آبشارهای روستای ساسنگ

مدیر سایت مدیر وبسایت

گلستان - مینودشت

1 سال پیش

آبشارهای روستای ساسنگ

که در میان منطقه‌ای پوشیده از درختچه‌ها و درختان از نوع پهن برگ، وجود چشمه‌های خروشان بسیاری در مسیر برای رسیدن به آبشارها ممکن است برای هر طبیعت دوستی شگفتی‌های بسیاری به همراه داشته باشد. این بخشی از توصیف من در مورد آبشارهای روستای زیبای ساسنگ بود، بهتر است تا ادامه‌ی این مقاله همراه من باشید تا از تجربیات سفر خود به استان گلستان برای اجاره ویلا در شمال و بازدید از آبشارهای ساسنگ مطالب جالبی برایتان شرح دهم.

معرفی آبشارهای روستای ساسنگ

آبشارهای زیبای ساسنگ در موقعیت مکانی استان گلستان، شهر مینودشت و روستایی معرکه با همین نام قرار دارد. وجود 8 آبشار با فاصله‌ی کمی از هم سبب شده است تا بسیاری از گردشگران اوقات لذت‌بخشی را در این منطقه سپری کنند.

بکرترین مناظر را در آبشارهای ساسنگ ببینید!

بهره‌مندی از طراوت و سرسبزی طبیعت بی‌نظیر این جاذبه‌ی گردشگری را به همه‌ی افرادی که به طبیعت علاقه دارند در سفر به استان گلستان پیشنهاد می‌کنم. هر چه به آبشارهای ساسنگ نزدیک می‌شوید، صدای ریزش آرامش‌بخش آبشار را می‌شنوید که در اطراف آن پژواک می‌کند. زمانی که به محوطه‌ی آبشارها رسیدیم؛ نمای کاملی از آبشارها را فضایی سرسبز و صخره مانند تماشا کردیم. در فصل تابستان، بسیاری از مردم و گردشگران دوست دارند به پیک نیک بروند و یا حتی در آب غوطه ور شوند که این مکان بسیار مناسب است. اگر تصمیم به انجام کار دومی دارید، می‌توانید کمی شنا در قسمت پایینی حوضچه‌ی ایجاد شده، کنید. هم‌چنین اگر قصد دارید تا در اقامت خود ساعاتی را به شنا بپردازید به شما پیشنهاد می‌کنم اقدام به اجاره ویلا استخردار در گرگان نمایید تا سفری لاکچری داشته باشید.

اجاره ویلا در گرگان

مسیر دسترسی به آبشارهای ساسنگ

قطعا همیشه در هنگام آماده شدن برای سفر به نقاط بکر شمال کشور هر فردی شور و شوق خاصی دارد. ما نیز در سفر به آبشارهای ساسنگ چنین حسی داشتیم. برای رفتن به آبشارهای ساسنگ لازم است بعد از رسیدن به استان گلستان، از شهر مینودشت به سمت غرب برویم. بعد از گذشت حدود 8 کیلومتر از شهرک صنعتی مینودشت که در سمت چپ جاده قرار دارد؛ وارد یک جاده‌ی فرعی که بسیار زیبا و البته آسفالت شده بود رفتیم. علاوه بر سرسبزی و آب و هوای بسیار عالی به روستای باقر آباد و دیگر محله‌ها رسیدیم که انتهای این روستاها ما را به روستای ساسنگ می‌رساند. برای رسیدن به آبشارهای ساسنگ باید مابقی راه را پیاده می‌رفتیم؛ به این ترتیب ماشین را در ورودی روستا پارک کردیم و تقریبا نیم ساعت بعد آبشارهای ساسنگ به ترتیب نمایان شدند. هم‌چنین تماشای مسیری جنگلی با انواع پوشش گیاهی متنوع خستگی راه را از ما دور می‌کرد.

اقامتی ماندگار با اجاره ویلا در آبشارهای روستای ساسنگ

در سفر خود به آبشارهای ساسنگ بهتر است نگرانی از بابت اقامت نداشته باشید چرا که در این روستا اقامتگاه بوم‌گردی ساسنگ بسیار معروف است و افراد بسیاری برای داشتن اقامتی دل‌نشین از آنجا استفاده می‌کنند. هم‌چنین مسافرانی هستند که با اجاره ویلا در گرگان قصد دارند تا از دیگر جاذبه‌های این شهر بازدید کنند و سفر را برای خود و همراهانشان لذت‌بخش نمایند.

اجاره ویلا در آبشارهای ساسنگ

جاذبه‌های بی‌نظیر اطراف آبشارهای روستای ساسنگ

اگر قصد داشته باید تا شب را در روستای بسیار زیبا و کهن ساسنگ بمانید و یا اقدام به اجاره ویلا استخردار در شمال کنید، می‌توانید به چند جاذبه‌ی گردشگری دیگر نیز در اطراف آبشارهای ساسنگ داشته باشید. بازدید از شهر گرگان که تقریبا 100 کیلومتر از آبشارها فاصله دارد می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای گشت و گذار باشد. پارک ملی گلستان که می‌توانید ساعت‌ها در زیبایی آن غرق شوید. دیدار از بنای تاریخی گنبد کاووس که ممکن است دید هر گردشگری را به زمان گذشته برگرداند. بازدید از گورستان تاریخی خالد نبی نیز از دیگر جاذبه‌های توریستی اطراف آبشارهای ساسنگ می‌باشد که این فرصت را برای شما ایجاد می‌کند تا سفری به یاد ماندنی از استان گلستان و روستای ساسنگ داشته باشید.

چه زمانی از آبشارهای ساسنگ بازدید کنم؟

برای بازدید از زیبایی‌ها و جاذبه‌های منحصر به فرد استان گلستان به ویژه آبشارهای ساسنگ در هر زمان و فصلی از سال به آنجا سفر کنید مناظر و چشم‌اندازهای آن شما را جذب خود می‌کند. ما عموما در سفرهای خود به شمال کشور که به بازدید از انواع آبشارها می‌پرداختیم، فصل بهار و تابستان به دلیل وای مطبوع و پر آبی آبشار مناسب‌ترین گزینه برای سفر می‌باشد. اما در این میان افرادی هستند که اقدام به اجاره ویلا با استخر می‌کنند تا بتوانند این منطقه را در فصل زمستان به صورت پوشیده از برف ببینند.

آبشارهای ساسنگ

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر