راهنمای دیدار از جنگل نارنجلو در شهر بهار نارنج ها بابل

ادمین ادمین

مازندران - بابل

3 سال پیش

اگر در نزدیکی بابل در مازندران اقامت گرفته اید تا چند روزی را صرف سفری لذت بخش در این استان زیبا کنید، احتمالا نمی دانید که باید مسیری به سمت دریا پیدا کنید یا این که به جنگل گردی بروید یا پیک نیک های یک روزه و نیم روزی را تجربه کنید! من برای شما که در این شهر و نزدیکی آن اقامت دارید توصیه هایی خیلی خوب دارم که می تواند سفرتان را پر بار کند. 

 

جنگل گردی در بابل 

بابل یکی از شهرستان های سرسبز در استان مازندران است که شهرتش را مدیون جنگل هایی است که شاید قدمت ده ها هزار سال دارند. جنگل گردی یکی از تفریحات خاص در شمال کشور است. البته هر جنگلی هم رنگ و بو و لطف خاص خود را دارد. 

جنگل نارنجلو در بابل

وقتی برای دیدار از جنگل نارنجلو نظرخواهی می کردیم و به دنبال تحقیق برای یک پیک نیک عالی در ین منطقه بودیم، متوجه شدیم که اصلا بابل به شهر نارنج و بهار نارنج شهرت دارد. در این موقع از سال که اردیبهشت است باید عطر خاص بهار نارنج در این منطقه بپیچد. 
اما جنگل نارنجلو هم احتمالا به همین دلیل اسم گذاری شده است!

 

آدرس جنگل نارنجلو کجاست؟

جنگل نارنجلو در یکی از شهرستان های سرسبز به نام بابل واقع شده که البته باید برای دیدار از آن به بخش بند پی غربی  رفت. 

جنگل نارنجلو

امتیازهای جنگل نارنجلو چیست؟

جنگل نارنجلو یکی از نزدیک ترین جنگل های سرسبز و پر طراوت به بابل است. 
این جنگل با وسعت بزرگی که دارد انواع درختان جنگلی را در خود جای داده طوری که منابع طبیعی را بر این وا داشته تا طرح محافظتی از آن ایجاد کند. خوشبختانه به این دلیل هم اکنون این جنگل بکر و دست نخورده باقی مانده و می توانید با حضور در آن با طبیعت کاملا یکی و یگانه شوید. 

تفریحات در جنگل نارنجلو چیست؟

وقتی که به جنگل نارنجلو پا می گذارید، در حقیقت عطر و طراوت این جنگل روح شما را رفرش می کند طوری که احساس نو شدن خواهید داشت. اصلا این ویژگی و خاصیت تمام جنگل های بکری است که هنوز روی زمین مانده اند. 
اما از جمله تفریحاتی که شما می توانید در فرصتی که در این جنگل دارید تجربه کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. قدم زدن در جنگل، و بهره مند شدن از مناظر زیبای جنگل 
  2. استراحت زیر درختان کوتاه و بلند جنگل نارنجلو 
  3. لذت صرف یک میان وعده قوت بخش در میان جنگل با صدای پرندگان جنگلی
  4. آشنایی با انواع درختان و گیاهان 
  5. عکاسی و لذت بردن از شاهکارهای طبیعت 
  6. جمع کردن کلکسیونی از برگ های متنوع از درختان 
  7. شنیدن صدای پرندگان آواز خوان 

تلفیق زیبایی ها و جلوه های طبیعی و درک لحظه ای آن ها مثل استراحت زیر درختان پر طراوت و شنیدن صدای آواهای پرندگان و بادی که در لابلای درختان می پیچد و عطر خوش جنگلی را این سو و آن سو می برد. همه این ها لطف هایی است که انتظار شما را می کشد. 

 

برای دیدار از جنگل نارنجلو چقدر وقت صرف کنیم؟

این کاملا بستگی به شما دارد که در چه شرایطی به این جنگل آمده اید! افرادی که به طور خانوادگی وارد این جنگل می شوند یک نیم روز تا 120 دقیقه می توانند جنگ را خوب بگردند و لذت ببرند. اما برای آسایش بیشتر، بهتر است که به مکان هایی از این شهر بروید که امکانات رفاهی خوبی در اختیار شما قرار می دهند. 
اما اگر مجردی به دیدار جنگل رفته اید، و میان وعده و ناهارتان را در کوله بارتان جا داده اید و مسئولیت دیگران را بر عهده ندارید می توانید یک صبح تا عصر را در این جنگل پرسه بزنید. 

 

چه فصلی به جنگل نارنجلو برویم؟

برای دایدار از جنگل نارنجلو هر فصلی را انتخاب کنید، ضرر نکرده اید. اما فصل بهار نهایت طراوت این جنگل است و فصل تابستان بهترین هوا را برای تان در گرما تداعی خواهد کرد. همچنین پاییز ها نیز فصل نقاشی طبیعت و رنگارنگ شدن برگ هاست که می توانید از آن واقعا لذت ببرید. 

اقامت در جنگل نارنجلو چگونه است؟

از آن جا که توصیه شده که صرفا 120 دقیقه به طور طبیعی برای دیدار از این جنگل زمان صرف کنید، و صحبتی از اقامت نشده است، احتمالا این موضوع محدودیت دارد چرا که به احتمال زیاد حیوانات این جنگل خوش ندارند کسی شب را در قلمروشان سپری کنند. به هر حال برنامه ریزی تان طوری باشد که بتوانید پیش از غروب به مکان اقامت خود، مثل مکانی که اقدام به اجاره ویلا یا اجاره سوئیت کرده اید برگردید. 
برای اقامت می توانید به خود بابل برگردید و آن جا سپری کنید. در صورتی که فکر می کنید اقامت در شهرهای مجاور می تواند فرصت بهتری به گردشگری به شما بدهد توصیه می کنم که با اجاره ویلا در دریاکنار و اجاره و ویلا در خزرشهر اقامتی امن و راحت داشته باشید و به مکان های گردشگری زیادی دسترسی داشته باشید. 

ارسال نظرات(1 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(1 نظر)

22 تیر 1398 - ساعت: 08:29

چه جالب <br /> ووقعا تشکر از مطالب خوبتون

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر