جنگل گردی متفاوت با حضور در پارک جنگلی چهار فصله کشپل

ادمین ادمین

مازندران - نور

2 سال پیش

معمولا در شمال برای دیدار از جنگل و به طور اختصاصی تر برای حضور در پارک های جنگلی، فصل بهار و تابستان را توصیه می کنند. اما محال است که پاییز در شمال باشی و بتوانی بدون دیدار از پارک جنگلی کشپل راهی شهر دیگری شوی! راستش وقتی پاییز این پارک جنگلی انقدر دلرباست، بهارش قطعا چیزی شبیه به بهشت رویاهای ماست. 
از این رو تصمیم گرفتیم برای ادامه سفر خود، به مسیر پارک جنگلی کشپل برویم و از منظره پر طراوت این پارک نیز بهره مند شویم. خوشبختانه زیباترین جاذبه های گردشگری شمال در نزدیکی و حوالی محل اجاره ویلا ما بود! شانس با ما یار بود که با اجاره ویلا در دریاکنار و اجاره ویلا در خزرشهر، به مسیرهایی دسترسی داشتیم که در حوالی مان، سرشار از جاذبه های گردشگری طبیعی بود. 

پارک جنگلی کشپل

پارک جنگلی کشپل کجاست

پارک جنگلی کشپل پارکی زیبا و پر طراوت است که در حوالی جاده نور قرار دارد. پارکی که از نظر طبیعی و پوشش گیاهی، و حتی جانوری و برخورداری از عناصر طبیعی همیشه در ذهن خواهد ماند. 
وقتی که وارد جاده نور می شوید، در دو طرف خود می توانید زیبایی هایی را ببینید که بسیار چشم نواز هستند، لحظه ای از این مکان غفلت نکنید و به مسیر ادامه دهید تا به تابلویی برسید که خبر از نزدیک بودن به مسیر پارک جنگلی کشپل می دهد. 
اگر در این محل از خودروی خود پیاده شوید می توانید تنوع آب و هوایی آن را درک کنید! بسیار عالی است و همه چیز مطبوع است. 
گاهی اگر خوب گوش کنید صدای چشمه هایی نیز به گوش خواهد رسید. 

پارک جنگلی کشپل

آدرس پارک جنگلی کشپل

تفرجگاه جنگلی کشپل چمستان در حوزه استان مازندران شهرستان نور شهر چمستان درمسیر ییلاقی لاویج و در حد فاصل ۲/۵ کیلومتری از چمستان با موقعیت جغرافیایی از شمال به جاده نور-چمستان و از جنوب به کوه لاویج و آب گرم لاویج وشرق به جنگلهای چمستان و از غرب به لاویج رود و شهرک صنعتی چمستان واقع شده‌است 

پارک جنگلی کشپل

چرا پاییز پارک جنگلی کشپل زیباترین منظره را دارد؟

ز آن جا که پوشش گیاهی بیشتر بخش های پارک جنگلی کشپل از نوع در ختانی است که تجدید پذیر هستند، در فصل پاییز این پهنه زمردین، سراسر زرد و نارنجی می شود تا برای رویش جدید آماده شود. این منظره به اندازه کافی سحر انگیز است. 
آب و هوای پاییزی در پارک جنگلی کشپل در کنار مه، و گاها باران های معطر، روی برگریزان این پارک فضایی رویایی ایجاد می کند که گاها شما را ساعت ها روی نیمکت ها یا در آلاچیق ها میخکوب می کند. 

پارک جنگلی کشپل

در مسیر پارک جنگلی کشپل چه خبر است؟

وقتی که پا به مسیر جنگل می گذارید، تا حدی از جاده را به صورت آسفالته و مقداری را باید به صورت خاکی سپری کنید. منظره اطراف انقدر زیباست که شما را مبهوت خواهد کرد. درختان، جنگل ها، و پرنده های عجیب و غریبی که گاهی جلوی شما پر می زنند همه و همه از جذابیت های مسیر پارک جنگلی کشپل است. 
توصیه می کنیم خودتان را در خودرو حبس نکنید و شیشه ها را پایین بکشید تا طراوت هوای معطر و مطبوع این جاده در هر فصل از سال به سرتان بخورد. 

پارک جنگلی کشپل

در داخل پارک جنگلی کشپل چه خبر است؟

وقتی که به تابلو رسیدید می توانید کم کم اماده حضور در این پارک زیبا شوید. پا که در جنگل می گذارید، درختانی انبوه و عجیب و بلند نظیر توسکا و غیره را مشاهده می کنید. عطر این درختان واقعا بیاد ماندنی و خاطره انگیز است. 
گاهی به مسیر خود که ادامه می دهید به آب راهه هایی می رسید که معلوم نیست از کجا نشات گرفته اند و مسیرشان کجاست.. جذابیتشان همین قدر بس که روی برگ درختان جاری اند و به مسیر خود مصمم ادامه می دهند. 

پارک جنگلی کشپل
البته چشمه ها که حال و هوای خاص خود را دارند و سرشار از آهن هستند. اگر چشمه ها پر آب باشند باز هم توصیه می کنیم از آن ها ننوشید و برای عزیزان تان مخصوصا کودکان که کم طاقت ترند آب به همراه داشته باشید. البته می توانید کنار چشمه ها دمی اتراق کنید و از صدای آرامش بخش طبیعت جانی تازه بیابید. 
در کنار آب های جاری فضای سبز به قدر زیادی فراهم است که کمی بنشینید و استراحت کنید، بساط ناهار بپا کنید و یا عصرانه ای خوشمزه میل کنید. اما هر کاری که می کنید، لذت چای جنگلی را از دست ندهید. البته این جنگل انقدر ها امنیت دارد که بتوانید کودکان تان را به راحتی رها بگذارید تا در چند قدمی شما بازی کنند و شما نیز از زندگی لذت ببرید. 

پارک جنگلی کشپل

امکانات رفاهی در پارک جنگلی کشپل

از آن جا که این پارک جنگلی در مسیری پر رفت و آمد قرار دارد، شهرداری منطقه روی آن حسابی کار کرده تا بتواند محلی برای گشت و گذار توریست ها باشد. 
از این رو با ایجاد امکانات رفاهی، این مکان را هر چه بیشتر برای تفریح آماده و بهینه سازی کرده اند. از جمله این امکانات رفاهی می توان به:

  1. فروشگاه مواد غذایی 
  2. نماز خانه 
  3. تلفن خانه 
  4. تلفن عمومی 
  5. سرویس بهداشتی 
  6. سکو برای بنا کردن چادر مسافرتی 
  7. آلاچیق در بهترین مکان های جنگل 
  8. رستوران با انواع خوراکی ها 
  9. پلکان میان جنگلی برای پیاده روی 

این ها همه کمک می کند تا شما بتوانید یک روز کامل را در جوار این درختان و چشمه های خوش آب، به آرامش برسید. 

پارک جنگلی کشپل

امکانات تفریحی در پارک جنگلی کشپل

وجود امکانات رفاهی به خودی خود نمی تواند تنها گزینه برای گذران خوش اوقات باشد، بنابراین افزودن امکانات دیگر در این محل کمک کرده که بتوانید به بهترین شکل ممکن از فضا استفاده کنید. به عنوان مثال وجود مسیرهای امن پیاده روی، پلکان های تفریحی و وجود زمین بازی و وسایل بازی برای کودکان امکان تفریح سالم را فراهم می آورد. 

پارک جنگلی کشپل

تفریحات در پارک جنگلی کشپل 

اگر اهل طبیعت گردی باشید و حسابی ذوق این کار را داشته باشید برای خود تفریحات متعددی می چینید. برای مثال، می توانید قدم بزنید و با طبیعت هم نوا شوید. 
یا این که می توانید دوربین گوشی یا عکاسی تان را برپا کنید و عکس های هنری بگیرید. 
گاهی دراز کشیدن روی چمن زارها در دل جنگل نیز می تواند از هزاران داروی روان درمانی موثر تر واقع شود. 
همچنین می توانید به سراغ بومیان بروید در مورد این مکان از آن ها سوال کنید و کمی طعم عسل اعلای کشپل را بچشید. 

پارک جنگلی کشپل
  چه فصلی به پارک جنگلی کشپل برویم

همانطور که گفته شد این پارک به زیباترین پارک پاییزی مشهور است اما شما می توانید در تمام فصول سال به این پارک جنگلی سر بزنید و لذت ببرید. 
بهار در این پارک سرشار از زیبایی است و طراوت و نو شدگی پس نباید هرگز آن را از دست بدهید. 
در تابستان، چشمه ها روان ترند و پارک از نظر طراوت به ثبات خاصی رسیده است. گذران اوقات فراغت در تابستان در این پارک مخصوصا صبح گاه لطف دیگری دارد
پاییز در این مکان زیبا و رویایی است و قطرات باران بر شکوه آن می افزاید

اما زمستان هایش  شاید بی برگ و بار باشد اما بارش برف و تزیین سفید رنگ پارک و یا گاها بارش های تند می تواند آن را بیاد ماندنی تر کند. 

پارک جنگلی کشپل

امکانات لازم برای سفر به پارک جنگلی کشپل 

برای این که بخواهید سفر نیم روزی یا یک روزه خوبی در کشپل داشته باشید باید امکانات کافی نظیر چادر، زیر انداز، خوراکی و امکانات امنیتی بهداشتی به همراه داشته باشید. اگر علاقه شدید به جنگل گردی دارید، لباس مناسب، کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی، و کفش مناسب به همراه داشته باشید. همچنین برای خورد و خوراک و پختن غذا و دم گذاشتن چایی، حتما آب به همراه داشته باشید. 
هر چند در نماز خانه و رستوران و قهوه خانه ممکن است بتوانید موبایل تان را شارژ کنید اما به همراه داشتن پاور بانک می تواند خیالتان را آسوده تر کند. 

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر