معرفی آبشار قلعه دختر شامل چه مواردی است

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - آمل

4 ماه پیش

در این مقاله قصد معرفی آبشار قلعه دختر یکی از مکان های دیدنی استان مازندران را داریم همراهی شما افتخار ما است .

موقعیت مکانی آبشار قلعه دختر

آبشار قلعه دختر یکی از مکان های دیدنی استان مازندران است که در شهرستان آمل و در منطقه لاریجان واقع شده است . این آبشار در جاده هزار قرار دارد و برای پیدا آبشار قلعه دختر کافی است از گردنه امامزاده هاشم به سمت پلور بروید بعد از اولین پلی که رد کنید در نزدیکی تونل امامزاده هاشم آبشاری بر روی صخره های آنجا مشاهده می کنید که آبشار قلعه دختر است . چشمه این آبشار درست در کنار آبشار قلعه دختر قرار دارد که چشم اندازی زیبا به وجود آورده است . آب این آبشار معدنی است و سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن این آبشار به مازندران می آیند .

سایر مکان های دیدنی جاده هراز

جاده هراز علاوه بر آبشار قلعه دختر مکان های گردشگری دیگری هم دارد در ادامه به معرفی برخی از این مکان ها می پردازیم . آبشار شاهان دشت  هم مانند آبشار قلعه دختر در جاده هراز قرار دارد . برای پیدا کردن این جاده کافی است وارد جاده هراز شوید و در 86 کیلومتری تهران و در منطقه لاریجان و در محل پل فلزی قرار دارد . آب معدنی لاریجان هم جزو مکان های دیدنی و گردشگری جاده هراز است و سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن کردن از این چشمه به جاده هراز می آیند . جنگل الیمستان جنگل بکری است که در 20 کیلومتری جاده هراز قرار دارد . از دیگر مکان های دیدنی جاده هراز می توان دشت لار غار گل زرد و پلور نام برد .

آّبشار قلعه دختر

اقامت در خزرشهر

پس از گذشتن از از جاده هراز شما به شهرک خزرشهر می رسید که می توانید در آنجا اقامت داشته باشید. در ادامه به توضیح راجب شهرک خزرشهر می پردازیم . شهرک خزرشهر یک شهرک ساحلی است که در استان مازندران واقع شده است .

موقعیت مکانی خزرشهر

پس از بازدید از آبشار قلعه دختر شما می توانید جاده هراز را تا انتها طی کنید و بعد از جاده هراز به جاده بابلسر می رسید که این شهرک در کیلومتر 6 جاده بابلسر واقع شده است در فریدون کنار قرار دارد . خزرشهر شامل دو قسمت است که این دو قسمت خزرشهر شمالی و خزرشهر جنوبی است . خزرشهر شمالی در کنار دریای خزر واقع شده است . همچنین خزرشهر جنوبی رو به روی خزرشهر شمالی قرار دارد یا به عبارتی دیگر در آن سوی جاده ما بین بابلسر و فریدون کنار واقع شده است . خزرشهر و دریاکنار  دو شهرک ویلایی در استان مازندران است که بیشتر مالک ویلای آن ها بومی و یا به عبارتی دیگر برای خود آن منطقه نیستند و از شهر های دیگر برای تفریح و استراحت به این منطقه آمده اند و برای خود مکانی برای اقامت و استراحت خود ساخته اند و همچنین این شهرک از امنیت بالایی برخوردار است به این علت که برای ورود به شهرک تنها از طریق هماهنگی با مالکان شهرک و یا داشتن کارت عبور امکان پذیر است یا به عبارت دیگر ورود به شهرک برای عموم آزاد نیست و حتما باید جزو مالکان ویلایی در شهرک و یا مهمان مالکان شهرک باشید تا بتوانید وارد شهرک شوید . 

مکان های گردشگری

استان مازندران دارای مکان های گردشگری بسیاری است . جاده هراز و آبشار قلعه دختر و دیگر مکان های دیدنی و گردشگری که در جاده هراز قرار دارد جزئی از مکان های گردشگری استان مازندران است . خزرشهر هم دارای مکان های گردشگری بسیار است و به همین علت دارای فروشگاه و مرکز خرید متعددی است و این مراکز خرید و فروشگاه ها در جاده اصلی قرار دارد و جاده اصلی چسبیده به شهرک خزرشهر است و این یه نکته مثبت برای ساکنان آن منطقه است یا به عبارتی دیگر موقعیت مکانی این فروشگاه و مراکز باعث شده است که ساکنان آن منطقه به راحتی به این مکان ها دسترسی پیدا کنند .

خزرشهر شمالی

جاده هراز و آبشار قلعه دختر و سایر مکان های دیدنی که در این جاده قرار دارد باعث شده است که مردم زیادی برای سفر و تفریح به این جاده سفر کنند و بعد از طی کردن این جاده به خزرشهر شمالی و جنوبی می رسند و می توانند در هتل ها و یا ویلا هایی که در این منطقه قرار دارند اقامت کنند . خزرشهر شمالی خیابان های ساحلی دارد و مانند شهرک دریاکنار  در فصل های تابستان و بهار شلوغ و پرتردد است زیرا در این زمان ها مرد در تعطیلات به سر می برند و برای استراحت و تفریح به این شهر و این منطقه سفر می کنند اما این شهرک ها در فصل زمستان و پاییز خلوت تر است .

کافه و رستوران ها

خزرشهر شمالی دارای کافه و رستوران های زیادی است . شما با سفر به مازندارن و رفتن به منطقه خزرشهر می توانید  از کافه ها و یا رستوران های زیبایی که در این منطقه است لذت ببرید و همچنین می توانید با رفتن به رستوران ها و سفارش غذاهای محلی و یا غذاهای معروف شمالی از خوشمزگی آن ها لذت ببرید . کال کباب یکی از غذاهای معروف شمالی است که شما می توانید در این منطقه پیدا کنید . شاید شما با شنیدن اسم کال کباب فکر کنید که یک غذای گوشتی است و برای تهیه آن از گوشت استفاده می شود اما برای تهیه این غذا از بادمجان کبابی مخلوطی از سیر و گردو آسیاب شده رب انار و سبزی محلی استفاده می شود و  یکی از خوشمزه ترین غذا های شمالی است .

آبشار قلعه دختر

امید است با خواندن این مقاله سفری خوب و به یادماندنی را تجربه کنید . 

 

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر