آبشار صخره‌ای قلعه دختر

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - آمل

1 سال پیش

آبشار صخره‌ای قلعه دختر

اجاره ویلا در شمال و دیدن جاذبه‌های بکر و طبیعی در نزدیکی پایتخت یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای سفر به شمال می‌باشد. به نظر من حیف است در سفرهای خود به شمال از جاذبه‌های گردشگری دیدن نکنید، به طور مثال با اجاره ویلا دریاکنار علاوه بر امکان اقامت و بازدید از جاذبه‌های بکر و دیدنی برای شما فراهم است. حال در این مقاله قصد دارم تا با تجربیات خود از سفر به شهرستان آمل، ذهن شما را به سمت زیبایی‌های منطقه‌ی گردشگری آبشار قلعه دختر سوق دهم.

آشنایی با جاذبه‌ی طبیعی آبشار قلعه دختر

آبشار قلعه دختر از نمونه مناطق گردشگری محبوب در فاصله‌ی 50 کیلومتری از تهران، در بخش لاریجان شهرستان آمل واقع شده است.

چجوری به آبشار قلعه دختر دسترسی یابیم؟

صبح زود حدود ساعت 6 صبح تهران را برای دیدن آبشار قلعه دختر ترک کردیم. موقعیت مکانی این آبشار در نزدیکی شهرستان آمل بخش لاریجان واقع شده است. بنابراین جاده هراز گزینه‌ی ایده‌آلی جهت دسترسی به این جاذبه‌ی زیبا برای ما که در تهران ساکن بودیم، محسوب می‌شد. با پشت سر گذاشتن شهرهای بومهن و رودهن هنگامی که به گردنه‌ی امام‌زاده هاشم رسیدیم، مسیر را به سمت روستای پلور ادامه دادیم. واقعا هوای دل‌پذیر در این جاده روح آدمی را تازه و با نشاط می‌کند و لذت و اشتیاق ما را برای دیدن آبشار دو چندان می‌کرد. در این میان بعد از دیدن اولین پل با نام پل دختر، در نزدیکی تونل امام‌زاده هاشم در قسمت غرب جاده، آبشاری به شکل صخره‌ای در مقابل دیدگان ما خودنمایی می‌کرد.

آبشار قلعه دختر

دیدن چشمه‌ی بی‌نظیر قلعه دختر را از دست ندهید!

 جالب است بدانید آبی که از این آبشار سرازیر می‌شود، از نوع معدنی است. لذا در مجاورت آبشار قلعه دختر چشمه‌ای با همین نام وجود دارد که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. این چشمه دارای مواد معدنی و خاصیت درمانی مفیدی می‌باشد. اگر در شمال کشور اقدام به اجاره ویلا در دریاکنار و هم‌چنین اجاره ویلا خزرشهر کرده‌اید، می‌توانید در طی مسیر رفت، ساعاتی را به استراحت و لذت بردن از دیدن آبشار بپردازید.

آبشار قلعه دختر، جاذبه‌ای با ویژگی‌های درمانی

آبشارهایی که در ایران وجود دارند که ممکن است برخی از آن‌ها دارای خواص درمانی برای بسیاری از افرادی که به این منطقه‌ی گردشگری سفر می‌کنند، باشد. در بعضی از ایام‌های شلوغ این منطقه مملوء از مسافران و گردشگران فراوانی است. هم‌چنین مسافران علاوه بر برخورداری از این جاذبه‌ی دیدنی و زیبا، از آن به عنوان درمان بیماری‌های مفصلی: روماتیسم، نقرس، درمان بیماری‌های دستگاه گوارش: دفع سنگ کلیه، مشکلات ادراری، بهره‌مند می‌شوند. می‌توان گفت یکی از ویژگی‌های برتر آبشار قلعه دختر می‌باشد. با اجاره ویلا در اطراف آنجا می‌توانید از ویژگی و خواص درمانی آن بیشتر برخوردار شوید.

چه زمانی به آبشار قلعه دختر سفر کنیم؟

به نظر من دیدن آبشارهای طبیعی در تمام فصل‌های سال امکان‌پذیر است. اما بهتر است در اواخر فصل بهار و تابستان با توجه به آب و هوای دل‌چسب به این منطقه‌ی فوق‌العاده طبیعی و معدنی سفر کنید تا سفری جدید و تکرار نشدنی را برای خود و خانواده رقم بزنید. برخی از مسافران با اجاره ویلا استخردار در شمال، اقامتی خاص و فوق‌العاده را برای خود و خانواده رقم می‌زنند، تا بتوانند از دیگر مناطق گردشگری موجود در شهرستان آمل دیدن کنند.

اجاره ویلا در آبشار قلعه دختر

از جاذبه‌های بی‌نظیر آبشار قلعه دختر بهره‌مند شوید!

به شما توصیه می‌کم با اقامت چند روزه و اجاره ویلا در اطراف روستای لاریجان، علاوه بر تماشای زیبایی‌های آبشار قلعه دختر، امکان آن را دارید تا از دیگر جاذبه‌های آن منطقه دیدن نمایید. بازدید از روستای کهن و خوش آب و هوای پلور، برخورداری از طبیعت بی‌نظیر دشت لار، تجربه‌ی استراحت و تفریح در آب‌های گرم بخش لاریجان، صعود به قله کوه گل زرد و.... از نمونه جاذبه‌های فوق‌العاده اطراف آبشار قلعه دختر می‌باشد.

اقامتی خوش با اجاره ویلا در اطراف آبشار قلعه دختر

اینکه بتوانید برای خود ویلایی در سفر اجاره کنید شما را در سفر به شمال راضی و خشنود می‌کند. خانه‌های بومی و اقامتگاه‌های مختلفی در اطراف آبشار قرار دارند که می‌توانید با اجاره ویلا در آنجا از اقامتی ماندگار برخوردار شوید. اجاره ویلا استخردار می‌تواند یکی از گزینه‌های اقامت متفاوت و به یاد ماندنی برای شما باشد. علاوه بر آن در طی سفر خود به شمال می‌توانید به فکر اجاره ویلا در خزرشهر باشید تا از امکانات رفاهی و تفریحات رایج این منطقه گردشگری و عالی بهره‌مند شوید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر