بازار سنتی بابل

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - بابل

1 سال پیش

بازار سنتی بابل

شهر بابل از دیرباز محل سکونت و مرکز داد و ستد در حاشیه دریای خزر بوده است. شهر بابل به عنوان بزرگترین و پررونق ترین شهر در استان مازندران از جمعیت زیادی برخوردار است. همچنین اغلب مراکز مهم صنعتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مازندران در این شهر قرار دارند. بابل دارای بازارچه های محلی، بازار روز و بازار سنتی متعددی است که در نقاط مختلف شهر پراکنده است. بازار سنتی بابل که به بازار قدیمی یا پنج شنبه بازار نیز مشهور است جزو قدیمی ترین و مهم ترین بازار شهر است که سالها مرکز داد و ستد و بازرگانی شهر محسوب می شده است. شهر بابل همواره پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است. در اطراف بابل شهرک های توریستی زیبایی قرار دارند که از قدیم به عنوان منطقه ای توریستی و گردشگری مورد توجه افراد زیادی قرار داشته است. شهرک های خزرشهر و دریاکنار جزو این مناطق بشمار می آیند. اجاره ویلا در دریاکنار بابلسر و یا اجاره ویلا خزرشهر همواره متقاضیان زیادی دارد. در ادامه به معرفی بازار سنتی بابل می پردازیم.

بازار محلی بابل

 

آشنایی با بازار سنتی بابل

بابل دارای چندین بازارچه محلی، بازار روز و بازار سنتی است که مهمترین و معروفترین آنها بازار قدیمی در محله حصیر فروشان بابل است. بازار در منطقه ای که از قدیم مرکز فروش حصیر بوده است قرار داشته و در نزدیکی مسجد جامع قرار دارد. بازار از معماری سنتی و اصیل برخوردار است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. در این بازار انواع مواد غذایی، مایحتاج روزانه و محصولات محلی عرضه می شود. بازار دارای مساحت زیادی است و دارای بخش های سرپوشیده و بدون سقف است. بازار سنتی بابل یکی از قدیمی ترین بازارهای مازندران بوده که سالها نقش مهمی در بهبود اقتصاد خانوارهای روستایی و محلی بازی می کند. در این بازار همه چیز یافت می شود. از میوه و مرکبات گرفته تا انواع پرندگان، تخم مرغ، سبزیجات، ترشیجات، مربا، برنج، ماهی، صنایع دستی، زیتون و بسیاری چیزهای دیگر که هنر دست مردان و زنان روستایی و محلی است. بازار سنتی بابل از سبک معماری اصیل برخوردار بوده و رنگ و بوی گذرهای قدیم را دارد. برای بازدید از بازار سنتی می توانید با اجاره ویلا در دریاکنار با قیمت مناسب اقامت خوشی را برای خود رقم بزنید.   

بازارهای سنتی بابل مرکز داد و ستد و رونق

بازارهای سنتی از قدیم مرکز داد و ستد و معاملات بازرگانی بوده اند. در بازار علاوه بر تبادلات کالا و اجناس مختلف، تبادلات فرهنگی و اجتماعی نیز صورت گرفته و در واقع بازار هر شهر هسته اصلی تجارت و ارتباطات محسوب می شده است. معمولا انواع مراکز مذهبی، فرهنگی و اجتماعی نیز در اطراف بازار وجود داشتند که تکمیل کننده حلقه ارتباطات یک جامعه بودند. بازار سنتی بابل نیز از سالها قبل همین مسئولیت را بر عهده داشته و در حال حاضر نیز بقایای آن قابل مشاهده است. روستائیان و مردم محلی انواع محصولات و فرآورده های خود را در این بازار به فروش می رسانند. در اطراف بازار سنتی بابل با اجاره ویلا در دریا کنار و یا خزرشهر می توانید سفری دوست داشتنی را تجربه کنید.

خرید انواع مواد غذایی در بازار سنتی بابل

 

اقامت بیاد ماندنی در بابل با اجاره ویلا در خزرشهر

از دیگر شهرک های توریستی در اطراف بابل خزرشهر است. با اجاره ویلا در خزر شهر شمالی که در مجاورت بابل قرار دارد به سهولت به بازار تردد خواهید داشت.

 

مراکز اقامتی در نزدیکی بازار سنتی بابل

بازار سنتی بابل در محل حصیر فروشان بابل قرار دارد. این بازار همه روزه پذیرای مسافران و ساکنین بابل است. انواع لوازم مورد نیاز روزانه را می توانید با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب از این بازار تهیه کنید. بازار قدمتی طولانی داشته و مغازه ها و حجره های قدیمی آن یاداور خاطرات سالهای دور است. برای اقامت در نزدیکی بازار سنتی بابل گزینه های متعددی دارید. می توانید با اجاره ویلا دریاکنار در شهرک توریستی دریاکنار علاوه بر استفاده از آب و هوای خوب منطقه از دیدنی های متعدد شهر بابل نیز لذت ببرید.

بازدید از بازار سنتی بابل

 

چگونه خود را به بازار سنتی بابل برسانیم؟

بازار سنتی بابل قدمتی طولانی داشته و بازاری تاریخی است. بازار در خیابان امام خمینی قرار دارد. برای رفتن به بازار سنتی بابل پس از ورود به شهر بابل از طرف سبزه میدان وارد خیابان امام خمینی شده و به سمت میدان امام خمینی حرکت می کنید. بازار در سمت راست شما قرار دارد. در اطراف بازار اماکن تاریخی زیادی مانند گرمابه تاریخی میرزا یوسف، تکیه تاریخی اجابن، مسجد جامع، مسجد ضرابی و مسجد کاظم بیک قرار دارد. علاوه بر بازار قدیم می توانید از بازارهای روز و محلی دیگر شهر بابل نیز دیدن کنید. برای اقامت نیز تنها کافی است که از طریق سایت ویلایار اقدام به انتخاب و اجاره ویلا در شهرهای مختلف استان نموده و در کمال آرامش سفر خود را ادامه دهید. ویلایار در شهرهای مختلف استان مانند دریاکنار، خزرشهر، بابل، آمل، محمود آباد و فریدونکنار دارای ویلا بوده و بهترین مراکز اقامتی را در دسترس شما قرار می دهد.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر