بازدید از جاذبه های گردشگری شهر به آنجا بروید. ‌یکی از مزیت‌های سفر به شمال نزدیکی و فاصله کم شهرهای این خطه است. شهرک دریاکنار در مجاورت محمودآباد قرار گرفته و شما می‌توانید با سفر به شهرستان کوچک محمودآباد و دیدن جاذبه‌های این شهر برای اقامت به شهرک دریاکنار بابلسر بروید و با اجاره ویلا دریاکنار از امکانات رفاهی این شهرک نیز استفاده کنید. ساخت این شهرک مربوط به دوره پهلوی است که با کمک معمار معروف حسین امانت طراحی شهرک دریاکنار بابلسر صورت گرفت. اجاره ویلا در دریاکنار بابلسر یک پیشنهاد ویژه برای گذراندن تعطیلات ‌یا سفر ماه عسل در کنار همسرتان است. شروع زندگی در شهرک دریاکنار بابلسر، از لحظات عاشقانه شما خاطره ای رویایی می‌سازد و سفر به دریاکنار به عنوان‌ یادگاری ماندگار در ذهن شما ثبت می‌شود. 

 

ویلا دریاکنار

سفری مهیج به محمود آباد

 تفریح و زدن به دل طبیعت‌یکی از  ضروری ترین نیازهای روحی انسان است. همه‌ی ما با توجه به شرایط سخت زندگی بهتر است گاهی زمانی را به استراحت و تفریح اختصاص دهیم. سفر‌یکی از بهترین آیتم‌ها برای تجدید قوا ست. معمولاً همه‌ی ما برای دست ‌یافتن به آرامش، دوست داریم چند روزی را در کنار دریا  و در دل طبیعت بگذرانیم. اگر فرصت زیادی ندارید و  از حضور در تفرجگاه‌های شلوغ خسته شده اید می‌توانید به شهر‌های کوچک شمالی مانند محمودآباد سفر کنید. محمود آباد با جمعیتی حدود 90 هزار نفر و مساحت تقریب 282 کیلومتر مربع،‌یک پیشنهاد استثنایی برای سفر‌یه خطه‌ی سرسبز مازندران است. در شهر خلوت و پر جاذبه‌ی محمودآباد می‌توانید بیشترین لذت از سفر به شما را ببرید. دسترسی به ساحل دریا، روستاهای سرسبز، هتل‌های زیبا برای اقامت، پارک‌های رفاهی تفریحی دست به دست هم می‌دهند تا شما بهترین و مهیج ترین سفر را داشته باشید. 

طبیعت محمود آباد

بهترین جاذبه‌های گردشگری محمودآباد

  • سقاخانه عبدالله آباد

یکی از مکان‌های تاریخی و پر بازدید سقاخانه عبدالله آباد می‌باشد. این سقاخانه جزء آثار ملی است و در بخش سرخرود قرار دارد. 

  • تپه‌های باستانی

در سفر به محمود آباد تماشای تپه‌های باستانی را از دست ندهید. در بخش سرخ رود تپه‌هایی قرار گرفته است که حدود 200 سال قدمت دارند. تپه‌های باستانی سرخرود مورد توجه بسیاری از افراد علاقه مند به تاریخ و مکان‌های باستانی قرار گرفته است. این تپه‌ها مربوط به دوره ساسانی است. با توجه به استقبال مردم از تپه‌های سرخرود معروف به تپه‌های قلاکتی، در چند سال اخیر مسئولان با بهسازی این تپه‌ها گامی‌بزرگ در جهت جذب توریست برداشته اند. 

  • امام زاده قاسم (ع)

یکی دیگر از اماکن مذهبی که دیدن آن خالی از لطف نیست، بقعه‌ی امامزاده قاسم است که در میان دو مدرسه قرار گرفته است که از این لحاظ جزء نادرترین مکان‌ها ست که بقعه آن در حیاط دو مدرسه واقع شده است. 

  • ساحل سرخرود

محمود آباد از سمت شمال در امتداد دریای خزر قرار دارد. شهر سرخرود که در امتداد این ساحل قرار دارد‌یکی از زیباترین ساحل‌های مازندران محسوب می‌شود. سرخرود در میان دریا و جنگل محصور شده است و همین ویژگس زیبایی دو چندانی به ساحل سرخرود بخشیده است. در سفر به  محمود آباد حتماً به ساحل سرخرود بروید و از ماهیگیری و توقف در ایستگاه‌های ساحلی آن لذت ببرید. 

  • تالاب سرخرود

در محمود آباد با نزدیک شدن به تالاب زیبای بی نظیر سرخرود صدای فریاد قوهای مهاجر به گوشتان می‌رسد. حضور قوها‌های فریادکش بخصوص قوی روسی سیبری که مهمان تالاب سرخرود است، زیبایی وصف ناپذیری به تالاب بخشیده است. برای تماشای این تالاب بهتر است در اواخر پاییز‌ یا در فصل زمستان به سمت این تالاب رهسپار شوید.  

تالاب سرخرود محمود آباد

  • آب بندان سرخ‌رود

آب بندان سرخ رود‌یکی از پارک‌های جنگلی کم نظیر در مازندران است. با اقامت در ویلاهای کنار این آب بند می‌توانید چند روزی در این پارک جنگلی توقف کنید و از بودن در دل جنگل لذت ببرید. در آب بند این پارک جنگلی صحنه‌های زیبای تکرار نشدنی خلق می‌شود که بهترین فرصت شکار لحظه‌ها برای عکاسان است. 

  • جنگل روستای اهلم

روستای دهلم درست همان مکان دنج و خلوتی است که دوست داشتید برای استراحت و آرامش انتخاب کنید. این روستای بکر و سرسبز با پوشش جنگلی فوق العاده می‌تواند چند روزی شما را در دل خود جای دهد و به دور از همهمه و شلوغی، آرامش را به شما هدیه دهد. 

  • آب گرم لاویج

روستای لاویج 57 کیلومتر با محمود آباد فاصله دارد. این روستا به خاطر جاذبه‌ها‌ی زیادی که دارد، مقصد بسیاری از توریست‌ها ست. پوشش جنگلی این منطقه را درختان راش تشکیل می‌دهد که میلیون‌ها سال قدمت دارند. در حین دیدن جنگل می‌توانید به کنار چشمه‌ی آب گرم این روستا بروید و برای درمان درد‌های مفاصل از آب گرم این چشمه استفاده کنید. در جنگل لاویج جاذبه‌های دیگری نظیر فیل سنگی و آبشار زیبای لاویج نیز دیده می‌شود. در هنگام ترک لاویج‌یادتان نرود که این منطقه عسلی مرغوب دارد که می‌تواند ره آورد خوبی برای پایان سفرتان باشد.

چرا ویلا خزرشهر؟

یکی از آیتم‌های دیگر که در سفر به محمود آباد می‌توانید برای اقامت در نظر بگیرید، ویلا خزرشهر می‌باشد. این ویلا در همسایگی ویلا دریاکنار قرار گرفته است. ویلا خزرشهر رقیبی دیرین برای ویلا دریاکنار محسوب می‌شود. اگر اهل اقامت در امکان عمومی‌نیستید و دوست دارید سفری راحت و بدون دغدغه داشته باشید و ساعاتی از سفر را با آسودگی خاطر استراحت کنید. می‌توانید با اجاره ویلا خزرشهر و استفاده از فضای باز این ویلاها و استشمام بوی دریا بهترین لحظات را در سفر برای خود رقم بزنید. دوست دارید به ساحل دریا نزدیک باشید! پس پیشنهاد می‌کنیم برای اجاره ویلا در خزرشهر به خیابان‌های زوج بروید. این خیابان‌ها به ساحل دریا امتداد دارند و هر وقت هوای قدم زدن در ساحل به سرتان زد با پیمودن مسیری کوتاه می‌توانید خودتان را به ساحل برسانید و لذت ببرید. 

اجاره ویلا در خزرشهر شمالی ‌یا جنوبی؟

شهرک بی بدیل خزرشهر به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بخش جنوبی درست در روبروی خزرشهر شمالی است. برای تماشای دریا و استفاده از ورزش‌های آبی و خرید از مراکز برند می‌توانید با اجاره ویلا در خزرشهر شمالی به این امکانات دسترسی داشته باشید. اگر عاشق جنگل هستید بهتر است به سمت قسمت جنوبی رهسپار شوید. با اجاره ویلا استخردار شرایط ورزش مفرح شنا برای شما ممکن می‌شود. 

سلامت سفر با ویروس کرونا؟!

این روزها ‌یکی از نگرانی‌های اصلی برای سفر وجود ویروس منحوس کروناست. همه‌ی شما ناراحت از دست دادن تعطیلات عید و تابستان هستید. اما با رعایت اصول بهداشتی و اقامت نکردن در امان عمومی‌ می‌توانید چند روزی به شمال سفر کنید و با اجاره ویلا دریاکنار و ویلا خزرشهر و حفظ فاصله اجتماعی تعطیلات خود را در این دو شهرک زیبای ساحلی بگذرانید. البته ناگفته نماند که  با شرایط جوی در شمال و باران‌های موسمی‌که ممکن است در طول سفر شما را غافلگیر کند. ویلا دریاکنار می‌تواند بهترین گزینه  برای آسایش خانواده شما در طول سفر باشد. 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر