آبشار شاهان دشت؛ دیدنی ترین منطقه در مازندران

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - آمل

3 ماه پیش

آبشار شاهان دشت؛ دیدنی ترین منطقه در مازندران

گردش و تفریح همیشه برای تمام مردم دنیا لذت بسیار زیادی داشته است. به گونه ای که بیشتر مردم در اقصی نقاط جهان ترجیح می دهند زمان آزاد خود را به تفریح و بازدید از مناطق طبیعی بپردازند. استان مازندران در ایران یکی از استان های بی نظیر و مسافر پذیر است که به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی فوق العاده، می توان این استان را برای سفر انتخاب کرد. آبشار شاهان دشت از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری در این استان است که به بلندترین آبشار در مازندران شهرت دارد. 

بازدید از جاذبه های طبیعی در استان های شمال ایران همیشه انسان را به وجد می آورد. به گونه ای که هر زمان احساس ناراحتی و افسردگی می کنید، اولین منطقه ای که تمایل دارید به آنجا سفر کنید، استان مازندران است. در این استان جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد اما یکی از بهترین این جاذبه ها، آبشار شاهان دشت است. 

این آبشار رویایی در منطقه ای با صفا نزدیک شهر آمل واقع شده است و در دسترس ترین آبشاری است که می توانید در استان مازندران از آن بازدید کنید. ارتفاع آبشار شاهان دشت به 62 متر می رسد و از این رو آن را بلندترین آبشار در مازندران می نامند. می توانید صخره های بلند و عظیم اطراف این آبشار را به راحتی تماشا کرده و از خنکای اطراف آبشار لذت ببرید. 

روستای دیدنی شاهاندشت

دیدنی های اطراف آبشار شاهان دشت

روستای شاهان دشت که با آبشار بلند و معروف خود به شهرت رسیده است، جاذبه های گردشگری دیگری نیز دارد. هر یک از مکان های دیدنی و جذاب، ویژگی های خاصی دارند که منجر شده است تا به محبوبیت برسند. از جمله معروف ترین این جاذبه های گردشگری باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

  • تکیه شاهاندشت:

تکیه بازمانده از دوره قاجار که در نزدیکی آبشار شاهان دشت قرار دارد، یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری در شهرستان آمل است. بیشتر مسافرانی که برای سفر استان مازندران را انتخاب می کنند، از این آثار ملی که در سال 1382 به ثبت ملی رسیده است بازدید می کنند. دیدنی های استان مازندران نیاز به صرف زمان زیادی دارد. پس بهتر است چند روز سفر به این استان را در برنامه های خود قرار دهید. 

  • قلعه بهمن شاهاندشت:

ملک قلا یا قلعه ملک بهمن که پیش از اسلام در شهرستان آمل ساخته شده است، از جمله جاذبه های تاریخی دیگری است که در نزدیکی روستای شاهاندشت قرار دارد. این قلعه را باید از جمله عظیم ترین قلعه های ایران به شمار آوریم. مسافرانی که برای بازدید از آبشار شاهان دشت به این روستا سفر می کنند، می توانند از قلعه بهمن نیز بازدید کرده و از دیدنی های این بنای عظیم لذت ببرند.

قلعه بهمن که از سال 1379 به عنوانی یکی از آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، بر روی صخره بلندی واقع شده است که روستای شاهاندشت را در برگرفته است. این قلعه به دستور شاه عباس صفوی فتح گردید و از آن پس به عنوان یکی از مناطق دیدنی در ایران شناخته شده است. 

.

آبشار شاهان دشت

  • دشت شونا یا شونا تنگ: 

دشت شونا دقیقا ییلاقی است که آبشار شاهان دشت در آنجا واقع شده است. این دشت فوق العاده بی نظیر زیبایی های منحصر به فردی دارد و بسیاری از مسافران روزهای زیادی را در این دشت به تفریح و استراحت می پردازند. می توانید فارغ از هر نوع آلودگی صوتی و آلودگی هوا در شونا تنگ به استراحت و لذت بردن از طبیعت بپردازید. 

می توانید با دوستان خود یک سفر تفریحی به استان مازندران را آغاز کنید، و در کنار دشت شونا و آبشار شاهان دشت، غذای محلی مالابیج را صرف کنید. غذایی معروف و محبوب در میان مردم محلی استان مازندران که می تواند از سفر شما یک خاطره خوش به یادگار بگذارد. همیشه به یاد داشته باشید که یک سفر به یاد ماندنی، زمانی در خاطر میماند که با یک طعم فراموش نشدنی همراه شود. 

  • آبشار بزرگ شاهان دشت: 

یکی از بهترین و دیدنی ترین جاذبه های موجود در استان مازندران، آبشار شاهان دشت است. این آبشار که در اصل بزرگترین آبشار در مازندران به شمار می رود واقع در روستای شاهاندشت است. بیشتر مسافرانی که سفر به این استان را انتخاب می کنند، در اصل بازدید از این آبشار را در برنامه خود می گنجانند.

یکی از این جاذبه های طبیعی در اطراف  روستای شاهاندشت نزدیک شهرستان آمل، آبشار شاهان دشت است. آبشاری دائمی که بیش از 51 متر ارتفاع دارد. البته نکته دیگری که منجر شده است تا این آبشار به محبوبیت زیادی در میان مردم دست یابد، وجود سه آبشار متعدد دیگر در راستای این آبشار بزرگ است. به گونه ای که ارتفاع کل آبشار را به بیش از 180 متر می رساند. 

جاذبه های اطراف بزرگترین آبشار مازندران

  • غار الیاس تنگه یا آس تنگه: 

غار الیاس تنگه که مردم محل آن را با نام آس تنگه نیز می شناسند، از جاذبه های فوق العاده منحصر به فرد دیگری است که در اطراف روستای شاهاندشت و آبشار شاهان دشت واقع شده است. این غار به علت آرامگاهی که در درون غار است و به نام درویش الیاس ثبت شده، به این نام شهرت یافته است. بیشتر جنس سنگ های این غار از آهک است و در دو طرف دره دیواره های جالبی وجود دارد. 

در بیشتر مناطق استان های شمالی هر کجا که آبشار بزرگی وجود دارد، باید به دنبال یک غار آبی باشید. به همین دلیل اگر بازدید از آبشار شاهان دشت را در برنامه های خود قرار داده اید، بهتر است بدانید اطراف این غار جاذبه های گردشگری زیاد دیگری نیز وجود دارد که می تواند جذابیت های ویژه ای را برای شما به همراه داشته باشد. پس بهتر است از تمامی این مکان های دیدنی بازدید کنید. 

اجاره ویلا برای آغاز سفر به مازندران

بهتر است به این مسئله توجه داشته باشید که پیش از اقدام به آغاز سفر، حتما از محل اسکان خود اطمینان حاصل نمایید. تنها زمانی می توانید روزهای زیادی را برای بازدید از روستاهای استان مازندران و جاذبه های گردشگری آنها صرف کنید، که محلی برای اسکان موقت خود داشته باشید. می توانید با اجاره ویلا دریاکنار یا اجاره ویلا خزرشهر با قیمت مقرون به صرفه ای از محل اسکان خود اطمینان حاصل نمایید.

پس از آن سفر تفریحی خود را برای بازدید از بهترین جاذبه ها در استان مازندران آغاز کنید. بهتر است بازدید از آبشار شاهان دشت و جاذبه های گردشگری اطراف آن را در ابتدای لیست مکان های تفریحی خود قرار دهید. 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر