بازار بزرگ رشت؛ قدیمی اما دیدنی!

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - رشت

10 ماه پیش

بازار بزرگ رشت؛ قدیمی اما دیدنی!

آشنایی با بازار بزرگ رشت

بازار بزرگ رشت که یکی از جذاب ترین جاذبه های رشت است، طرفداران بی شماری دارد. این بازار که با میدان های کوچک و بزرگ و چهار سوق ها و کاروانسراها تزئین شده است، یکی از پر طرفدارترین دیدنی های شهر باران است که همه مسافران را به سوی خود فرا می خواند. غیر ممکن است به رشت بروید و به بازار سنتی آن نرفته، برگردید. اصلا مگر می شود بی خیال این همه نقش قشنگ و رنگارنگ شد؟! نمی شود که نمی شود!

راه که بیفتید و در دل بازار رشت قدم بر دارید، وجب به وجب زیبایی است که توجهتان را جلب می کند. عطر و بوی خوراکی های تازه محلی هوش از سر مسافران برده و رنگ دل نشین سبزی هایی که در کناره بازار پهن شده اند، چشم آن ها را می نوازد. صدای ماهی فروشی که از ماهی های تازه صید شده اش تعریف می کند، هر رهگذری را وادار می کند که از این ماهی ها خریده و خودش را به صرف یک سبزی پلو با ماهی شمالی دعوت کند.

سفره های حصیری آویخته شده بر سر در مغازه ها در کنار سبدهای حصیری و سیرهای به بند کشیده شده بسیار زیبا است. به ویژه آن گاه که متوجه می شوید بانویی شمالی با حوصله و عشق این حصیرها را به هم بافته است، شوق خرید در دلتان دو چندان می شود. همهمه بازار سرشار از هیجان و شور زندگی است. به راستی که زندگی در دل بازار بزرگ رشت به زیباترین شکل ممکن جریان دارد.

دست فروش هایی که میوه های رنگارنگی را در کنار بازار به فروش گذاشته اند و با صدای بلند مشتری ها را فرا می خوانند، زیبایی وصف ناپذیری به صحنه داده اند. بوی نم هوا و وزش نسیم ملایم دست به دست هم داده و بر جذابیت بازار بزرگ رشت افزوده اند. مهم نیست چه فصلی از سال و چه ساعتی از روز بروید، هیچ گاه جای سوزن انداختن در بازار بزرگ رشت نیست. خیلی ها به عشق همین بازار و خرید از خوشمزه های آن به دل جاده زده اند و کیلومترها راه را پیموده اند و این نشان از زیبایی ها و جذابیت های این بازار سنتی دارد.

بازار بزرگ رشت

دیدنی های بازار بزرگ رشت

بازار بزرگ رشت از بخش های مختلفی تشکیل شده است. بخش هایی که هر یک از آن ها یک جاذبه جذابند. طاقی بزرگ که یکی از کاروانسراهای قدیمی این بازار است، در جوار طاقی کوچک قرار گرفته و شکوه بی نظیری را در این نقطه رقم زده است. طاقی سعادت، کاروانسرای محتشم، کاروانسرای چینی چیان و کاروانسرای ملک از مهم ترین دیدنی های بازار بزرگ و سنتی رشت هستند.

با دیدن از بازار بزرگ رشت به عظمت و شکوه فرهنگ این مردم خونگرم و شهر زیبایشان پی خواهید برد. این همه زیبایی و شکوه را جز در دل بازار بزرگ رشت، در هیچ کجای دنیا نمی توان یافت. تلفیق صمیمیت و صفا با قدمت و جذابیت صحنه ای را پدید آورده است که دل هر رهگذری را می برد. بی شک آنان که در این شهر مهمانند، به زودی دلتنگ این همهمه خواهند شد!

بازار بزرگ رشت؛ جاذبه ای منتهی به میدان شهرداری و زیبایی هایش

زیبایی های بازار بزرگ رشت آن زمان برایتان دیدنی تر و دلربا تر خواهد شد که بدانید در انتهای بازار به میدان فوق العاده زیبای شهرداری خواهید رسید!

میدان شهرداری که یکی از پر طرفدارترین مکان های دیدنی شهر باران و خوراکی های بی نظیر است، در انتهای مسیر بازار آغوش باز کرده و پذیرای مسافرانی است که ساعت ها را به گشت و گذار در این بازار بی نظیر مشغول بوده اند. خوب که از بازار دیدن کردید و از تماشای این همه زیبایی سیر شدید، خستگی هایتان را برداشته و راهی میدان شهرداری شوید که با دیدن جمال بی مثال آن تمام آن خستگی ها در ثانیه ای به در خواهد شد.

میدان شهرداری که از محبوبیت فراوانی در میان مردم محلی استان گیلان برخوردار است، آنقدر با شکوه و زیبا است که از ساعت ها گشت و گذار در آن خسته نخواهید شد. از دیدن این میدان جذاب که از هر سو با زیبایی های منحصر به فردی احاطه شده است، سیر نمی شوید!

بازار بزرگ رشت

با افتخار میزبانتان هستیم. کافی است کلیک کنید!

بزرگترین افتخار ما در سایت اجاره ویلا ویلایار میزبانی شما در تمام نقاط ایران است. هر جای ایران که حضور داشتید، با یک کلیک ما را در جریان بگذارید تا بهترین شرایط اقامتی را برایتان فراهم سازیم. اجاره ویلا استخردار کردان، اجاره ویلا استخردار در رامسر، اجاره کلبه استخردار در شمال، اجاره ویلا جنگلی استخردار مازندران و... تنها نمونه هایی از خدمات ما است. به یاد ماندنی ترین اقامت را با سایت ویلایار تجربه کنید!

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر