امامزاده ابراهیم شفت استان گیلان

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - شفت

4 ماه پیش

معرفی روستای امامزاده ابراهیم شفت

در کنار جاذبه های طبیعی، توریستی و گردشگری، استان گیلان از اماکن مذهبی و تاریخی زیادی نیز برخوردار است. دیدن این اماکن، هم از لحاظ اعتقادی، مذهبی و هم گردشگری روح شما را جلا خواهد داد. بارگاه امامزاده ابراهیم شفت از جمله این اماکن متبرکه می باشد که در شهرستان شفت استان گیلان واقع شده است. در مورد محبوبیت و شهرت این امامزاده همین بس که توسط محلی ها، لقب ابوالفضل گیلان را به خود اختصاص داده است.

برخی از محلیان و گیلکی زبان ها معتقدند که این آرامگاه متعلق به یکی از جنگاوران عرب بوده که در فتح طبرستان کشته و مهمان خاک گیلان شده است. همین امر سبب شده که محلی ها به این بارگاه شازدِه ابراهیم (شاهزاده ابراهیم) گویند.

آرامگاه و مقبره امامزاده ابراهیم شفت در طول سالهای متمادی چندین بار مورد بازسازی و مرمت واقع شده است. این مکان در حال حاضر در چهار طبقه و 300 متر مربع مساحت زیربنا مورد بازدید مسافران قرار دارد. یکی از جذابیت های این امامزاده، مسیر دسترسی به آن می باشد. این جاده از مراتع، شالیزارها، خانه ها، رودخانه ها و مناطق جنگلی زیبایی گذشته و در نهایت به شفت با بافت مسکونی جذاب و دیدنی آن می رسد.

 

دیدنی‌ها و جاذبه های دیدنی منطقه امامزاده ابراهیم شفت

در منطقه ییلاقی امامزاده ابراهیم شفت،  کلیه جاذبه های زیارتی، گردشگری و کمپ های جنگلی وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت: 

اقامتی با حال و هوای روستایی در خانه‌های چوبی

رفتن در خانه هایی ساخته شده از چوب راش که هیچ دیواری ندارند، جالب و عجیب به نظر می رسد. خانه های منطقه ییلاقی امامزاده ابراهیم شفت در پنج یا شش طبقه هستند که در هر طبقه دارای چندین اتاقک است. این اتاقک ها به وسیله پرده یا گونی از هم جدا شده اند. راه رفتن در خانه های چوبی با بوی مطبوع و صدای دلنشین زندگی در طبیعت را زنده می کند. همه این خانه ها با رنگ هایی که از طبیعت الهام گرفته و شاد هستند منقش شده اند.

خانه های چوبی و خوش رنگ و نقش روستای شفت

امامزاده ابراهیم

وجود بارگاه مقدس امامزاده ابراهیم شفت این منطقه را مطرح و پر جمعیت ساخته است. امامزاده ابراهیم از نوادگان امام موسی کاظم است. این مکان برای محلیان و کلیه مسافران بسیار قابل احترام و مجرب می باشد. گنبد این بارگاه نقره ای رنگ بوده که در لابلای شاخه های سرسبز درختان و هوای مه آلود شفت پنهان شده و یک تابلوی زیبایی را به تصویر می کشد. قتلگاه، مقبره بابارکاب و مقبره پیرزن ملعون از دیگر جاذبه های اطراف امامزاده می باشد که دیدن آنها را به شما پیشنهاد می کنیم.

گنبد نقره ای امامزاده ابراهیم شفت، نگین درخشان گیلان

رودخانه شفت

آنچه زیبایی منطقه ییلاقی امامزاده ابراهیم شفت را دوچندان کرده، چشمه جوشانی می باشد که در قسمت شرقی ساختمان امامزاده جاری است. روستای شفت به واسطه این رودخانه به دو بخش تقسیم شده است. ایستادن روی پلی که از این رودخانه می گذرد، تصویری از طبیعت را در مقابل چشمان شما ظاهر می کند که تا همیشه در ذهنتان حک خواهد شد. اگر به اندازه 500 متر به سمت بالا حرکت کنید با چنان زیبایی روبرو خواهید شد که گویا بهشت در برابر چشمانتان ظاهر شده است.

آبشار و رودخانه شفت، زیبا و خروشان

 

بازارچه امامزاده ابراهیم شفت

در اطراف اغلب مکان های زیارتی بازار دیده می شود. در مسیر رسیدن به بارگاه امامزاده ابراهیم شفت نیز، از میان بازاری رنگارنگ عبور خواهید کرد که در آن هر چیزی که فکر کنید خواهید یافت. کلیه اقلام از جمله مهر و تسبیح، سوغاتی های محلی، اسباب بازی، دکه های که غذای محلی پخته و می فروشند در این بازار به چشم می خورند.

بازار امامزاده ابراهیم شفت، زیبا و همیشه بیدار

بهترین فصل برای رفتن به امامزاده ابراهیم شفت

آب و هوای معتدل و دلچسب شمال. سفر به آن را در هر فصلی خوشایند و جذاب خواهد کرد. در فصل بهار و تابستان هوای امامزاده ابراهیم شفت بسیار مناسب بوده و امکان استفاده از زیبایی های آن را بهتر فراهم می سازد. در فصل پاییز، رنگ طبیعت این منطقه، هزار رنگ است. بارش باران در این فصل به طرز فزاینده ای افزایش می یابد و شما به سادگی نمی توانید از طبیعت  و هوای مطبوع جنگلی آن بهره ببرید. فصل زمستان این منطقه بسیار سرد بوده و با بارش برف همراه است به همین دلیل برای سفر چندان مناسب نمی باشد.

چه غذاهایی در اطراف امامزاده ابراهیم شفت یافت می شوند؟

اطراف امامزاده ابراهیم شفت از رستوران های محلی و کوچک که غذاهای محلی شمالی خوشمزه می پزند پر است. اگر به دنبال رستوران های بزرگ و لوکس می گردید نیز می توانید از رستوران هایی که در مسیر رسیدن به روستای شفت قرار گرفته اند بهره گیرید.

اقامتی آسوده در شهر های شمالی کشور

در سفر به گیلان و زیارت امامزاده ابراهیم شفت، نگران اقامت خود نباشید. ما محل اقامت شما را پیش از رسیدنتان مهیا خواهیم کرد. به همین دلیل برای اجاره ویلا استخردار ارزان بابلسر به ما اعتماد کنید. برای یافتن ویلا استخردار بابلسر یا اجاره ویلا جنگلی در بابلسر کافی است گوشی تلفن خود را برداشته و با کارشناسان خبره ما تماس حاصل نمایید تا بهترین ویلا اجاره ای استخردار بابلسر را به شما معرفی کرده و در اختیارتان قرار دهیم.

سوالات متداول

  • برای رسیدن به روستای شفت چه مسیری را انتخاب کنیم؟

برای رسیدن به شفت و امامزاده ابراهیم شفت، از رشت وارد جاده شهرستان شفت شوید. با ورود به شهرستان، خود را به خیابان احمد سرگوراب رسانید. پس از آن از امامزاده اسحاق عبور کنید. حال با پیمودن 20 کیلومتر به مقصد خواهید رسید.

  • آیا روستای شفت برای شب نشینی و شب گردی مناسب است؟ بله، روستای شفت، یک روستای همیشه بیدار است. بازارهای آن همیشه باز و آغوش فروشندگان آن به روی مسافران و خریداران گشوده است. شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید روی بالکن خانه نشسته و به صدای رودخانه گوش دهید. نور چراغ های روشن، بازاری را که از رنگ و نقش لبریز است در آسمان شب منعکس خواهد ساخت.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر