آبشار یخی، آبشاری شگفت‌انگیز در مازندران

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - آمل

1 سال پیش

آبشار یخی، آبشاری شگفت‌انگیز در مازندران 

زیبایی و شگفتی جاذبه‌های استان مازندران بسیار زیاد است به طوری که باید اوقاتی از فراغت خود را به دیدن این زیبایی‌ها اختصاص دهیم. از شهرستان آمل گرفته تا شهرهای دریای خزر که شما به راحتی با اجاره ویلا خزرشهر و اجاره ویلا دریاکنار می‌توانید از جاذبه‌های زیبای جنگلی و ساحلی این مناطق دیدن کنید و لذت ببرید. در اینجا من قصد دارم تا شگفت‌انگیزترین آبشار در استان مازندران را معرفی کنم تا شما هنگام سفر به این منطقه حتما از آن بازدید کنید و تجربه‌ی جدیدی را از سفر خود به آبشار یخی کسب کنید.

مختصری از آبشار یخی

آبشار یخی معروف به آبشار نوا با ارتفاع بین 7 تا 12 متر، نزدیک به روستای نوا در شهرستان آمل واقع شده است. این آبشار یکی از جاذبه‌های بسیار دیدنی استان مازندران می‌باشد. موقعیت مکانی آبشار به طور دقیق در قسمت جنوبی قله با شکوه دماوند قرار دارد.

زیبایی‌های طبیعی آبشار یخی

آبشار یخی یکی از مرتفع‌ترین و خاص‌ترین آبشارهای خاورمیانه می‌باشد؛ که به دلیل جذابیت بیشتر آن گردشگران بسیاری برای دیدن این آبشار به استان مازندران سفر می‌کنند. یکی از دلایل جذابیت این آبشار وجود قندیل‌هایی در ابعاد و شکل‌های خارق‌العاده‌ی یخ زده است که همین موضوع سبب زیبایی هر چه بیشتر آن شده است. اجاره ویلا در دریاکنار و علاوه بر آن اجاره ویلا در خزرشهر با امکانات کافی، خیال شما را از بابت اقامتی خوش آسوده می‌کند؛ چرا که بازدید از این دو شهرک گردشگری برای شما بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود. توصیه می‌کنم در سفرهای خود به شمال از این دو منطقه حتما دیدن نمایید.

آبشار یخی

از چه مسیری به آبشار یخی سفر کنم؟

آبشار یخی در محدوده‌ی روستای نوا قرار دارد بنابراین بهترین مسیر دسترسی به این آبشار یخی جاده هراز می‌باشد. جاده هراز از بی‌شماری جاذبه‌ی دیدنی و بکر برخوردار است که ما در این هفته از سفر خود، بازدید از آبشار شگفت‌انگیز یخی را انتخاب کردیم. زمانی که به 85 کیلومتری در جنوب شهرستان آمل رسیدیم؛ بعد خروج از ده پلور با توجه به تابلوهای راهنمایی که 200 متر جلوتر روستای نوا را نشان می‌داد به مسیر خود ادامه دادیم. برای اجاره ویلا در این منطقه می‌توانید از امکانات رفاهی و اقامتی شهرستان آمل بهره‌مند شوید. مسیر رسیدن به محدوده‌ی آبشار بسیار پر پیچ و خم است که پس از طی 5 کیلومتر به مسیر جاده باغی رسیدیم. برای بازدید از آبشار ماشین را در اطراف روستا پارک کردیم و تقریبا بعد از یک ساعت پیاده‌روی به آبشار یخی فوق‎العاده خاص رسیدیم. دیدن آبشار یخی در دل منطقه‌ی کوهستانی ما را به هیجان وا می‌داشت.

چه فصلی به بازدید از آبشار یخی بروم؟

با توجه به نام آبشار شاید فکر کنید که فقط در فصل سرمای زمستان‌ می‌توانید از این آبشار بازدید کنید، اما بهتر است بدانید که آبشار یخی در تمام فصل‌های سال به صورت قندیل و توده‌های یخی به صورت یخ زده می‌باشد و فقط در مدت زمان کوتاهی از فصل تابستان آبی باریک از کنار آبشار جریان دارد. بنابراین همین اندک آب نیز به مرور به یخ تبدیل می‌شود. می‌توان گفت که این آبشار کاملا متفاوت از آبشارهای دیگر استان مازندران است. شما می‌توانید با اجاره ویلا استخردار در شمال علاوه بر بازدید از این آبشار متفاوت، اقامتی خاص را نیز تجربه کنید.

آبشار شگفت‌انگیز یخی

سفری خوش با اجاره ویلا در آبشار یخی

آبشار یخی در مجاورت روستای بکر و زیبای نوا قرار دارد. منطقه روستای نوا در شهرستان خوش آب و هوای آمل یکی از شگفت‌انگیزترین مناطق گردشگری استان مازندران محسوب می‌شود. برای بازدید از این منطقه کوهستانی می‌توانید با اجاره ویلا در شمال در کنار روستاهای اطراف آن یا روستای نوا اقامت خوشی را تجربه نمایید. هم‌چنین به دلیل وجود انواع مختلف ویلا در آمل می‌توانید بسته به سلیقه‌ی خود اقدام به اجاره ویلا استخردار نمایید تا سفر خود را کامل‌تر کنید.

جاذبه‌های بی‌نظیر در اطراف آبشار یخی

بازدید از آبشار یخی ممکن است برای هر مسافر و گردشگری جذابیت خاصی به همراه داشته باشد و زمانی این جذابیت به حد خود می‌رسد که جاذبه‌های دیدنی دیگری در اطراف آن وجود داشته باشد. موقعیت مکانی این آبشار در نزدیکی قله پرشکوه دماوند، در مسیر دسترسی به آبشار مرتفع شاهاندشت، نزدیک بودن به چشمه‌های آبگرم و... می‌باشد که این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا علاوه بر بازدید از آبشار یخی از دیگر جاذبه‌های اطراف آن نیز لذت ببرید و سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر