ییلاق ماسال؛ تجربه یک سفر رویایی در ارتفاعات شهرستان زیبای ماسال

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - ماسال

3 روز پیش

ییلاق ماسال؛ تجربه یک سفر رویایی در ارتفاعات شهرستان زیبای ماسال

ییلاق ماسال را همه با زیبایی چشمگیر و دلنوازش می شناسند. اصلا ماسال به خاطر ییلاق های بی نظیرش است که به یکی از شهرهای دیدنی شمال کشور تبدیل شده است. این شهر کوچک که در شمال غرب رشت واقع شده است، آب  و هوایی بی نظیر داشته و به دلیل برخورداری از فضای بکر و جذاب، آرامشی غیر قابل توصیف را به مسافران هدیه می دهد.

مانند ییلاق های ماسال را هیچ کجای دنیا ندارد. کوه های سر به فلک کشیده ای که یکدیگر را تنگاتنگ در آغوش گرفته و قسمتی از چهره خود را در زیر مه پنهان کرده اند، درختان کوتاه و بلندی که بر دامنه وسیع دشت دامن گسترانیده اند، آبشارهای بلندی که صدای جوش و خروششان فضا را سرشار از آرامش کرده است، پرندگانی که در آسمان آبی پرواز می کنند و همهمه ای دلنشین به راه می اندازند، نسیمی که به آرامی می وزد و شاخ و برگ درختان را در هم می تند، همه و همه گوشه ای از زیبایی های ییلاق ماسال است.

هر ساله مسافران زیادی به دل جاده های پر پیچ و خم شمالی زده و راهی ماسال می شوند تا چند روزی را به دور از خستگی ها و دغدغه های زندگی روزمره تنها به خوش گذرانی بپردازند. شلوغی شهرها را رها کنید و به دامن پر از آرامش ییلاق ماسال سفر کنید. ییلاقی که مانند آن را تنها در نقاشی های سورئالیستی دیده اید.

آیا دوست دارید گوشه ای از بهشت خدا را ببینید؟ آیا دلتان هوای حجم وسیعی از آرامش و زیبایی را کرده است؟ کجا بهتر از ییلاق ماسال؟!

ماسال که یکی از مرتفع ترین شهرهای استان گیلان به شمار می آید، در فاصله 60 کیلومتری از شهر تالش و 55 کیلومتری از شهر رشت واقع شده است. با عبور از ماسال با جاده ای پر پیچ و خم و سرشار از زیبایی رو به رو می شوید که شما را تا دل ییلاق ماسال می برد. اطرافتان را که با دقت بنگرید، تمام زیبایی های دنیا را در یک قاب و یک نگاه خواهید دید!

ییلاق ماسال

خالکایی و رود مرغک؛ دو رودی که ییلاق ماسال را به آغوش کشیده اند!

ماسال سرزمین آبشارهای بلند و رودهای خروشان روان در میان مراتع است. یکی از چشم نوازترین زیبایی های ماسال که موجب ظهور صحنه ای رویایی در این پهنه شده است، کلبه های رنگارنگی است که به حالت کج بر روی تپه ها بنا شده اند. چشم هایتان را ببندید و این صحنه را تصور کنید؟ دلتان غنج رفت؟! ییلاق ماسال آفریده شده است تا دل من و شما برای خلقت خدا غنج برود!

از رودهای بی کران و زیبای ییلاق ماسال بگوییم. مهم ترین رودخانه هایی که مهمان همیشگی ییلاق ماسال هستند و بر زیبایی های این خطه افزوده اند، خالکایی و رود مرغک نام دارند. سرچشمه رودخانه پر آب خالکایی قله مرتفع شاه معلم با بیش از 3150 متر ارتفاع است. این رودخانه پس از این که یک مسیر پر پیچ و خم 40 کیلومتری را طی می کند، به شهر ماسال وارد شده و فضایی دیدنی رقم می زند. ساخت یک پارک ساحلی بسیار زیبا در کنار رودخانه خالکایی زیبایی آن را چند برابر ساخته است. این پارک نیز می تواند گزینه ای مناسب برای رفع خستگی و گذران ساعاتی خوش باشد.

حال شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که مسیر دسترسی به ییلاق ماسال کجا است؟ اگر خواهان سفر به ییلاق ماسال هستید، باید از طریق جاده قزوین راهی شهر باران و خوردنی های خوشمزه، رشت شوید. 20 کیلومتر مانده به رشت، به دل جاده فومن زده و پس از عبور از این شهر دیدنی به صومعه سرا بروید. صومعه سرا را که پشت سر بگذارید، روستای کلیدبر در مقابلتان نمایان خواهد شد. به مسیر خود تا رسیدن به روستای طاهر گوراب و پس از آن ماسال ادامه دهید. با ورود به شهر ماسال بلواری طویل را خواهید دید که آغاز راه ییلاق ماسال است. یک ساعت که همین راه را ادامه دهید، به ییلاقی زیبا با جذابیتی باور نکردنی می رسید. به بهشت برین خوش آمدید!

ییلاق ماسال

میزبانی از شما بزرگترین افتخار ما است!

فارغ از این که از کجا آمده اید و قصد سفر به کدام شهر را دارید، ما میزبانی از شما را بزرگترین افتخار خود می دانیم و از همین رو شرایط اقامتی به یاد ماندنی را در سراسر ایران برایتان فراهم ساخته ایم. مهمان که شما باشید، میزبان بودن طعم دیگری دارد!

از خدمات ما می پرسید؟! خواهیم گفت. سایت اجاره ویلا با سابقه ای درخشان در زمینه اجاره ویلاهای استخردار و دارای امکانات رفاهی بی نظیر، به ارائه خدماتی نظیر اجاره ویلای استخردار سرخرود، اجاره ویلا استخردار لفور، اجاره ویلای استخردار در رامسر، اجاره کلبه چوبی استخردار و... می پردازد. اعتماد شما انگیزه ما برای ادامه مسیر است. ما را تا رسیدن به اهدافمان که همانا فراهم سازی یک شرایط ایده آل برای اقامت شما در جای جای کشور است، همراهی کنید!

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر