میل اٌمام؛ کامل کننده زیبایی های املش

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - املش

2 ماه پیش

میل اٌمام؛ کامل کننده زیبایی های املش

میل اٌمام؛ جاذبه ای جذاب در روستای اٌمام

میل اٌمام یکی از زیباترین و چشم نوازترین محوطه های باستانی شهرستان املش است. همان گونه که می دانید، استان گیلان یکی از سرسبزترین و خوش آب وهواترین استان های شمالی کشور می باشد که سالانه میزبان گردشگران فراوانی است. گیلان، این خطه پهناور و دیدنی شهرستان هایی نه چندان بزرگ، اما زیبا را در آغوش کشیده است. از ماسال و صومعه سرا گرفته تا آستارا و انزلی. از املش و جاذبه های بی نظیرش برایتان نگویم که بهشتی برین است. نقطه به نقطه این خاک دیدنی است، جذاب است، دلربا است و تمام خوبی ها را با هم دارد. بروید، ببینید و لذت ببرید که شنیدن هیچ گاه نتوانسته است جای دیدن را بگیرد!

شهرستان املش که یکی از دیدنی ترین شهرهای استان گیلان به شمار می آید، دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است. از همین رو مورد توجه ویژه گردشگران قرار گرفته است. اگر به دنبال آرامش مطلق و زیبایی منحصر به فرد هستید، به املش سفر کنید. جنگل های انبوه، کوه های سر به فلک کشیده، رودهای خروشان و... همه و همه دست به دست هم داده اند تا املش به بهشت روی زمین تبدیل شود.

اگر راهی استان گیلان شدید، مهمان املشی های خونگرم شده و با گذران ساعاتی چند در این خطه رویایی خاطراتی به یاد ماندنی را برای خود و همراهانتان رقم بزنید. به املش بیایید و میل اٌمام را ندیده، برگردید؟ مگر می شود؟ مگر ممکن است؟!

میل امام، جاذبه ای بر فراز روستای امام در املش

میل اٌمام که مردمان محلی آن را با نام برج میل اٌمام و آتش کده ساسانی نیز می شناسند، یکی از جاذبه های چشم نواز شهرستان املش است که در یک کیلومتری شمال شرقی روستای اٌمام از توابع دهستان سمام رانکوه قرار گرفته است. میل اٌمام را با آن قامت بر افراشته از دور هم می توان دید. این برج که در نقطه ای بلند احداث شده است، با خودنمایی های دلبرانه اش نظر هر بیننده ای را جلب کرده و دل از کف وی می رباید. گفتنی است که این برج بیش از 2000 متر از سطح دریا فاصله دارد.

برای بازدید از برج میل اٌمام باید راهی تپه ای بلند و زیبا شوید. برج بر روی این تپه قرار گرفته است. از خستگی های مسیر هراس به دل راه ندهید که ما به شما قول می دهیم با وجود زیبایی های شگفت انگیز مسیر هیچ گاه خسته نخواهید شد. پس از چند دقیقه ای پیاده روی و گذر از زیبایی های بی نظیر تپه، خود را در مقابل برجی بلند قامت و استوانه ای شکل خواهید یافت. گچ سفیدی که به منظور پوشش دهی دیواره خارجی برج میل اٌمام مورد استفاده قرار گرفته است، نتوانسته است چهره پیر و خسته این اثر تاریخی را پنهان کند. برج میل اٌمام اگرچه شدیدا نیازمند بازسازی است، اما با قدی بر افراشته و ابهتی مثال زدنی، زیبایی بی نظیری به شهرستان املش و روستای اٌمام بخشیده است. 

برج میل امام

میل اٌمام؛ راهنمای مسیر کاروان روی شاه عباسی!

شاید برایتان جالب باشد بدانید که این برج زیبا در گذشته های دور راهنمای مسیر کاروان روی شاه عباسی بوده است. در آن زمان مسافران از طریق این برج از مسیر جاده با خبر شده و بدین ترتیب بی راهه نمی رفتند. به عقیده بسیاری از املشیان، این برج در زمان ساسانیان به عنوان آتشکده مورد استفاده قرار گرفته است. اما به مرور زمان رونق خود را از دست داده و امروزه به مکانی دیدنی و تاریخی تبدیل شده است.

برج میل اٌمام در زمان رونق خود بیش از 670 متر ارتفاع داشته است. اما امروزه در اثر بی مهری هایی که گذر زمان بر تن خسته آن روا داشته است، این ارتفاع تا حدودی کاهش پیدا کرده است. بسیاری از افراد روستای اٌمام املش را با میل اٌمام آن می شناسند. برجی تاریخی برفراز یک روستای دیدنی!  

میل امام املش

راهی جاده شوید، اقامتتان با ما!

اگر دلتان برای سفر به شهرهای شمالی لک زده است، اما به دلیل هراس از مشکلات اقامت از راهی شدن روی گردانید، ما به شما قول می دهیم بهترین امکانات اقامتی را برایتان فراهم کنیم. به ما اعتماد کنید تا با افتخار پاسخگوی اعتمادتان باشیم. اجاره ویلا استخردار در گلستان، اجاره ویلا استخردار کردکوی، اجاره ویلا استخردار در بابلسر و اجاره روزانه ویلا استخردار درشهرهای مختلف تنها نمونه هایی از خدمات ما است. با یک بار امتحان مهمان همیشگی سایت اجاره ویلا شمال خواهید شد.

ما در سایت اجاره ویلا در شمال مازندران بهترین ویلاهای استخردار، کلبه های چوبی استخردار و... را در هر نقطه ای که شما بخواهید، در اختیارتان قرار می دهیم. به جاده گوش بسپارید، شما را فرا می خواند!

 

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر