چشمه آبگرم استرابکوه را بهتر بشناسید

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - آمل

1 سال پیش

چشمه آبگرم استرابکوه را بهتر بشناسید

اجاره ویلا در شمال و داشتن اقامتی مشخص می‌تواند تاثیر به سزایی در برنامه‌ی سفر شما به نقاط مختلف شهرهای شمال کشور داشته باشد. وجود آبگرم‌هایی در نزدیکی پایتخت می‌تواند سفری یک روزه با کلی خاطرات به یاد ماندنی و گردشگری سلامت را برای هر فردی ایجاد کند. در یکی از سفرهای خود تجربه‌ی دل‌نشینی را از بازدید آبگرم استرابکوه داشتم. در ادامه‌ی این مطلب با من همراه باشید تا این تجربیات را برای شما نیز شرح دهم.

معرفی آبگرم استرابکوه

جالب است بدانید استرابکوه تغییر شکل یافته‌ی استراباکو می‌باشد. پس اگر در جایی دیدید یا شنیدید که استراباکو می‌گویند مقصود همان استرابکوه است. آبگرم استرابکوه دارای دو استخر تقریبا بزرگ به صورت روباز می‌باشد که استفاده از آن برای همه عموم آزاد است. امروزه بسیاری از گردشگران و مسافران از این منطقه به عنوان گردشگری سلامت یا آب درمانی یاد می‌کنند. این آبگرم از 4 چشمه در فاصله‌ی کمی از کوه می‌جوشند و بعد از جمع شدن درون استخر، در نهایت به داخل رودخانه‌ی هراز سرازیر می‌شود.

آبگرم استرابکوه

چگونه به آبگرم استرابکوه دسترسی پیدا کنم؟

رفتن و بازدید از آبگرم استرابکوه به راحتی از جاده هراز امکان‌پذیر است. من به همراه جمعی از دوستان با ماشین شخصی از جاده هراز به طرف منطقه لاریجان، حرکت خود را آغاز کردیم. فاصله‌ی این آبگرم از تهران حدود  110 کیلومتر می‌باشد. می‌توان گفت که آبگرم استرابکوه نزدیک استان تهران قرار دارد و ممکن است برای خیلی از مسافران و گردشگران هنوز ناشناخته باقی مانده باشد. بعد از تقریبا چند ساعتی رانندگی، 5 کیلومتر بعد از تونل وانا که به تونل قدیمی رضاشاه نیز معروف است، در سمت چپ خود تابلویی که مسیر آب درمانی استرابکوه به طرف محله‌ای به نام قلابن را نشان می‌داد؛ به مسیر خود ادامه دادیم. در نظر داشته باشید که آبگرم در حاشیه جاده واقع شده است. ماشین را در پارکینگ پارک کردیم و حدود 10 دقیقه از جاده اصلی تا آبگرم استرابکوه را پیاده رفتیم. در مسیر رسیدن به آبگرم پل فلزی که بر روی رودخانه هراز وجود دارد که شما با عبور از آن به طرف آبگرم هدایت می‌کند.

آب درمانی استراباکو

خواص و ویژگی‌های آبگرم استرابکوه

آبگرم استرابکوه پذیرای بسیاری از گردشگران و مسافران می‌باشد و البته هنوز برای افرادی این آبگرم ناشناخته مانده است. آبگرم استرابکوه با برخورداری از مواد معدنی، مانند: ید، منیزیم، پتاسیم و جیوه برای درمان بسیاری از بیماری‌های کلیوی، دردهای استخوانی و مفصلی، پوستی، رماتیسم و... تاثیر بسزایی دارد. از فواید دیگر آبگرم استرابکوه می‌توان به شفاف، طراوت و شادابی پوست اشاره کرد. ما زمانی که از این آبگرم استفاده کردیم چنان دارای آرامش خاصی شدیم که حتما به شما توصیه می‌کنم این منطقه را در سفرهای خود قرار دهید. شما می‌توانید انواعذ ویلاهای لوکس و منحصر به فرد را در سفرهای خود به استان مازندران و شهرهای اطراف آن اجاره کنید. در این میان اجاره ویلا در خزرشهر و اجاره ویلا دریاکنار از نمونه مکان‌های پرطرفدار بین گردشگران می‌باشند که علاوه بر اقامتی لذت‌بخش می‌توانید از خدمات رفاهی آنجا نیز برخوردار شوید.

چگونگی اجاره ویلا و اقامت در آبگرم استرابکوه

به یاد داشته باشید در محدوده‌ی آبگرم استرابکوه مکانی برای اقامت وجود ندارد. اگر قصد دارید شب را در این منطقه سپری کنید، برای اجاره ویلا می‌توانید از شهرها و روستاهای اطراف آن اقامتی را برای خود اجاره کنید. البته ما در اطراف رودخانه هراز قبل از پل پارکی با درختان سرسبز و زیبا مشاهده کردیم و توانستیم بعد از بازدید از آب گرم ساعاتی را به استراحت و صرف ناهار بپردازیم. با اجاره ویلا استخردار در شمال علاوه بر داشتن اقامتی متفاوت می‌توانید از زیبایی‌های شهرستان آمل و آبگرم استرابکوه برخوردار شوید. امروزه اکثر مسافران و گردشگران اقدام به اجاره‌ی ویلا استخردار می‌کنند تا برنامه‌ی سفر خود را کامل‌تر و خاطر‌انگیزتر کنند.

اجاره ویلا در اطراف آبگرم استرابکوه

جاذبه‌های دیدنی اطراف استرابکوه

جاذبه‌ی توریست درمانی آبگرم استرابکوه در منطقه‌ی لاریجان شهرستان آمل در همسایگی روستای بایجان واقع شده است. در اطراف استرابکوه بسیاری از جاذبه‌های طبیعی دیگر وجود دارد که می‌توانید در سفر خود به شهرستان آمل از آن‌ها بازدید کنید. جاذبه‌هایی چون: غارهای هیجان‌انگیز دستکند، جنگل پر رمز و راز الیمستان، آبشار مرتع شاهاندشت و... از نمونه جاذبهه‌ای گردشگری اطراف این منطقه می‌باشد. هم‌چنین در سفرهای خود به مازندران و شهرهای دیگر شمالی می‌توانید با اجاره ویلا در دریاکنار و اجاره ویلا خزرشهر از امکانات تفریحی و رفاهی این دو شهرک توریستی بهره‌مند شوید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر