استخر لاهیجان؛ استخری آرمیده بر دامان پر شمشاد شیطان کوه

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - لاهیجان

10 ماه پیش

استخر لاهیجان؛ استخری آرمیده بر دامان پر شمشاد شیطان کوه

استخر لاهیجان؛ یک استخر و این همه زیبایی!

استخر لاهیجان که یکی از با صفاترین جاذبه های لاهیجان به شمار می آید، طرفداران بسیاری دارد. سالانه مسافران زیادی کوله بار خود را جمع کرده و راهی جاده های شمالی می شوند تا بار دیگر مهمان لاهیجان و زیبایی های آن باشند. اگر به بخش شرقی شهرستان لاهیجان بروید، قله ای سر به فلک کشیده و سرسبز که شمشادها زیبایی آن را به حد اعلا رسانده اند، نظرتان را جلب خواهد کرد. این قله منحصر به فرد که در گذشته آن را شاه نشین می نامیدند، امروزه شیطان کوه نام دارد. شیطان کوه با آن همه عظمت و زیبایی به تنهایی نیمی از جذابیت لاهیجان را به دوش می کشد.

دامنه شیطان کوهِ رعنا را که بنگرید، استخری دلربا خواهید دید که وسعتی 17 هکتاری داشته و بیش از 4 متر عمق دارد. در گذشته های نه چندان دور از آب این استخر که از آب های جاری شده از کوه تامین می شود، برای آبیاری مزارع برنج استفاده می کردند. اما امروزه چنین نیست.

زیبایی های استخر لاهیجان آن زمان به اوج می رسد که متوجه وجود جزیره ای بسیار دیدنی در وسط استخر می شوید. این جزیره که از آن با نام میان پشته یاد می شود، در میان آب های استخر آرام گرفته و توسط یک پل سیمانی طویل به حواشی جنوبی استخر راه دارد. بنابراین شما می توانید از طریق این پل به جزیره رفته و از این حجم زیبایی و شکوه در میان آب لذت ببرید.

حاشیه این استخر بیش از 2 کیلومتر طول دارد که به وسیله بلواری بی نظیر تزیین شده است. این بلوار استخر لاهیجان را به آغوش کشیده و آن را به یکی از دیدنی ترین نقاط ایران تبدیل کرده است. تلاقی زیبایی کوه و آب آنگاه که آسمان آبی است و خورشید لطف خود را بر زمین روا می دارد، می تواند بسیار دیدنی باشد. وزش نسیم ملایم می تواند زیبایی بخش این صحنه بی نظیر بوده و دل از کف هر رهگذری ببرد!

اگر راهی جاده های پر پیچ و خم مه گرفته خطه شمالی کشور شدید، ساعاتی از وقتتان را به گشت و گذار در لاهیجان اختصاص داده و از استخر دیدنی این شهر پر جاذبه دیدن کنید. بی شک خاطراتی در این مکان برایتان رقم خواهد خورد که تجدید آن ها می تواند وجودتان را سرشار از حس خوب کند. یادتان باشد که شما به خود و عزیزانتان یک سفر به لاهیجان و بازدید از استخر دیدنی و کوه شمشاد پوش آن بدهکارید!

استخر لاهیجان

آنگاه که آفتاب غروب می کند...

اگرچه استخر لاهیجان در هر فصل و هر روز و هر ساعتی تماشایی است، اما آنگاه که آفتاب بساط از آسمان بر بسته و راهی منزل خود می شود، زیبایی استخر لاهیجان به اعلاترین حد می رسد. غروب آفتاب این استخر بسیار دیدنی است. صحنه ای را تصور کنید که رگه های نارنجی رنگ غروب آفتاب بر تن آب هایی آرام منعکس شده که پرندگانی بر لب آن آرمیده اند. سایه کوهی بلند بالا که قامتی شمشاد پوش دارد، در میان تاریک و روشن هوا بسیار دیدنی است. قدم زدن در کنار این استخر در ساعات غروب حس و حال خاصی داشته و شور و شوق وصف ناپذیری به وجود انسان تزریق می کند.

اگرچه غروب آفتاب استخر لاهیجان بی نظیر است، اما از زیبایی های طلوع آن در این نقطه نیز نباید چشم پوشید که به حق زیبا است. آنگاه که آسمان رو به روشنی گذاشته و خورشید کم کم از پشت شیطان کوه سر بر می آورد، آنگاه که شهر را سکوت صبحگاهی فرا گرفته و بادی خنک چهره آرام آن را نوازش می کند، با گام هایی آرام طول حاشیه این استخر را پیاده روی کنید تا وجودتان سرشار از هیجان و شور زندگی شود. بی شک زیبایی های استخر لاهیجان را در هیچ کجای دنیا نمی توان یافت. بی شک خیلی زود دوباره دلتان برای این حجم از زیبایی و شکوه تنگ خواهد شد!

استخر لاهیجان

قدمتان سر چشم!

 اگر مهمان شهرهای شمالی کشور شده اید و پس از ساعت ها تفریح و خوش گذرانی به دنبال مکانی مناسب برای اقامت هستید، سایت اجاره ویلا ویلایار ضمن خوشامدگویی بابت حضور پر مهرتان در این خطه سرسبز، با افتخار میزبانی از شما را بر عهده می گیرد تا زیبایی های آلبوم خاطراتتان با یک اقامت به یاد ماندنی تکمیل شود. اجاره ویلا استخردار بابلسر , اجاره ویلا استخردار سواد کوه و اجاره ویلا استخردار و فول امکانات در هر جایی که شما بخواهید، از تخصص های ما است. کافی است کلیک کنید!

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر