اجاره ویلا در نزدیکی پناهگاه حیات وحش سلکه

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - انزلی

1 سال پیش

اجاره ویلا در نزدیکی پناهگاه حیات وحش سلکه

تالاب ها و مردابها همواره جزو مناطق زیبا و دیدنی محسوب می شوند. طبیعت زیبای این مناطق که شامل پوشش گیاهی خاص مناطق آبی، حیوانات و پرندگان و آبزیان است اکوسیستم منحصر بفردی را به وجود می آورند. پناهگاه حیات وحش سلکه واقع در جنوب تالاب انزلی یکی از مناطق حفاظت شده و مهم در شمال کشور تلقی می شود. به همین ترتیب همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این تالاب زیبا به استان گیلان سفر می کنند. استان گیلان مملو از اماکن و مناطق دیدنی و توریستی است. برای بازدید از این مناطق می توانید با اجاره ویلا در گیلان از زیبایی های آن بهره مند شوید. پناهگاه حیات وحش سلکه زیستگاه مهمی برای پرندگان مهاجر است که همه ساله به سوی این تالاب مهاجرت می کنند. اگر می خواهید تماشای پرندگان زیبا، گیاهان خاصی مانند نیلوفر آبی و آلاله در کنار قایقرانی بر روی مرداب را تجربه کنید، توصیه می شود سفر به پناهگاه حیات وحش سلکه را در نظر بگیرید. برنامه سفر ما به پناهگاه حیات وحش سلکه با اجاره ویلا در نزدیکی تالاب و برنامه ریزی برای حرکت به سمت شهر رشت آغاز شد.

پناهگاه حیات وحش سلکه

 

منطقه حفاظت شده پناهگاه حیات وحش سلکه

منطقه حفاظت شده پناهگاه حیات وحش سلکه در مساحت ۳۶۰ هکتار و در سال ۱۳۴۹ راه اندازی شد. پناهگاه سلکه در جنوب مرداب انزلی، شمال شالیزارهای اطراف صومعه سرا، غرب رودخانه تراب خاله و شرق رودخانه هنده خاله واقع شده است. در واقع پناهگاه در شمال شهر صومعه سرا بوده و جزو مناطق گردشگری این شهر بشمار می رود. با توجه به استقبال مسافران نسبت به بازدید از پناهگاه حیات وحش در اغلب ماههای سال، برای اجاره ویلا در گیلان می توانید از قبل برنامه ریزی نموده تا در زمان سفر دچار مشکل نشوید. شما می توانید با اجاره ویلا جنگلی از مناظر طبیعی و آب و هوای خنک آن بهره مند شوید و یا اینکه با اجاره ویلا استخردار و با تمام امکانات اقامت لذت بخشی را تجربه کنید. انواع پرندگان مهاجر شامل قو، پلیکان، درنا، مرغابی، غاز، حواصیل، خوتکا، اردک، پرستو، گاوچرانک، مرغ ماهی خوار، چنگر، گیلار و سرحنایی به این منطقه مهاجرت می کنند. همچنین گونه های شکارچی از پرندگان مانند سنقر و عقاب در تالاب زندگی می کنند. پناهگاه حیات وحش سلکه پوشش گیاهی غنی شامل نیلوفر آبی، نی، اسپرغان، آلاله آبی، مریم آبی، بارهنگ، عدسک، تراپا و غیره را نیز در خود جای داده است. در فصل زمستان که هزاران پرنده مهاجر به تالاب مهاجرت می کنند، جنب و جوش زیادی را در منطقه شاهد هستیم. سفر ما به سمت تالاب و پناهگاه حیات وحش در انتهای زمستان شروع شد.

پوشش گیاهی زیبای پناهگاه حیات وحش سلکه

 

چگونه به پناهگاه حیات وحش سلکه برویم؟

برای رفتن به پناهگاه حیات وحش از تهران به سمت رشت حرکت کردیم. حوالی ظهر به شهر رشت رسیدیم و پس از صرف ناهار به سمت ویلای رزرو شده حرکت کردیم. ما با اجاره ویلا در نزدیکی پناهگاه حیات وحش سلکه فاصله کمی با تالاب داشتیم. پس از کمی استراحت برای بازدید به سمت پناهگاه حیات وحش سلکه راه افتادیم. مسافران امکان اجاره و سوار شدن در قایق را دارند بنابراین با اجاره قایق به سمت تالاب حرکت کردیم. انواع نی و گلهای نیلوفر آبی بر روی سطح تالاب خودنمایی می کردند. در قسمت پرآب پناهگاه پرندگان مختلفی دیده می شدند. زیبایی پرندگان و صدای نغمه و گاهی جیغ آنها هیجان انگیز بود. در حین عبور از میان تالاب لانه های پرندگان را دیدیم. برخی از آنها بر روی لانه خود نشسته بودند و برخی خالی بودند. تعدادی عکس و فیلم از مناظر اطراف گرفتیم. شاید حدود دو ساعت سوار بر قایق بوده و تمام اطراف با تماشا کردیم. هنگام غروب آفتاب هنگامی که پرتوهای طلایی رنگ خورشید در افق پنهان می شد به سمت پناهگاه برگشتیم. بوی رطوبت و مرداب حس غریبی به انسان می داد. از آنجا که با اجاره ویلا جنگلی در نزدیکی پناهگاه فاصله زیادی با محل اقامت خود نداشتیم تصمیم گرفتیم از شهر زیبای صومعه سرا بازدید کنیم.

سفر به پناهگاه حیات وحش سلکه

 

اجاره ویلا در نزدیکی پناهگاه حیات وحش سلکه

پناهگاه حیات وحش سلکه در مجاورت شالیزارهای صومعه سرا و رودخانه های تراب خاله و هنده خاله قرار دارد. منطقه سرسبز و زیبای صومعه سرا با پوشش گیاهی انبوه و درختان بر افراشته یکی از زیباترین مناطق استان گیلان است. برای بازدید از این مناطق می توانید با اجاره ویلا در گیلان در مناطق مختلف مانند صومعه سرا، انزلی، رشت و یا خمام اقامت خوشی را تجربه کنید. پناهگاه حیات وحش دارای طبیعت زنده و مملو از نشاط است. صدای پرندگان و تکاپوی آنها در میان آب و هوا صحنه های هیجان انگیزی را به وجود می آورد.

 

بهترین زمان سفر و اجاره ویلا در صومعه سرا

برای سفر به استان گیلان و پناهگاه حیات وحش سلکه می توانید در تمام ایام سال برنامه ریزی کنید. فصل بهار درختان تازه جوانه زده و زیبایی خاصی دارند. در این فصل اغلب روزها باید منتظر باران و هوای ابری باشید. در فصل تابستان سرسبزی منطقه به اوج خود می رسد ولی هوا شرجی و دارای دم است. فصل پائیز درختان هزار رنگ مناظر بدیعی به وجود می آورند. در فصل زمستان نیز پرندگان مهاجر زیادی به تالاب مهاجرت می کنند. در صورت مسافرت به گیلان در فصل زمستان لوازم و تجهیزات ایمنی به همراه داشته باشید. از طرفی با اجاره ویلا مدرن و با امکانات کافی خیال خود را بابت اقامت آسوده کنید. شما می توانید با اجاره ویلا جنگلی و یا ساحلی لحظات سراسر آرامش را پیش رو داشته باشید.

بهترین زمان سفر به پناهگاه سلکه

 

ویلایار مرکز اجاره ویلا در شمال

ویلایار مرکز اجاره ویلا در استانهای گیلان و مازندران محسوب می شود. در هر موقع از سال که تصمیم سفر به استان گیلان را دارید می توانید با مراجعه به وب سایت ویلایار نسبت به اجاره ویلا در گیلان و در شهرهای مختلف اقدام کنید. از طرفی ویلایار دارای تعداد زیادی ویلا در استان مازندران است. اجاره ویلا در خزرشهر و یا اجاره ویلا دریاکنار در مازندران اقامت خوشی را برای شما به همراه خواهد داشت. تنوع ویلاهای اجاره ای در ویلایار امکان انتخاب برای افراد مختلف را فراهم می آورد. برای رزرو و اجاره انواع ویلا تنها کافی است که به وب سایت مراجعه و ویلای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر