دریاچه دو خواهران جزو جاذبه های گردشگری کدام استان است؟

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - بابل

3 ماه پیش

در این مقاله می خواهیم درباره ی دریاچه دو خواهران که یکی از جاذبه های گردشگری استان مازندران است، صحبت کنیم. برای آشنایی بیشتر با این مکان دیدنی همراه ما باشید.

معرفی دریاچه دو خواهران

دریاچه دو خواهران در شهرستان آمل و در دامنه های غربی قله دماوند قرار دارد. در ارتفاع 3880 از سطح دریا این دریاچه واقع شده است. از زیباترین جاذبه های شهرستان آمل، دریاچه دو خواهران می باشد. زمانی که خورشید به این دریاچه می تابد، پرتو های خورشید در اطراف آن منعکس می شود. دریاچه دو خواهران به قلب البرز مرکزی معروف می باشد. آب این دریاچه از بارش باران و برف تامین می شود و آب آن بسیار سرد می باشد. این دریاچه عمق زیادی ندارد اما افرادی که آموزش ندیده اند شنا کردن در این دریاچه برای آن ها خطرناک می باشد. در کنار این دریاچه برکه ای کوچک قرار دارد که از منظره زیبایی برخوردار می باشد. وجود این برکه زیبایی دریاچه را بیشتر کرده است. کوهستان هایی که اطراف دریاچه قرار دارد در بیشتر روز ها پوشیده از برف می باشد به همین علت این منطقه دارای زمستان های سردی می باشد و تابستان های این منطقه برخلاف دیگر  مکان های گردشگری که در استان مازندران قرار دارد معتدل می باشد. این دریاچه به دلیل آب و هوای مناسبی که دارد در فصل بهار بیشترین گردشگر و مسافر را به خود می بیند. این دریاچه در منطقه ای واقع شده است که اطراف آن درختان زیادی روییده است.  

 

دریاچه دو خواهران

مسیر رفتن به دریاچه دو خواهران

برای رفتن به این دریاچه ابتدا باید به استان مازندران سفر کنید. بهترین مسیر برای رفتن به استان مازندران، جاده هراز می باشد. اگر نصف جاده هراز را طی کنید به دو راهی پنجاب می رسید. یکی از این دو راه جاده ی خاکی می باشد و شما عزیزان به مسیر خاکی را بروید. در این مسیر شما به روستا های پنجاب، سوا، کلری و دیوران می رسید. بعد از گذر کردن از این روستا ها، به روستای نمارستاق می رسید. این روستا در کنار یک رودخانه قرار دارد. بر گذر کردن از رودخانه یک پل وجود دارد. در ادامه مسیر دشت در ویوک قرار دارد. بعد از رسیدن به این دشت باید به سمت جنوب حرکت کنید. مسیر را تا جایی باید ادامه دهید که به کوه لهرا برسید. برای رفتن به دریاچه دو خواهران باید ادامه مسیر را پیاده طی کنید. بعد از پیمودن 3700 متر به دریاچه دو خواهران که بر روی قله این کوه واقع شده است می رسید. در زیر دیواره کوه تپه ای قرار دارد که دریاچه دو خواهران بر روی آن واقع شده است. پیمودن این مسیر وقت زیادی می خواهد اما مسیر از زیبایی های  فراوانی برخوردار می باشد بنابراین در طول مسیر با دیدن آن ها  متوجه گذر زمان نمی شوید.

لوازم مورد نیاز برای رفتن به دریاچه دو خواهران

دریاچه دو خواهران بر روی قله ی کوه واقع شده است بنابراین برای رسیدن به نیاز به کوهنوردی دارد. برای کوهنوردی باید کفش مناسب داشته باشد تا بتوانید مسیر را به بهترین شکل طی کنید. پوشیدن لباس مناسب یکی دیگر از نکاتی است که باید رعایت کنید. اگر در فصل زمستان به این منطقه سفر می کنید بهتر است لباس تابستان و خنک بپوشید تا در مسیر گرمای هوا شما را اذیت نکند. اما اگر در فصل پاییز به این مکان سفر می کنید پوشیدن لباس گرم و مناسب بسیار مهم می باشد. مسیری که قرار است طی کنید طولانی می باشد بنابراین همراه داشتن مواد غذایی و آب از نکات مهمی است که باید رعایت کنید. برای این کوهنوردی بهتر است یک کوله سبک و قابل حمل را انتخاب کنید تا در مسیر سنگینی آن موجب اذیت شدن شما نشود. اگر قصد دارید شب را در دریاچه دو خواهران بگذارنید، بهتر است کیسه خواب همراه خود داشته باشید.

دریاچه دو خواهران

بهترین زمان برای سفر به دریاچه دو خواهران

در فصل بهار گردشگران بسیاری به این منطقه سفر می کنند زیرا هوا بسیار مناسب می باشد. فصل تابستان هم می تواند زمان خوبی برای سفر شما عزیزان باشد. این منطقه آب و هوای کوهستانی دارد بنابراین در فصل تابستان آب و هوای این منطقه معتدل می باشد. اوایل فصل پاییز هم زمان خوبی برای سفر است و دریاچه دو خواهران در این زمان نسبت به مواقع دیگر  خلوت تر می باشد. اگر شما عزیزان کوهنوردی حرفه ای بلد نیستید فصل زمستان زمان خوبی برای سفر به این منطقه نمی باشد. زیرا مسیر کوه ممکن است یخبندان باشد و شما عزیزان نتوانید این مسیر را طی کنید.

انتخاب مکانی مناسب برای اقامت شما عزیزان

شهرک دریاکنار و خزرشهر جنوبی بابلسر دو شهرک ساحلی در استان مازندران می باشند که ویلاهای زیادی جهت رهن و اجاره در آن ها وجود دارد. ویلاهای دریاکنار بابلسر از امکانات بالایی برخوردار هستند بنابراین اجاره ویلا در دریاکنار مازندران می تواند گزینه مناسبی برای اقامت شما عزیزان باشد. اجاره ویلا در خزرشهر جنوبی یکی دیگر از پیشنهاد های ما به شما می باشد. شما عزیزان با اجاره ویلا در این شهرک ها می توانید از اقامت خود نهایت لذت را ببرید زیرا ویلاهایی که در این دو شهرک ساخته شده است دارای بهترین امکانات هستند.

دریاچه دو خواهران

معرفی غذای شامی

غذای شامی یکی از غذا های محلی استان مازندران است که به دلیل مزه ی خوبی که دارد افراد زیادی به آن علاقه دارند. اگر می خواهید شامی که درست می کنید از عطر خوبی بهره مند شود باید از سبزی های معطر شمالی استفاده کنید. گوشت چرخ کرده، ادویه مورد نیاز و پیاز مواد مورد نیاز برای تهیه این غذا هستند. این غذا را بهتر است همراه با گوچه بپزید زیرا مزه ی خوبی آن دو چندان می شود.

در پناه حق باشید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر