تنگه دار نوشهر دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - نوشهر

1 سال پیش

استان مازندران دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که تنگه دار نوشهر یکی از این جاذبه های گردشگری این استان است که سالانه مسافران زیادی را به خود جذب می کند . در این مقاله می خواهیم به معرفی تنگه دار نوشهر بپردازیم. همراهی شما از افتخارات ما است.

معرفی تنگه دار نوشهر

در 8 کیلومتری جنوب شهرستان نوشهر تنگه دار نوشهر واقع شده است که یکی از مکان های دیدنی استان مازندران به حساب می آید. این مکان زیبا در نزدیکی استان تهران قرار دارد و به همین علت مسافران و گردشگران بسیاری برای بازدید به تنگه دار نوشهر می آیند. تنگه دار نوشهر مکانی مناسب برای گذراندن روزهای گرم سال است . شنا،آب تنی،رودخانه نوردی و صخره نوردی از جمله تفریحاتی است که می توانید در این مکان انجام دهید.

موقعیت مکانی تنگه دار نوشهر

این تنگه در استان مازندران واقع شده است. در ارتفاعات و وسط جنگل های سرسبز تنگه دار نوشهر قرار دارد که این مکان در نزدیکی روستای کوشکسرا است. علاوه بر نام کوشکسرا این روستا از نام های زیادی از جمله کشکه سره،کوشک سرا،خشکه سرا برخوردار است. همچنین تنگه دار را با نام دیگری نیز می شناسند. کرکرود نام دیگر تنگه دار است. رودخانه ایی در تنگه دار نوشهر وجود دارد که عمق آن در 400 متر اول تقریبا نیم متر است و آب تا زانو های شما بالا می آید. هر چه جلوتر می روید عمق این رودخانه بیشتر می شود و دیواره های تنگه به هم نزدیک تر می شوند . تا انتهای تنگه،آب رودخانه نهایت تا سینه شما می رسد بنابراین بهتر است به تنگه دار نوشهر به صورت گروهی بروید تا بتوانید در بخش های عمیق رودخانه از طناب استفاده کنید تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.

تنگه دار نوشهر

بهترین زمان برای سفر به این تنگه

بهترین زمان برای سفر به تنگه دار نوشهر فصل بهار است. زیرا در این فصل برف هایی که روی کوه قرار دارند آب می شوند و به رودخانه می ریزند و زیبایی دریچه را با زیاد شدن عمق آن دو چندان می شود. همچنین میزان آب این رودخانه در فصل تابستان به کمترین میزان خود می رسد و کسانی که نمی توانند در عمق زیاد راه بروند می توانند در این فصل به تنگه دار نوشهر سفر کنند.

ویژگی های تنگه دار

در مسیر تنگه دار نوشهر حوضچه هایی وجود دارد که بعضی از آن ها داری عمق زیاد و برخی داری عمق کم هستند. آن هایی که عمق زیادی دارند می توانند برای شیرجه مناسب باشند و شما با شیرجه زدن داخل این حوضچه ها می توانید لذت ببرید. صخره هایی که داخل این مکان زیبا قرار گرفته اند پوشیده از خزه و پرسیاوشان هستند و اطراف صخره ها شاخه های پیچک آویزان شده است. در اطراف این تنگه جنگل های سرسبز وجود دارد که عمر درختان آن بسیار زیاد است و به همین دلیل درختان شاخه و برگ بسیاری دارند و در تمام مسیر شما می توانید زیر سایه این درختان راه بروید. نور خورشید به سختی به کف تنگه می رسد به همین علت آب تنگه دار نوشهر بسیار سرد می باشد. زمانی که در رودخانه راه می روید امکانش هست دوزیستان و خزندگانی مانند قورباغه،خرنگ،مار آبی و مارمولک مشاهده کنید.

مسیر رفتن به تنگه دار

اگر مبدا شما جاده چالوس است در دو راهی که در چالوس وجود دارد باید به سمت نوشهر بروید. 8 کیلومتر قبل از نوشهر یک جاده قرار دارد که جاده کوشکسرا است. بعد از گذراندن این مسیر وارد جاده خاکی می شوید. برای رسیدن به پل رودخانه کرکو کافی است دو راهی که در جاده وجود دارد به سمت راست بروید. بعد از رسیدن به این پل رودخانه باید ماشین خود را پارک کنید و ادامه مسیر را پیاده بروید زیرا امکان رفتن با ماشین وجود ندارد. اگر مبدا شما آمل و یا جاده هراز است باید به سمت نوشهر بروید و بعد از رسیدن به نوشهر کافی است وارده جاده 22 سیاهکلرود بشوید و ادامه مسیر را به سمت بالا بروید تا به این مکان دیدنی برسید.

تنگه دار نوشهر

بازدید از تنگه دار

برای رسیدن به تنگه دار نوشهر باید از جنگل هایی که ابتدا این تنگه قرار دارد عبور کنید. جنگل های خانیکان از زیباترین جنگل های آن منطقه است و می توانید در مسیر از زیبایی هایی که در دل این جنگل وجود دارد لذت ببرید. بعد از گذراندن جنگل رودخانه پیش روی شما است که برای رسیدن به تنگه باید از آن عبور کنید. مسافتی که باید طی کنید حدود یک ونیم کیلومتر است و بعد گذراندن این مسیر به تنگه دار نوشهر می رسید.

انتخاب مکانی مناسب برای اقامت

اگر می خواهید تنها از این تنگه دیدن کنید می توانید بعد از بازدید خود به تهران بازگردید. اگر قصد شما این است که از مکان های دیدنی دیگری که در استان مازندران قرار دارد بازدید کنید بهتر است به شهرکی که در نزدیکی دریای خزر واقع شده است بروید. اجاره ویلا خزرشهر شمالی می تواند بهترین گزینه برای اقامت شما عزیزان باشد. همچنین در گوگل تصاویر خزرشهر موجود است و شما می توانید از با دیدن این تصاویر از محیط خوب و امکانات کامل این منطقه مطلع شوید. دریاکنار مازندران یکی دیگر از شهرک هایی است که در این استان قرار دارد. شما عزیزان می توانید اجاره ویلا دریاکنار با قیمت مناسب پیدا کنید و از اقامت خود در این ویلا لذت ببرید.

ناز خاتون

نازخاتون یکی دیگر از غذا های سنتی و خوشمزه استان مازندران است. این غذا در این منطقه بسیار طرفدار دارد. مواد تشکیل دهنده این غذا گوجه فرنگی،پیاز رنده شده،رب انار،گلپر،نعنای خشک،بادمجان و آبغوره است. 

تنگه دار نوشهر

در پناه حق باشید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر