کلیسای سرخ آباد در کجا قرار دارد؟

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - سواد کوه

3 ماه پیش

در این مقاله قصد معرفی کلیسای سرخ آباد را داریم که یکی از جاذبه های گردشگری استان مازندران محسوب می شود و سالانه گردشگران و مسافران زیادی برای بازدید این مکان مذهبی به استان مازندران سفر می کنند. برای آشنایی بیشتر با این مکان دیدنی همراه ما باشید. 

معرفی کلیسای سرخ آباد

ساخت این کلیسا به زمان پهلوی برمیگردد. این مکان تاریخی در شهرستان سوادکوه و روستای سرخ آباد قرار دارد. کلیسای سرخ آباد در سال 1382 به عنوان یک اثر ملی در لیست آثار ملی ایران ثبت شده است.  انجام مراسم مذهبی کارکنان راه آهن در این کلیسا توسط مسیحی ایتالیایی انجام می شد بنابراین این مکان تاریخی در زمان پهلوی برای انجام این نوع مراسم ها ساخته شد. این افراد برای ساخت راه آهن به سوادکوه آمده بودند. نام این کلیسا برگرفته از نام روستایی است که در آن ساخته شده است.  در زمان پهلوی به دستور شاه تعدادی مهندس ایتالیایی جهت ساخت کلیسای سرخ آباد به این کشور آمدند. این مکان تاریخی در بین افراد بومی آن منطقه به نام کلیسای کاتولیک و یا کلیسای آلمان ها معروف است. این مکان تاریخی به عنوان کوچک ترین کلیسای دنیا شناخته شده است. امکان رفتن به داخل این مکان تاریخی وجود ندارد زیرا میراث فرهنگی درب ورودی کلیسا را بسته است و ورود به آن ممنوع می باشد. با این حال منظره اطراف کلیسا بسیار زیبا می باشد و شما می توانید از آن ها دیدن کنید. در ورودی این کلیسا سه متر می باشد و دارای دو پنجره است. یکی از پنجره ها در سمت شرق و دیگری در سمت غرب کلیسای سرخ آباد است. در ساخت این کلیسا از گچ و آجر استفاده شده است اما پایین بنا آن از کاهگل ساخته شده است. کف این مکان تاریخی از سیمان درست شده است و دیواره های آن پوشیده از سیمان سفید است. این بنا به دلیل قدیمی بودن یک بار تخریب شده است اما مردم بومی آن منطقه دوباره آن را بازسازی کرده اند. قبل از اینکه کلیسای سرخ آباد به ثبت ملی برسد مکانی برای آخور حیوانات بوده است. اما در سال 1382 به ثبت ملی رسید است.

کلیسای سرخ آباد

مسیر رسیدن به کلیسای سرخ آباد

کلیسای سرخ آباد در جاده ی سوادکوه قرار دارد. در فاصله صد کیلومتری از قائم شهر این مکان مذهبی واقع شده است. این کلیسا رو به روی راه آهن سرخ آباد قرار دارد. برای رفتن به این مکان تاریخی باید به ورسک بروید و بعد از رد کردن ورسک به پل سفید در روستای سرخ آباد می رسید. در بالای این روستا می توانید این مکان تاریخی را مشاهده کنید. کلیسای سرخ آباد در کنار یک کبابی قرار دارد.

روستای سرخ آباد

سوادکوه دارای روستا های بسیاری می باشد که یکی از آن ها روستای سرخ آباد است. این روستا در شهرستان سواد کوه واقع شده است و کلیسای سرخ آباد در آن قرار دارد. به همین علت سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن از این مکان تاریخی به روستای سرخ آباد سفر می کنند. روستای سرخ آباد علاوه بر کلیسا، دارای جنگل های سرسبزی می باشد که بسیار زیبا هستند و این روستا دارای آب و هوای خوبی می باشد. جمعیت روستای سرخ آباد حدود 1100 نفر است و یا به عبارت دیگر حدود 340 خانوار در این روستا زندگی می کنند. 

امکاناتی که در روستای سرخ آباد وجود دارد.

این روستا دارای امکانات بسیاری می باشد بنابراین گردشگران و مسافران به راحتی می توانند به این روستا سفر کنند. در این منطقه دسترسی به وسایل نقلیه وجود دارد و به راحتی می توانید با وسیله نقلیه به این روستا بیاید دیگر نیازی نیست که مقداری از مسیر را پیاده طی کنید. رستوران و کافه هم در این منطقه وجود دارد و در منوی رستوران ها غذای محلی هم وجود دارد و شما عزیزان بر اساس سلیقه خود می توانید در این رستوران ها غذا میل کنید. روستای سرخ آباد از امکانات بالایی برخوردار است. در این منطقه دسترسی به اینترنت هم وجود دارد و به راحتی می توانید از فضای مجازی استفاده کنید.

کلیسای سرخ آباد

انتخاب مکانی مناسب برای شما عزیزان

گردشگران و مسافران زیادی به استان مازندران سفر می کنند و از مکان های دیدنی آن بازدید می کنند و بعد از آن جهت استراحت به هتل می روند. کلیسای سرخ آباد یکی از جاذبه های گردشگری استان مازندران است که در روستا واقع شده است. در این روستا هتل و یا ویلا جهت اقامت شما عزیزان وجود ندارد. در استان مازندران شهرک خزرشهر شمالی و شهرک دریاکنار وجود دارد. اجاره ویلا در شهرک خزرشهر می تواند گزینه مناسبی برای شما عزیزان باشد. شما عزیزان می توانید به املاک خزرشهر مراجعه کنید و از قیمت اجاره ویلا در خزرشهر مطلع شوید. علاوه بر خزرشهر در دریاکنار مازندران بابلسر ویلاهایی جهت اجاره وجود دارد. جهت دیدن عکس دریاکنار بابلسر می توانید وارد سایت شوید. ویلاهای دریاکنار و خزرشهر از امکانات بالایی برخوردار هستند و گزینه مناسبی برای اقامت شما هستند.

معرفی اکبر جوجه

اکبر جوجه یکی دیگر از غذاهای معروف شمال است که طعم بسیار خوبی دارد. این غذا علاوه بر شمال در سایر استان های کشور طرفداران بسیاری دارد. برای تهیه این غذا به جوجه، روغن فراوان، زعفران و مقداری آبلیمو جهت خوش طعم شدن غذا نیاز داریم. این غذا را همراه با رب انار سرو می کنند زیرا رب انار باعث خوش طعم شدن غذا می شود. شما می توانید این غذای خوشمزه را همراه با برنج و یا نان میل کنید.

کلیسای سرخ آباد

امید است از مطالب فوق اطلاعات خوبی به دست آورده باشید و سفر خوبی را برای شما آرزو می کنیم.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر