ساحل ماسه‌ای و سنگی دریا کنار

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - بابلسر

2 سال پیش

هر آن‌چه که باید قبل از اجاره ویلا در شهرک دریاکنار بدانید!

 

شهرک دریا کنار یکی از مکان‌های تفریحی و جذاب شمال کشورمان است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این ساحل مسکونی- تفریحی یکی از قدیمی‌ترین شهرک‌های شمال است که بیشتر از 1700 ویلا دارد. از این‌رو بیشتر مسافرین با اجاره ویلا در شهرک دریاکنار ، قصد دارند سفری جذاب و مفرح داشته باشند. از آن‌جایی که قبل از مسافرت باید اطلاعاتی در مورد مقصد مدنظرمان داشته باشیم، در این مطلب قصد داریم جاذبه‌ها، سواحل ماسه‌ای و سنگی این شهرک جذاب را بررسی کنیم تا بتوانید یک سفر تفریحی هیجان‌انگیز را برای خودتان برنامه‌ریزی کنید. بنابراین در صورتی‌که به دنبال مکانی مفرح و سرسبز برای تفریح هستید، این مطلب را از دست ندهید.

 

موقعیت مکانی شهرک دریا کنار

قبل از هر چیزی موقعیت مکانی شهرک را بررسی می‌کنیم. این شهرک در استان مازندران و در امتداد دریای خزر قرار داد. این شهرک با مسافت 2.7 کیلومتری در 5 کیلومتری شهرستان بابلسر واقع شده است. شهرک دریاکنار 19 خیابان دارد و به دلیل مجاروت با دریای خزر در فضایی سرسبز و جذاب واقع شده است. یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌هایی که می‌توان به اشاره کرد، ساحل ماسه‌ای شرق، ساحل ماسه‌ای غرب و ساحل سنگی این شهرک است. به‌همین دلیل بیشتر مسافرین قصد دارند در طول سفر از این سواحل دیدن کنند و در طول سفر از شنا و تفریح در این فضای دلچسب لذت ببرند. در نتیجه اجاره ویلا در بابلسر دریاکنار بسیار رایج است و بیشتر مالکین ویلاهای‌شان را برای اجاره در اختیار مسافرین قرار می‌دهند. در ادامه ساحل‌های سنگی و ماسه‌ای این شهرک را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

نحوه تردد در شهرک دریاکنار

مسافرینی که برای اجاره ویلا در دریاکنار بابلسر اقدام می‌کنند باید بدانند که تردد در این شهرک محدودیت‌هایی دارد. ساکنین این شهرک دارای یک کارت اختصاصی هستند که با استفاده از آن می‌توانند در این شهرک تردد داشته باشند. مسافرین نیز بعد از اجاره ویلا در دریا کنار بابلسر، از طرف مالک ویلا یک کارت اختصاصی مهمان دریافت می‌کنند. با استفاده از این کارت، شما به عنوان مهمان می‌توانید از امکانات رفاهی شهرک استفاده کنید و به راحتی در آن تردد داشته باشید.

 

ساحل ماسه‌ای و سنگی دریا کنار

ساحل ماسه‌ای و ساحل سنگی شهرک دریاکنار یکی از جذابیت‌های آن هستند که می‌توانید روزهای سفر خود را با گشتن و شنا کردن در این سواحل سپری کنید.

شهرک دریاکنار دو ساحل ماسه‌ای دارد. بین ساحل ماسه‌ای شرق و ماسه‌ای غرب، یک ساحل سنگی جذاب نیز بین این دو ساحل ماسه‌ای واقع شده است.

برای تفریح در ساحل ماسه‌ای شرقی، می‌توانید از خیابان ششم دریا کنار وارد محدوده شوید. در این ساحل امکانات رفاهی و خدماتی زیادی وجود دارد. از این‌رو می‌توانید انواع جت اسکی و قایق موتوری کرایه کنید.

همچنین رستوران‌های مختلفی نیز در این ساحل واقع شده است که بعد از تفریح و گشتن در این ساحل می‌توانید از غذاهای خوشمزه آن‌جا لذت ببرید.

در ساحل ماسه‌ای شرقی، تنها آقایان می‌توانند شنا کنند. از این رو در هر ساعتی از روز آقایان می‌توانند در این منطقه شنا کنند اما شنا کردن بانوان در ساحل ماسه‌ای شرقی ممنوع است.

از طرف دیگر، ساحل ماسه‌ای غربی نیز یکی از جاذبه‌های دیدنی شهرک دریاکنار است. از طریق خیابان 17‌ام می‌توانید به ساحل ماسه‌ای غربی با مسافت 400 الی 500 متر برسید. در این ناحیه نیز یک رستوران به نام هفده نیز وجود دارد. تعداد رستوران‌ها در این ساحل کمتر از ساحل شرقی است. علاوه بر این، تفاوت دیگری که این دو ساحل با هم دارند، این است که بانوان نیز در ساحل ماسه‌ای غربی می‌توانند در ساعات مشخصی از روز در این ساحل شنا کنند.

هر روز از ساعت 1 بعد از ظهر تا 6 عصر، بانوان می‌توانند با ارائه کارت مالک یا مهمان در این ساحل شنا کنند. البته لازم به ذکر است که شنا کردن در این ساحل نیاز به پرداخت هزینه نیز دارد. بانوانی که مالک ویلا در این ناحیه هستند با ارائه کارت مالک، لازم نیست هزینه‌ای بابت شنا کردن پرداخت نمایند. تنها افرادی که با اجاره ویلا در شهرک دریاکنار ،کارت مهمان دریافت‌ کرده‌اند، لازم است این هزینه را پرداخت کنند. نا گفته نماند که هزینه شنا کردن در ساحل ماسه‌ای غربی دریاکنار چندان زیاد نیست.

مابقی ساعت‌ها در طول روز آقایان نیز می‌توانند در این ساحل شنا کنند. همچنین امکانات و خدمات تفریحی نظیر جت اسکی نیز در این ساحل وجود دارد که در طول روز می‌توانید برای تفریح و گشتن در ساحل از آن‌ها استفاده کنید.

بین این دو ساحل جذاب، یک ساحل سنگی نیز وجود دارد که امکان رفتن به داخل آب در این ساحل وجود ندارد. در ساحل سنگی از سنگ‌های زیبایی به عنوان موج شکن استفاده شده است که زیبایی خاصی به این ناحیه بخشیده است.

با اجاره ویلا در دریاکنار بابلسر و گشت‌وگذار در سواحل دیدنی این شهرک زیبا، می‌توانید سفری شاد و هیجان‌انگیز را برای خودتان برنامه‌ریزی کنید.

 

شرایط شنا کردن برای بانوان در ساحل ماسه‌ای غربی دریا کنار

همان‌طور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، در ساحل ماسه‌ای غربی دریا کنار بانوان نیز می‌توانند در ساعات مشخصی از روز شنا کنند. در این ساحل فضایی برای شنا کردن بانوان در نظر گرفته شده است که با استفاده از چادر از دیگر نواحی ساحل جدا شده است. در نتیجه بانوان عزیز با ارائه کارت مالک یا مهمان بعد از اجاره ویلا در دریا کنار، به‌راحتی می‌توانند در فضایی امن اقدام به شنا کردن کنند.

در هر دو ساحل خیابان ششم و هفدهم شهرک مسکونی- تفریحی دریاکنار، غریق نجات‌ها مشغول به فعالیت هستند. در نتیجه لازم نیست نگران غرق شدن یا مشکلاتی از این قبیل باشید و می‌توانید از شنا کردن در این محیط لذت ببرید.

 

جمع‌بندی

سواحل ماسه‌ای و سنگی شهرک دریاکنار یکی از جاذبه‌های شهرستان بابلسر است که با یک سفر چند روزه می‌توانید از تفریح و گشت‌وگزار در این مکان لذت ببرید. برای استفاده از امکانات تفریحی و رفاهی این مجموعه در برخی از موارد نیاز به ارائه کارت مالک یا مهمان خواهید داشت. برای استفاده از این امکانات می‌توانید با اجاره ویلا در شهرک دریاکنار ، کارت مهمان دریافت کنید. قطعا سفر به ناحیه‌ای سرسبز و شنا کردن در سواحل خاطره خوبی را برای شما رقم خواهد زد.

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر