پیرباد نوده خاندوز

مدیر سایت مدیر وبسایت

گلستان - آزاد شهر

1 سال پیش

پیرباد نوده خاندوز

استان گلستان از نظر جاذبه‌های طبیعی دلربا، تنوع قومی گسترده و دارای اماکن تاریخی متعدد، یکی از بهترین مقاصد گردشگری کشور ایران است. هم‌چنین در کنار مناظر طبیعی دارای زیارتگاه‌های قدیمی به جای مانده از گذشته نیز می‌باشد که سفری زیارتی را نیز برای شما به همراه دارد. هم‌چنین با اجاره ویلا در گرگان امکان دسترسی به بقعه پیرباد نوده خاندوز استان گلستان و دیگر جاذبه‌های گردشگری برای شما فراهم است.

معرفی مختصر از پیرباد نوده خاندوز

در بخش چشمه‌ساران شهر نوده خاندوز از شهرستان آزادشهر بقعه متبرکه پیرباد نوده خاندوز واقع شده است. این بقعه متبرکه مکانی برای زیارت تمام افراد شیعه و سنی می‌باشد که در استان گلستان قرار دارد. پیرباد در بخش کوهستانی شهر روستای نوده که از طرف شرق به کوهی با همین نام معروف می‌باشد.

امکانات موجود در پیرباد نوده خاندوز

زمان بازسازی، ساخت و ساز این حرم مطهر از سال ۸۴ آغاز شد. اما جالب است بدانید که قدمت قبرستان این امام‌زاده بر اساس کنده‌کاری‌های صورت گرفته از سنگ‌های آن به بیش از ۲۰۰ سال بر می‌گردد؛ بنابراین می‌توان از آن به عنوان یک بقای به جای مانده از گذشته تا به امروز یاد کرد. این حرم مطهر  هم اکنون دارای قسمت‌هایی در خود می‌باشد که این بخش‌ها شامل موارد زیر است.

  • زیارتگاه
  • گنبد
  • یک محوطه‌ی بزرگ
  • حسینیه
  • هفت اتاق
  •  غسالخانه

اجاره ویلا در زیارتگاه پیرباد

مسیر دسترسی به بقعه پیرباد خاندوز

برای رفتن به زیارتگاه پیرباد شما می‌توانید از راه‌های مختلفی به این زیارتگاه دسترسی پیدا کنید. مسافتی که برای رفتن به این زیارتگاه محاسبه شده است، از شهر نوده خاندوز ۱ کیلومتر و از شهرستان آزادشهر ۱۰ کیلومتر می‌باشد. ما با خودروی شخصی خود، زمانی که به استان گرگان رسیدیم مسیر رسیدن به شهر آزادشهر را در پیش گرفتیم. اگر در سفر به شهر نوده خاندوز قصد دارید تا از دیگر جاذبه‌های دیدنی این شهر بازدید کنید بهتر است سری هم به مکان مذهبی پیرباد نوده خاندوز بزنید و ساعاتی را به عبادت مشغول شوید. با توجه به تابلوهای راهنمایی مسیر را به طرف جاده شاهرود-آزادشهر تغییر دادیم و این مسیر را در پیش گرفتیم تا در نهایت به نوده خاندوز رسیدیم. از اینجا تا زیارتگاه پیرباد نوده خاندوز نیز  کیلومتر را پیمودیم. جالب است بدانید در اطراف این بقعه متبرکه فضای سبز و خرم و کوه وجود دارد که می‌توانید بعد از زیارت ساعاتی را به صرف ناهار و یا استراحت در کنار چمنزار پیرباد نوده خاندوز سپری کنید. اجاره ویلا با استخر یکی از گزینه‌های اقامت لاکچری برای شما علاقه‌مندان در سفر به استان گلستان می‌باشد که فرصت اقامتی به یاد ماندنی را برای شما ایجاد می‌کند.

اجاره ویلا و اقامتی در پیرباد نوده خاندوز

اکثر مسافران در هنگام سفر به استان گلستان و اجاره ویلا استخردار در شمال سفری لاکچری و متفاوت را برای خود رقم می‌زنند. هم‌چنین با وجود جاذبه‌های گردشگری و زیارتی نیز افراد با یک برنامه‌ریزی مشخص اقدام به بازدید از پیرباد نوده خاندوز می‌کنند. برای اجاره ویلا شمال می‌توانید قبل از سفر به این منطقه گردشگری زیارتی اقدام نمایید تا با خیالی آسوده برای بازدید از بقعه متبرکه پیرباد نوده خاندوز برخوردار شوید.

پیرباد نوده خاندوز

زیارتگاه پیرباد نوده خاندوز

وجود بقعه متبرکه پیرباد نوده خاندوز که در حاشیه جنوب شرقی شهر نوده خاندوز واقع شده است؛ مکانی مورد توجه اعتقاد مسلمانان چه شیعه و چه سنی می‌باشد. جالب است بدانید این منطقه گردشگری زیارتی در ایام نوروز، تعطیلات آخر هفته و مناسبت‌های مذهبی مختلف، پذیرای بسیاری از گردشگران و افراد بومی منطقه از روستا و شهرهای دور و نزدیک است. چنانچه قصد اجاره ویلا در شمال را دارید می‌توانید از جاذبه‌های بی‌نظیر استان گلستان در خطه‌ی سرسبز شمالی بهره‌مند شوید، چرا که وجود جاذبه‎‌های تفریحی زیارتی بکر و ناشناخته ممکن است برای بسیاری از گردشگران شگفت‌انگیز باشد.

جاذبه‌های بکر نزدیک به پیرباد نوده خاندوز

وجود یک جاذبه‌ی قدیمی و زیارتی هنوز هم برای بسیاری از افراد در کنار جاذبه‌های گردشگری محلی برای زیارت و آرامش خاص باشد که مسافران و گردشگران با سفر به استان گلستان و بازدید از پیرباد نوده خاندوز از آن بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر آن شما با اجاره ویلا استخردار در گرگان می‌توانید از اقامتی فراموش‌نشدنی با وجود استخر اختصاصی و برخورداری از دیگر جاذبه‌های بکر و دیدنی اطراف پیرباد نوده خاندوز شوید. داشتن فرصت کافی برای بازدید از جاذبه‌هایی نظیر: غار هیجان‌انگیز پیرباد، پیاده‌روی در روستای مرزبن، تماشای رودخانه‌ی خروشان خرمارود، تفریح و پیک نیک در پارک شبنم نوده خاندوز واقع در شهر نوده خاندوز و نزدیک به بقعه پیرباد نوده خاندوز سفر را برای هر مسافر و گردشگری خاطره‌انگیز می‌کند. هم‌چنین اگر قصد دارید تا سفر را برای خود و همراهانتان خاطره‌انگیزتر کنید می‌توانید اقدام به اجاره ویلا استخردار در شهرهای اطراف گلستان نمایید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر