شهرستان مینودشت بهشت گلستان

مدیر سایت مدیر وبسایت

گلستان - مینودشت

2 ماه پیش

مینودشت در کجا قرار دارد؟

شمال ایران دارای سرزمین ‌های زمردین و سرسبز بسیار زیادی می‌ باشد که به عنوان نوعی گنجینه ارزشمند شناخته می‌ شود. بنابراین از هر مسافری دلربایی می ‌کند. البته برخی از شهرهای شمالی به دلیل این که در کنار دریای خزر قرار گرفته ‌اند، محبوبیت بیشتری پیدا کرده ‌اند‌. اما جالب است بدانید که کمی دور تر از دریا یعنی در دل زمین ‌های زمردین و سبز شمال مکان ‌هایی جادویی و بسیار زیبا وجود دارد که دارای جاذبه ‌های فوق ‌العاده می ‌باشد‌. یکی از زیباترین این مکان ‌ها شهرستان مینودشت است که می‌ توان آن را به بهشتی کوچک و جذاب اشاره نمود.

این شهرستان فوق العاده که در قسمت شمال شرقی ایران قرار دارد، پر از جاذبه‌ های گردشگری و دیدنی می ‌باشد. پس اگر می‌خواهید از شهرستان مینودشت دیدن کنید بهتر است به دامان البرز شمالی سفر نمایید و از این نگین زیبا در استان گلستان دیدن نمایید. به طور کلی می‌ توان گفت شهرستان مینودشت در نزدیکی جاده تهران به مشهد و ۱۰۰ کیلومتری گرگان قرار دارد. پس از جنوب با استان خراسان و سمنان و از شمال با گنبد کاووس و از غرب با آزادشهر همسایه می ‌باشد.

شهرستان مینودشت

 

معرفی شهرستان مینودشت:

شهرستان مینودشت با نام ‌های دیگری مانند حاجیلر، دشت مینو، کبودجامه و سنگر لر نیز شناخته می‌ شود. این شهرستان دارای قدمت بسیار زیادی است و طبق کاوش‌ های باستان شناسی که در آن انجام شده، مشخص گردیده که قدمت آن به هزاره پنجم پیش از میلاد می ‌رسد. بنابراین باستان شناسان اعتقاد دارند که یکی از قدیمی ‌ترین سکونت گاه ‌ها در استان گلستان بوده است. البته هنوز نیز افرادی در شهرستان مینودشت زندگی می ‌کنند که طبق سرشماری جمعیت آن ۳۰ هزار نفر می ‌باشد. این شهرستان از قدیم میزبان قوم قزلباش معرفی گردیده است. به همین دلیل اکثر ساکنان آن ترکی صحبت می‌ نمایند. اما به طور کلی ساکنان آن فارس و ترک هستند.

بهترین زمان برای سفر به مینودشت:

شهرستان مینودشت به دلیل این که در منطقه کوهستانی و ارتفاعات قرار دارد. پس دو اقلیم متفاوت خواهد داشت. قسمت کوهستانی آن معمولاً دارای زمستانی سرد و برفی خواهد بود. اما تابستان ‌ها و بهار آب و هوای بسیار مطبوع و خنک در این منطقه وجود دارد. در مناطق کوهستانی شهرستان مینودشت پاییز بارانی و سردی وجود دارد. در صورتی که در مناطق جلگه ‌ای میزان شدت سرما کمتر خواهد بود. اما به هر حال در فصل زمستان و پاییز بارش ‌ها زیاد می ‌باشد. به طور کلی می ‌توان این شهرستان را به عنوان یک شهر که دارای ۴ فصل زیبا و دیدنی است معرفی نمود. با توجه به علاقمندی و سلیقه افراد زمان سفر به مینودشت نیز متفاوت می ‌باشد.

همان طور که گفته شد این شهرستان در بهار و تابستان آب و هوای بسیار مطبوعی دارد. همچنین در پاییز بسیار رنگارنگ و بارانی است. بنابراین افرادی که از قدم زدن در باران لذت می ‌برند می‌توانند فصل پاییز را برای سفر به این منطقه انتخاب نمایند. زمستان نیز مناطق کوهستانی آن با برف پوشیده می ‌شود. پس برای افرادی که به دنبال سرمای زمستان و برف هستند، لذت بخش خواهد بود.

بهترین زمان بازدید از مینودشت

جاذبه ‌های دیدنی شهرستان مینودشت:

شهرستان مینودشت به دلیل چشم اندازهای بسیار بکر و جاذبه ‌های طبیعی که دارد به بهشت گلستان شناخته می ‌شود. بهتر است بدانید زمانی که در مورد این شهرستان سخن گفته می‌ شود، در واقع در مورد طبیعت بکر و زیبای آن صحبت خواهد شد. این شهرستان زیبا دارای رودخانه ‌های زنده، جنگل ‌های بکر و انبوه، غار های شگفت انگیز، دشت ‌ها و مراتع سرسبز، چشمه ‌های جوشان و آبشارهای خروشان بسیار زیادی خواهد بود. اما اگر به دنبال مهم ترین و زیبا ترین جاذبه‌ های شهرستان مینودشت هستید، بهتر است از تپه باستانی بازگیر، پارک ملی گلستان، جنگل چهل چای، آبشار ریگ چشمه، منطقه لوه، قلعه قافه و غار کیارام دیدن نمایید. در واقع هر یک از این جاذبه‌ ها دارای ویژگی ‌های منحصر به فرد خود می ‌باشد که بازدید از آن ها بسیار لذت بخش است.

جاذبه های دیدنی مینودشت

چگونگی دسترسی به مینودشت:

برای رفتن به شهرستان مینودشت چند راه مختلف وجود دارد و شما می توانید از طریق مسیرهای هوایی، زمینی و همین طور ریلی برای رفتن به این شهرستان زیبا استفاده نمایید. اما به هر حال اولین گزینه برای سفر و گشت و گذار در این منطقه خوش آب و هوا استفاده از اتوبوس یا خودرو شخصی است. بهتر است بدانید که این شهرستان سرسبز و عالی در مجاورت جاده تهران_مشهد قرار گرفته است. بنابر این می توان فاصله تهران تا این منطقه را از طرف سمنان حدود ۵۶۰ کیلومتر بیان کرد و فاصله تهران تا مینودشت از طرف فیروزکوه نزدیک ۵۲۰ کیلومتر تخمین زده شده است.

یک نکته مهم آن است که این شهرستان فاقده ایستگاه قطار می ‌باشد. بنابراین اگر قصد سفر با قطار را دارید، باید ابتدا به شهر گرگان بروید. سپس با استفاده از خودرو های سواری همچون تاکسی یا اتوبوس به سمت شهرستان پر از جاذبه مینودشت حرکت کنید. برای سفر هوایی به مینودشت نیز باید ابتدا به فرودگاه گرگان وارد شوید و پس از آن با استفاده از تاکسی یا اتوبوس راهی شهرستان مینودشت گردید. در نظر داشته باشید که فاصله حدودی گرگان تا این شهرستان فوق العاده تقریباً ۱۱۰ کیلومتر می ‌باشد.

اجاره ویلا:

در شمال کشور ویلاهای متنوعی برای اقامت مسافران وجود دارد که برای بررسی هر یک از ویلاها می‌توانید به سایت ویلایار مراجعه نمایید. سپس با سرچ شهر مورد نظر تمامی ویلاهای آن منطقه را مشاهده نمایید. بعد از آن بدون هیچگونه دغدغه ایی ویلا مورد نظر خود را انتخاب نمایید. پس سایت ویلایار به شما کمک می‌ کند تا به راحتی به اجاره ویلا باغ بابلسر، اجاره ویلا استخردار شمال مازندران، ویلا با استخر در مازندران و... بپردازید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر