آبشارهای هفت‌گانه‌ی شیر آباد و غار دیو سپید

مدیر سایت مدیر وبسایت

گلستان - گرگان

1 سال پیش

آبشارهای هفت‌گانه‌ی شیر آباد و غار دیو سپید

مناطق جنگلی و کوهستانی، وجود آبشارهای خروشان و دیگر جاذبه‌های بکر از نمونه جاذبه‌های گردشگری استان گلستان است. در ادامه‌ی این مقاله، مطالب گفته شده حاصل تجربه‌ی من از سفر به استان گلستان، اجاره ویلا در شمال و بازدید از دو جاذبه‌ی دیدنی آبشارهای هفتگانه‌ی شیر آباد و غار دیو سپید می‌باشد.

درباره‌ی آبشارهای شیر آباد و غار دیو سپید

آبشار شیر آباد از هفت آبشار کوچک، مرتفع و به شکل پلکانی در فاصله‌ی 55 کیلومتری از شهر گرگان واقع شده است و این منطقه را به جاذبه‌ای بکر و زیبا برای طبیعت گردان فراهم کرده است. در میان مسیر رسیدن به آبشارهای شیر آباد شما شاهد غار دیو سپید خواهید بود که حدود 200 متر طول دارد و بازدید از این دو جاذبه‌ی دیدنی سفر را برای شما هیجان‌انگیز می‌کند.

لذت دیدن غار در میان آبشارهای هفتگانه

بعد از یک پیاده‌روی عالی به اولین آبشار و حوضچه آن رسیدیم. آب از ارتفاع حدود 25 متری به درون یک برکه بزرگ می‌ریزد که منظره‌ای زیبا را پدید آورده است. معمولا بسیاری از گردشگران در اطراف این حوض بزرگ مشغول استراحت و برپا کردن پیک نیک می‌باشند. وجود غاری با دهانه‌ی بزرگ و حیرت‌انگیز در گوشه‌ای از آبشارهای کوچک و بزرگ، باعث جذابیت هر چه بیشتر این منطقه‌ی گردشگری شده است. این غار زیستگاه بسیاری از مهره‌داران و بی‌مهره‌ها بوده و جالب است بدانید تنها زیستگاه سمندر کور غارزی می‌باشد. لازم است تا قبل از سفر اقدام به اجاره ویلا شمال نمایید تا زمان کافی برای بازدید از جاذبه‌های بی‌نظیر شیر آباد داشته باشید.

آبشارهای هفت‌گانه‌ی شیر آباد

دسترسی به آبشار هفتگانه‌ی شیر آباد و غار دیو سپید

به دلیل موقعیت مکانی این جاذبه‌ها در نزدیکی شهر گرگان، ما برای دسترسی به آبشارهای شیر آباد مسیر جاده گرگان به آزادشهر را طی کردیم. در بین مسیر دقت کنید که قبل از رسیدن به شهرستان آزادشهر در سمت  راست جاده به طرف روستای خان ببین بروید. پس از عبور از خان ببین به روستای شیر آباد رسیدیم که باید از آنجا عبور می‌کردیم بنابراین ماشین را دو کیلومتر بالاتر پارک کردیم و ادامه‌ی مسیر را به صورت پیاده ادامه دادیم. عبور از میان جنگل و فضایی دل‌نشین ما را به آبشارهای شیر آباد و غار دیو سپید رساند. هم‌چنین این منطقه‌ی گردشگری به دلیل جذابیت بالا و شلوغ بودن در ایام تعطیلات بهتر است قبل از سفر اقدام به اجاره ویلا در گرگان نمایید.

فصل مناسب سفر به آبشار شیر آباد و غار دیو سپید

آبشارهای شگفت شیر آباد در تمام فصول سال دیدنی است و به دلیل اهمیت ویژه محیط زیست در این جاذبه، آبشار و در کنار آن غار دیو سپید توسط اداره محیط زیست محافظت می‌شود. بهترین فصل بازدید از آبشارهای هفتگانه‌ی شیر آباد فصل بهار است.

نمای جالب از غار دیو سپید

اقامتی خوش با اجاره ویلا در آبشارهای شیر آباد

آبشارهای شیرآباد و غار شگفت‌انگیز سپید در 6 کیلومتری جنوب شهر خان ببین قرار دارد که در راه رسیدن به آن جنگلی سرسبز با گونه‌های مختلف گیاهی واقع شده است. به این ترتیب علاوه بر چادر زدن در طبیعت زیبای آن می‌توانید از خانه‌های بومی روستاهای اطراف برای داشتن اقامتی ماندگار بهره‌مند شوید. علاوه بر این‌ها اجاره ویلا استخردار در گرگان می‌تواند اقامتی رویایی را برای شما رقم بزند که اگر فرصتی برای آبتنی در این آبشارها نداشتید ساعاتی را در استخر اختصاصی خود به شنا بپردازید.

جاذبه‌های نزدیک آبشارهای هفتگانه و غار دیو سپید

از جاذبه‌های دیدنی اطراف شیر آباد غافل نشوید؛ چرا که علاوه بر آبشارهای هفتگانه و غار سپید با اجاره ویلا استخردار در شمال می‌توانید از این فرصت ایجاد شده به بهترین شکل به اوقات فراغت در استان گلستان بپردازید. من در این بخش به نمونه‌ای از این جاذبه‌ها اشاره کرده‌ام.

موزه مردم شناسی علی آباد کتول: آشنایی با فرهنگ و آداب رسوم مردم استان گلستان و شهرهای اطراف آن به عنوان جاذبه‌ی تاریخی اطراف این آبشارها می‌باشد که می‌توانید با بازدید از این موزه اطلاعات جالبی کسب نمایید.

حمام اروج: بنایی قدیمی از جنس آجر در بازار محلی شهر رامیان واقع شده است که می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای بازدید و گشت و گذار باشد.

چشمه گل رامیان: وجود چشمه‌ای فیروزه‌ای که در دل منطقه‌ای جنگلی واقع شده است و پذیرای بسیاری از گردشگران می‌باشد.

روستای زرین گل: زیبایی این روستا بسیار چشم‌گیر است به طوری که از چهار طرف به توسط کوه‌های سرسبز و جنگل خرم پوشانده شده است.

آبشار کبودوال: وجود آبشارهای بسیاری در استان گلستان باعت شده است تا گردشگران بسیاری به بازدید از این استان شده است. در این میان وجود آبشار تمام خزه‌ای کبودوال نیز از نقاط پرطرفدار آن به شمار می‌رود.

شهر تاریخی دشت حلقه: جالب است بدانید جاذبه‌ی شگفت‌انگیز دشت حلقه، شهری به صورت هشت ضلعی نامنظم در جنوب شرقی شهر گرگان بنا شده است که دیدن آن خالی از لطف نیست. شایان ذکر است که اجاره ویلا با استخر می‌تواند این امکان را برای شما ایجاد کند تا اقامتی لاکچری در طول سفر خود به استان گلستان داشته باشید.

 

 

اجاره ویلا در شیر آباد

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر