منطقه باستانی اسبه ریسه ؛ تلفیق قدمت و زیبایی

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - ماسال

5 ماه پیش

منطقه باستانی اسبه ریسه ؛ تلفیق قدمت و زیبایی

خلاصه محتوا : منطقه باستانی اسبه ریسه واقع در شهرستان ماسال یکی از بی نظیرترین جاذبه های گردشگری استان گیلان محسوب می شود. سفر به استان گیلان آنگاه لذت بخش است که پاهایتان خنکای آب رودخانه جاری در این منطقه را احساس کند. منطقه باستانی اسبه ریسه به دلیل برخورداری از جاذبه های خیره کننده یکی از نقاطی است که گردشگران به آن توجه ویژه دارند.

منطقه باستانی اسبه ریسه؛ نگین شهرستان ماسال

منطقه باستانی اسبه ریسه واقع در شهرستان ماسال یکی از بی نظیرترین جاذبه های گردشگری استان گیلان محسوب می شود. سفر به استان گیلان آنگاه لذت بخش است که پاهایتان خنکای آب رودخانه جاری در این منطقه را احساس کند.

منطقه باستانی اسبه ریسه به دلیل برخورداری از جاذبه های خیره کننده یکی از نقاطی است که گردشگران به آن توجه ویژه دارند. بنابراین اگر به گیلان آمدید، پیش از دیدن منطقه باستانی اسبه ریسه به شهرتان باز نگردید که پشیمان می شوید!

اگر به دل صخره های اسبه ریسه بزنید، بی شک متوجه بقایایی از زندگی روستایی خواهید شد. نشانه هایی از زندگی انسان هایی که هیچ گاه گمان نمی کردند نسل های آینده برای دیدن زیبایی های منحصر به فرد محل زندگی آنان به دل جاده و کوه بزنند. اسبه ریسه ماسال نیمی از جذابیت و زیبایی خود را مدیون رود پر آبی است که در دل آن جاری است. بی شک هر جا آب هست، زیبایی و شکوه نمود پیدا می کند.

غارها و صخره های بلند اسبه ریسه این منطقه را به یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری نه تنها ماسال، بلکه گیلان و حتی ایران تبدیل کرده است. اگر می خواهید خاطرات بی نظیری را در کوله بارتان بگذارید و با خود به خانه ببرید که با هر بار مرور آن ها دلتان هوای شمال و دیدنی هایش را بکند، بازدید از اسبه ریسه را از دست ندهید. بی شک زیباترین خاطرات در این منطقه باستانی برایتان رقم خواهد خورد.

منطقه باستانی اسبه ریسه

اسبه ریسه؛ نمودی از زندگی چند هزار ساله!

کارشناسان بر این باورند که قدمت زندگی در اسبه ریسه به هزاره پیش از میلاد باز می گردد. فکرش را بکنید هزاران سال پیش مردمی در این جا می زیسته اند که امروز ما برای دیدن آثار زندگی آن ها راهی این منطقه بی نظیر شده ایم. بی شک زندگی لذت بخشی در این سرزمین بهشتی جریان داشته است.

گفته می شود که سالیان پیش در این مکان بقایایی از کوزه های سفالی، ابزارهای نساجی، منازل و... یافت شده است که مهر تاییدی بر وجود زندگی روستایی با قدمت بسیار زیاد در این منطقه هستند. از همین رو منطقه باستانی اسبه ریسه در سال 1386 به عنوان یکی از زیباترین و دلرباترین آثار ملی باستانی توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری کشور به ثبت رسید.

منطقه باستانی اسبه ریسه

اگر علاقه مند به صخره نوردی هستید، راهی اسبه ریسه شوید!

وجود صخره ها و دیواره های سنگی در اسبه ریسه ماسال این نقطه را به مکانی منحصر به فرد برای علاقه مندان به صخره نوردی تبدیل کرده است. زیبایی های اسبه ریسه به همین جا ختم نمی شود. در نزدیکی این صخره ها رودخانه ای خروشان جاری است که صدای آن هوش از سرتان دزدیده و زیبایی های آن شگفت زده تان می کند. مهم نیست در کجای ایران زندگی می کنید، جنوبی هستید یا در غرب و شرق کشور به سر می برید. کافی است کوله بارتان را ببندید و به دل جاده های شمالی زده و راهی اسبه ریسه شوید تا همه خستگی ها و دغدغه ها به یک باره از وجودتان زایل شوند. مگر می شود این همه زیبایی و شکوه دید و همچنان از خستگی نالید؟ مگر می شود در این طبیعت نفس کشید و دغدغه داشت؟

منطقه باستانی اسبه ریسه

گیلان، رشت، ماسال، ماسوله خانی و در نهایت بهشت خدا؛ اسبه ریسه!

اگر جزء بومیان استان گیلان نیستید، به احتمال زیاد جویای آدرس اسبه ریسه می شوید. پس از این که به استان زیبای گیلان رسیدید و مهمان شهر باران و خوردنی های لذیذ، رشت شدید، راهی ماسال شوید. برای رفتن به رفتن به منطقه باستانی اسبه ریسه کافی است روستای معروف ماسوله خانی را در شهر ماسال بیابید. سه کیلومتر که از ماسوله خانی دور شوید، زیبایی های اسبه ریسه نمایان می گردد. این منطقه از دور با صخره های بلند و رودخانه روانش خودنمایی می کند. از این پس شمایید و بهشت خدا و دوربین گوشی هایتان. ثبت خاطره کنید که مرور خاطرات چنین روزی یقینا لذت بخش خواهد بود!

اسبه ریسه

با خیال راحت سفر کنید. اقامتتان با ما!

اگر تمام برنامه ها را برای سفر به شمال چیده و همه کارها را هماهنگ کرده اید و تنها مسئله اقامت دست و پا گیرتان شده است، آن را از همین الان حل شده بدانید. سایت اجاره ویلا شما را تنها نخواهد گذاشت. اجاره ویلا استخردار در جواهرده ، اجاره ویلا استخردار مازندران و در کل اجاره ویلا استخردار شمال همه و همه از تخصص های سایت اجاره ویلا در شمال است. سایت ویلایار ؛ بی رقیب در اجاره ویلا استخردار !

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر