محوطه شهرگاه ماسوله خونی؛ زیبای دیدنی ماسال

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - ماسال

11 ماه پیش

محوطه شهرگاه ماسوله خونی؛ زیبایِ دیدنی ِ ماسال

محوطه شهرگاه ماسوله خونی؛ جاذبه ای مربوط به هزاره اول پیش از میلاد مسیح!

محوطه شهرگاه ماسوله خونی که در استان زیبای گیلان، شهرستان سرسبز ماسال، بخش دیدنی مرکزی، دهستان خوش آبو هوای ماسال و روستای جذاب ماسوله خونی واقع شده است، یکی از زیباترین جاذبه هایی است. قدمت این محوطه باستانی به هزاره اول پیش از میلاد مسیح بر می گردد. بی شک این جاذبه جذاب روایتگر داستان های پر فراز و نشیب زیادی است. چه آدم ها که از این محوطه باستانی دیدن کرده و اکنون دیگر نیستند. و چه آدم ها که در زمان حال و آینده محو زیبایی های بی نظیر این منطقه شده و با کوله باری از خاطرات رنگین به شهر و دیار خود باز می گردند.

اگرچه هنوز هم پس از گذشت سالیان سال بسیاری از بخش های محوطه شهرگاه ماسوله خونی کشف نشده است، اما بی شک همین محوطه نیز بسیار دیدنی است. افراد زیادی راه های طولانی را در نوردیده و راهی شهر زیبای ماسال می شوند تا بتوانند چند ساعتی تلفیق تاریخ و زیبایی را در یک قاب به تماشا بنشینند. چند ساعتی که لذت گذران یک عمر را خواهد داشت.  

زیبایی های منحصر به فرد این جاذبه بکر زمینه ای را فراهم ساخته است که این اثر بی نظیر به عنوان یکی از آثار ملی کشور به ثبت برسد. به حق که محوطه تاریخی و باستانی شهرگاه ماسوله خونی لایق ثبت در آثار ملی است. مگر می شود ترکیب این همه زیبایی و قدمت در یک خطه را جزء آثار ملی محسوب نکرد؟!

محوطه شهرگاه ماسوله خونی

تا آن جا که چشم کار می کند، زیبایی است!

چشم هایتان را ببندید و کوه های سر به فلک کشیده ای را تصور کنید که در میان مه صبحگاهی گم شده اند. کوه هایی به رنگ سبز پر رنگ که آسمان آبی پر از لکه های پنبه ای ابر بر سر آن ها سایه افکنده است. تصویر حاصل را با صدای پرندگان و وزش نسیم بیامیزید. بهشت را تصور کردید؟!

حتی فکر کردن به چنین تصویری هم می تواند وجود آدمی را سرشار از آرامش کرده و حس هیجان را در او بر انگیزد. حال فکرش را بکنید که این بهشت زمینی در ماسال، شهر جاذبه ها و جذاب ها، قرار گرفته است. می توانید کوله بارسفر بسته، راهی استان سر سبز گیلان و شهرستان پر آوازه ماسال شوید تا نهایت زیبایی و شکوه را در دل یک قاب ببینید. فرصت را از دست نداده و معطل نکنید. حال که بهشت به شما نزدیک است، کوتاهی چرا؟!

خاطره سازی در میان کوه های سر سبز و بلند قامت محوطه شهرگاه ماسوله خونی که قله آن ها را اندکی مه فرا گرفته است، می تواند بی نظیر باشد. سال ها بعد که آلبوم خاطراتتان را ورق می زنید، بی شک خاطره یک روز به یاد ماندنی در میان حجم وسیعی از زیبایی های محوطه باستانی شهرگاه ماسوله خونی نظرتان را جلب خواهد کرد. آن گاه است که چشم هایتان را خواهید بست و بار دیگر خود را در این خطه رویایی تصور خواهید کرد.

محوطه شهرگاه ماسوله خونی

خبری خوش برای شما که مسافر شمال کشور هستید!    

اگر جزء علاقه مندان به شهرهای شمالی کشور هستید، بی شک نام قلعه رودخان را بارها و بارها شنیده اید و یا بارها و بارها از آن دیدن کرده اید. جالب است بدانید که فاصله زیادی میان محوطه تاریخی و باستانی شهرگاه ماسوله خونی و قلعه رودخان وجود ندارد. بنابراین اگر دلتان هوای قلعه رودخان کرد، سری هم به این محوطه زیبا و دلربا بزنید تا کلکسیون خاطرات بی نظیرتان در استان گیلان کامل شود. 

فاصله بین این بهشت تا آن بهشت تنها 49 کیلومتر است. البته نه آن 49 کیلومتر سخت و خسته کننده ای که خاطرتان را بیازارد. 49 کیلومتری که پرشده است از زیبایی های باور نکردنی. درختان کوتاه و بلند، رودهای جاری، جاده های پر پیچ و خم و هرآنچه که روحتان را می نوازد و خستگی زندگی پر دغدغه امروزی را از تنتان می زداید. درنگ جایز نیست، راهی شوید!    

قلعه رودخان

سایت اجاره ویلا؛ تجربه یک اقامت به یاد ماندنی!

فرقی نمی کند مقصدتان کدام شهر و دیار است. به گیلان می روید یا مازندران. راهی کرمانشاه هستید یا کردستان. سایت اجاره ویلا در شمال  در تمام نقاط کشور آماده خدمت رسانی به شما است. اجاره ویلا استخردار کردان، اجاره ویلا استخردار در قزوین و... همه و همه از خدمات بی نظیر سایت اجاره ویلا است. اگر به دنبال ویلا استخردار شمال ارزان و با امکانات رفاهی بی نظیر هستید، سایت اجاره ویلا را فراموش نکنید. خانه ویلایی استخردار در شمال را از ما بخواهید و یک اقامت به یاد ماندنی را تجربه کنید! 

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر