بازدید از رود خروشان هراز

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - آمل

11 ماه پیش

بازدید از رود خروشان هراز

اجاره ویلا می‌تواند هدف مشخصی برای من و افرادی باشد که قصد داریم از جاذبه‌های دیدنی و بکر یک منطقه بازدید کنیم. گاهی اوقات اکثر مسافران به خصوص مسافران به دلیل زمان کم و مشغله‌های کاری نمی‌توانند همه جاذبه‌های گردشگری ایران را ببینند، بنابراین تا ادامه‌ی این مقاله همراه من باشید تا با ارائه تجربیات سفر خود به شمال و بازدید از رود هراز با طبیعتی زیبایی،‌ مطالب مفید از راهنمای دسترسی به آنجا و ویژگی‌های برتر این منطقه در اختیارتان قرار دهم.

 مختصری از جاده هراز

از آنجا شروع کنم که جاده‌ی هراز دومین جاده‌ بعد از جاده چالوس است که ما را به شمال کشور می‌رساند. اما در میان جاده زیبایی و طبیعت فوق‌العاده‌ای قبل از رسیدن به شهرهای شمال وجود دارد که دیدن و گذراندن اوقات فراغت از آن‌ها خالی از لطف نیست. جاده هراز یا جاده 77 که این نام از قدیم معروف بوده است جاذبه‌های بی‌نظیری را در دل خود جای داده است. من در این‌جا قصد دارم از رودخانه‌ی خروشان هراز مطالب جالبی را برایتان شرح دهم.

رودخانه‌ی خروشان هراز

جاده‌ی هراز دارای رودی جاری در دل خود می‌باشد که از دامنه‌ی کوه‌های البرز سرچشمه می‌گیرد. جالب است بدانید مسیر این رود بعد از طی حدود 100 کیلومتر در امتداد جاده هراز در میان شهر آمل پیچ می‌خورد و از آنجا به دریای خزر می‌رسد. رود هراز از طریق شهر آمل و در نهایت بین محمود‌آباد و فریدون‌کنار به دریای خزر می‌ریزد. به همین دلیل افراد معتقدند که رودخانه هراز یکی از رودخانه‌های مهم حوضه جنوبی دریای خزر می‌باشد.

رود هراز و اجاره ویلا

چگونه به رود هراز دسترسی یابیم؟

تقریبا در اواسط فصل بهار با دوستان خود تصمیم گرفتیم برای رهایی از دغدغه‌های شهری چند روزی را به شمال کشور سفر کنیم. بنابراین مسیر خود را برای رفتن به شمال از جاده هراز آغاز کردیم. با تحقیقاتی که از این جاده در سفرهای قبلی خود داشتیم تصمیم بر آن شد تا یک شب را با اجاره ویلا در اطراف روستاهای هراز به بازدید از رود هراز اختصاص دهیم. مسیر رفتن به این رود پر آب بسیار راحت و قابل دسترسی می‌باشد. جالب است بدانید طول این رودخانه که از کوه دماوند سرچشمه می‌گیرد، 185 کیلومتر است. هیچ چیز در سفر به اندازه‌ی اجاره ویلا استخردار در شمال لذت کافی در سفر به افراد نمی‌دهد، بنابراین با اجاره ویلا استخردار تدارک یک اقامت متفاوت و لاکچری را ببینید.

چه فصلی به رود هراز سفر کنم؟

به نظر من در فصل سرما به سختی می‌توان به حاشیه‌ی رود برای گذران اوقات فراغت دسترسی پیدا کرد؛ چرا که هوا سرد و با لغزندگی مسیر روبرو خواهید شد. اما این رود زیبایی خود را در هر فصلی دارا می‌باشد به همین دلیل سبب جذابیت هر چه بیشتر جاده هراز شده است. با اجاره ویلا در دریاکنار و البته اجاره ویلا خزرشهر می‌توانید در زمان‌های سفر خود و بازدید از رود هراز، اقامتی خاطره‌انگیز را در کنار سواحل دریای خزر داشته باشید.

نمای زیبا از رود هراز

شرایط اقامتی ماندگار و اجاره ویلا

اغلب گردشگران و مسافرانی که برای گذراندن و اوقات فراغت و تفریحات خود در سفر به شمال و بازدید از رود بی‌نظیر هراز، اقدام به اجاره ویلا در شمال می‌کنند؛ تا بتوانند یک روز جدید را با دیدن جاذبه‌های اطراف رود هراز آغاز کنند. هم‌چنین می‌توانید به فکر اجاره ویلا در خزرشهر باشید که به عنوان شهرک گردشگری عالی از امکانات شناخته می‌شود.

جاذبه‌های تفریحی اطراف رود هراز

رود هراز با گذر از درختان سرسبز و خرم منطقه‌ی بی‌نظیری برای گردشگران و مسافرانی که به شمال سفر می‌کنند فراهم کرده است. ما از حاشیه این رودخانه به عنوان یک منطقه‌ی تفریحی بهره‌مند شدیم و هم‌چنین اگر به ماهی‌گیری علاقه‌مند هستید، می‌توانید از آن استفاده کنید. مسیری که این رودخانه جریان دارد زیبا، نفس‌گیر و با آب و هوای مطبوع برای استراحت می‌باشد.

آخر هفته‌ها و در ایام تعطیل جاده هراز با تعداد فوق العاده‌ای از مسافران روبرو می‌شود. لذا به دلیل شگفتی‌ها و مناظر زیبا مانند: نمایی باشکوه از کوه دماوند، رودخانه هراز، دره هراز، چشمه‌های آب گرم لاریجان و پیست اسکی آبعلی هر سال گردشگران بسیاری جذب دیدنی‌های آن می‌شوند. اجاره ویلا در سفر به رود هراز شما را ترغیب می‌کند تا به تماشای زیبایی‌های این رود خروشان بنگرید، از آب و هوای مطبوع و صدای دل‌نشین جریان آب رود لذت ببرید. در ایام شلوغ و پر ازدحام مسافران در شمال کشور، با اجاره ویلا دریاکنار خیال خود را از بابت اقامتی ویژه و امن راحت کنید.

شرایط اجاره ویلا در اطراف رود هراز

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر