دریاچه چورت یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استان مازندران

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - ساری

4 ماه پیش

در این مقاله قصد معرفی دریاچه چورت یا میانشه و دیگر جاذبه های طبیعی که اطراف این چشمه است را داریم و همچنین این جاذبه های گردشگری برای استان مازندران است  . همراهی شما از افتخارات ما است.

دریاچه چورت

دریاچه چورت یا میانشه دریاچه ایی کوچک است . این دریاچه در استان مازندران و در میان یکی از جنگل های این استان قرار دارد . زمان صبح سطح دریاچه را مه غلیظی می پوشاند و در این زمان دریاچه به اوج زیبایی خود می رسد . بهترین فصل برای بازدید از دریاچه چورت فصل بهار و پاییز است خصوصا در فصل پاییز که این دریاچه ترکیب رنگ بسیار زیبایی پیدا می کند .

موقعیت مکانی دریاچه چورت

این دریاچه در نزدیکی روستایی به نام چورت واقع شده است و همچنین نام این دریاچه برگرفته از نام روستا است . دریاچه چورت در سال 1318 در اثر زمین لرزه و بسته شدن مسیر آب به وجود آمده است . دریاچه چورت یکی از نادرترین جاذبه های گردشگری در استان مازندران است . مساحت دریاچه چورت تقریبا 3 هکتار است . این دریاچه در قسمت چهاردانگه در شهرستان ساری واقع شده است . فاصله روستا چورت تا این دریاچه ده کیلومتر است

زیبایی های چشمه چورت

این دریاچه در شکاف دره ایی قرار دارد و اطراف چشمه درختان قدیمی قرار گرفته است و تعداد این درختان زیاد است و به همین علت اطراف چشمه جنگلی زیبا وجود دارد. شکل دریاچه بیضی است و عمق آن بستگی به میزان بارندگی در آن منطقه دارد هرچه بارندگی بیشتر باشد عمق دریاچه هم زیاد می شود و هر چه بارندگی کم باشد عمق دریاچه کم می شود . درختانی قبل از تشکیل این دریاچه وجود داشته اند و زمانی که آب دریاچه کم شود این درختان سر از آب بیرون می آورند و معلوم می شوند . در دریاچه چورت ماهی هایی وجود دارد که توسط افراد بومی آن منطقه به دریاچه انداخته شده اند . در مدت زمان طولانی و تولید و مثل این ماهی ها جمعیت آن روز به روز بیشتر می شود و با بیشتر شدن تعداد ماهی ها در دریاچه مردم می توانند ماهیگیری کنند .

 

دریاچه چورت

 

 

مسیر رفتن به دریاچه از شهرستان ساری

برای رفتن به این دریاچه از شهرستان ساری باید 24 کیلومتر به سمت جنوب شهرستان حرکت کنید تا به روستای تاکام برسید بعد از روستای تاکام می توانید تابلوی روستای چورت را مشاهده کنید . بعد از مشاهده تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی که در آن جا قرار دارد شوید . بعد از وارد شدن به مسیر فرعی باید تقریبا 15 کیلومتر بروید تا به روستا برسید . از روستا تا دریاچه چورت حدود 10 کیلومتر فاصله است . مسیر های زیادی برای رسیدن به این دریاچه وجود دارد که می توانید از افراد بومی آن منطقه سوال کنید تا شما را برای رسیدن به دریاچه زیبای چورت راهنمایی کنند .

انتخاب مکانی مناسب برای اقامت

در خزرشهر مازندران ویلا های بسیاری برای اقامت شما وجود دارد و مدت زمان اجاره ویلا در این شهرک متفاوت است . اگر قصد شما زندگی و نقل مکان به این استان است اجاره سالیانه ویلا در خزرشهر یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی شما عزیزان است . اما اگر قصد شما مسافرت است اجاره ویلا در دریاکنار می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد زیرا این شهرک ساحلی از امکانات رفاهی بالایی برخوردار است و شما می توانید بهترین اقامت خود را در این شهرک تجربه کنید .

دریاچه چورت

 

یکی از جاذبه های گردشگری اطراف دریاچه چورت

حوضچه های پلکانی باداب سورات یکی از جاذبه های طبیعت گردی  است که در اطراف این دریاچه واقع شده است . فاصله دریاچه چورت تا این مکان زیبا 80 کیلومتر است . حوضچه های پلکانی باب سورات یکی جاذبه های گردشگری استان مازندران است که پس از قله دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در لیست اثر های ملی کشور درج شده است . جاده ایی که به این روستای زیبا می رسد بسیار دیدنی دیدنی است و سالار دره در این مسیر قرار دارد که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری است . همچنین در این منطقه چشمه آب بندان الندان وجود دارد که در وسط جنگل قرار دارد . در اطراف این چشمه در فصل بهار گل های بنفشه پیاز وحشی و انواع سبزی های خوش بو و همچنین گیاهان دارویی می روید . در اطراف چشمه چورت هم درختان گردو وجود دارد و همچنین شما با گشتن در آن منطقه می توانید گیاهان آویشن و پونه هم پیدا کنید .

 

 

نکاتی که باید در بازدید از این دریاچه رعایت کرد

به علت داشتن درختان بسیار داخل آب و همچنین مشخص نبودن عمق آب بهتر است که داخل این دریاچه شنا نکنید زیرا خطرناک است و ممکن است با شنا کردن داخل دریاچه اتفاقی برایتان پیش بیاید . بهتر است برای بازدید از دریاچه از قایق استفاده کنید و یا می توانید در جنگلی که در اطراف چشمه وجود دارد قدم بزنید .

یکی از غذا های شهر ساری

شیشه ناز یکی از غذا های محلی این منطقه است که شما می توانید در زمان سفر خود آن را در رستوران هایی که در مسیر رسیدن به این روستا وجود دارد سفارش دهید و از مزه ی خوب آن لذت ببرید . طرز تهیه این غذا بسیار آسان است و مواد تشکیل دهنده آن شامل گوشت رب انار پیاز تخم مرغ دانه انار شکر کنجد گردو است .

دریاچه چورت

 

از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید سپاس گذاریم و امیدواریم از مطالب فوق اطلاعات خوبی به دست آورده باشید و سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر