جنگل ارواح نوشهر در کجا واقع شده است

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - نوشهر

1 سال پیش

استان مازندران دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که هر ساله مسافران بسیاری برای بازدید از این مکان های طبیعی به این شهر سفر می کنند. جنگل ارواح نوشهر یکی از این جاذبه ها است. در ادامه به معرفی این مکان می پردازیم پس همراه ما باشید.

جنگل ارواح نوشهر

جنگل ارواح نوشهر یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان مازندران است. این جنگل در نزدیکی نوشهر واقع شده است و یک دریاچه بسیار دیدنی در وسط این جنگل قرار دارد که افراد بومی آن منطقه این دریاچه را به نام ممرز می شناسند. جنگل ارواح نوشهر از زیباترین منطقه جنگلی در استان مازندران است که سالانه  گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می کند. این نقطه از شمال ایران هنوز دست نخورده و بکر است زیرا در ارتفاعات جنگلی و دور از دسترس دیگران واقع شده است.

ویژگی های جنگل ارواح

بیشتر درختان جنگل ارواح نوشهر توسکا و ممرز است و دلیل نام دریاچه ممرز که در این مکان قرار دارد وجود درختان ممرز است بنابراین نام دریاچه برگرفته از نام درختان است. طول این دریاچه تقریبا 700 متر است و عرض آن به 300 متر می رسد. درختانی که در جنگل ارواح نوشهر قرار دارد به دلیل قرار گرفتن داخل آب در زمان طولانی شکسته شده اند و ریشه آن ها از خاک بیرون زده است. در زمان های قدیم این مکان پوشیده از درختان توسکا و ممرز بوده است که با گذشت زمان و جریان آب در بین این درختان باعث به وجود آمدن تالابی شده است که درختان آن بیرون از آب قرار گرفته اند. جنگل ارواح نوشهر در لیست مناطق حفاظت شده ایران قرار دارد.

جنگل ارواح نوشهر

موقعیت مکانی جنگل ارواح

این مکان در 47 کیلومتری از نوشهر واقع شده است  و در نزدیکی این مکان روستا صلاح الدین کلا  قرار دارد. اگر شما در نوشهر قرار دارید از چند جاده مختلف می توانید به این مکان بروید. برای رفتن به جنگل ارواح نوشهر می توانید از جاده رویان که در روستا بلده قرار دارد و یا از جاده ونوش بروید. بعد از اتمام این جاده ها به نگهبانی ورودی این مکان می رسید. به دلیل اینکه جنگل ارواح نوشهر از مناطق حفاظت شده است ابتدای این مکان گردشگری نگهبانی قرار دارد که برای ورود نیاز به مجوز دارید. در مواقعی که شرایط آب و هوایی مناسب باشد گردشگران بدون نیاز به مجوز می توانند وارد این منطقه شوند. بعد از گذشتن از نگهبانی باید به مسافت 15 کیلومتر جاده را ادامه دهید تا به تابلو راهنمای دریاچه ممرز برسید بعد از آن به دلیل صاف نبودن جاده نمی توانید ادامه مسیر را با ماشین طی کنید. بنابراین باید مسیر باقی مانده  را پیاده بروید تا به دریاچه برسید. مدت زمانی که باید پیاده بروید حدود 30 دقیقه است. این مسیر از بین درخت های جنگل ارواح نوشهر می گذرد.

تفریحاتی که در این مکان می توان انجام داد

قدم زدم و پیاده روی در این مکان می تواند یکی از بهترین تفریح ها برای شما باشد.  زیرا درختانی که در این جنگل روییده اند بسیار تنومند هستند و سر به فلک کشیده اند می توانید با قدم زدن از زیبایی های این منطقه لذت ببرید. در اطراف جنگل ارواح نوشهر جاده های خاکی مخصوص ماشین آفرود وجود دارد که اگر به آفرود علاقه دارید می توانید با ماشین آفرود به این جاده های خاکی بروید البته برای ورود این نوع ماشین ها شما نیاز به مجوز دارید. می توانید این مجوز را از اداره جنگلداری منطقه بگیرید. عکاسی از دیگر تفریحاتی است که می توانید در این مکان انجام دهید. زمانی که همه جا را مه فرا گرفته است و با کم شدن آب دریاچه ممرز درختان جنگل سر از آب بیرون می آورند بهترین زمان برای عکاسی است.

جنگل ارواح نوشهر

بهترین زمان برای سفر به این مکان دیدنی

جنگل ارواح نوشهر در تمامی فصل ها زیبا است اما به دلیل اینکه مسیر دسترسی به این دریاچه کمی دشوار است بهترین زمان برای سفر فصل بهار و تابستان است. زیرا در فصل زمستان به دلیل بارش برف و هوای سرد جاده یخ می زند و لغزنده می شود و رفتن شما به این مکان زیبا و دیدنی را دشوار می سازد.

انتخاب مکانی مناسب برای اقامت

امکان اقامت در کنار این جنگل وجود ندارد بنابراین شما عزیزان می توانید به شهرک ساحلی خزرشهر بروید. اجاره ویلا خزرشهر شمالی می تواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد. شهرک دریاکنار بابلسر یکی دیگر از شهرک های استان مازندران است که از امکانات رفاهی بسیاری برخوردار است و می توانید ویلا دریاکنار اجاره کنید و از اقامت خود در این مکان لذت ببرید.

جنگل ارواح نوشهر

خورشت آلو

خورشت آلو یکی دیگر از غذا های شمالی است که مانند بسیاری از غذا های شمالی دارای مزه ترشی است. خورشت آلو نام دیگرش مرغ آلوی مازندرانی است. برای تهیه این غذای لذیذ نیاز به مرغ انار آب نارنج زعفران آلو پیاز و مغز گردو داریم. اگر نمی خواهید غذایی که درست می کنید بیش از اندازه ترش باشد مقداری شکر به آن اضافه کنید تا از ترشی آن کم شود. این غذا یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین غذا های نوشهر محسوب می شود که با خوردن آن می توانید طعم جدیدی از مرغ را امتحان کنید.

در پناه حق باشید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر