آشنایی با چشمه نیلبرگ رامیان

مدیر سایت مدیر وبسایت

گلستان - رامیان

5 ماه پیش

یکی از مناظر و جاذبه‌های طبیعی شهرستان رامیان استان گلستان چشمه نیلبرگ است. شهرستان رامیان به دو اقلیم کوهستانی و جلگه‌ای تقسیم می‌شود. منطقه جنگلی شهرستان رامیان به علت چشم انداز زیبا و بکر بودن خاص محسوب می‌شود. چشمه زیبای نیلبرگ در ۴ کیلومتری جنوب شرقی رامیان قرار گرفته است و جز پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری منطقه رامیان محسوب می‌شود. چشمه نیلبرگ منبع تامین آب آشامیدنی ساکنین محدوده اطراف آن است. منطقه رامیان با وجود وسعت کم از نظر جاذبه‌های گردشگری بسیار غنی می‌باشد. جنگل نیلبرگ و چشمه قرار گرفته در آن یکی از مقاصد گردشگری شلوغ و پر تردد منطقه گلستان است.

جنگل و چشمه نیلبرگ رامیان

چشمه نیلبرگ در جنگلی زیبا قرار گرفته است. مناظر زیبای اطراف جنگل هوش از سر هر بیننده‌ای می‌برد. آبشارهای کوچک هنگام عبور آب چشمه از میان صخره‌ها و بلندی‌ها در امتداد آن شکل گرفتند. عبور جریان آب از میان جنگل محیط را مطبوع و دلنشین نموده است. برای رسیدن به چشمه لازم است از میان درختان تنومند سر به فلک کشیده در یک مسیر خاکی عبور کنید. بهترین فصل سفر به این منطقه بهار و تابستان و اوایل پاییز است. در فصول سرد سال به علت صعب العبور بودن مسیر و سرمای شدید مسافران کمتری به این منطقه سفر می‌کنند. علاوه بر جنگل نیلبرگ مسافران در رامیان می‌توانند از آبشارهای سید کلاته و نعیم آباد نیز دیدن کنند. یکی دیگر از جاذبه‌های منطقه قله جوزک است که ۲۴۰۰ متر ارتفاع دارد و بسیار دیدنی می‌باشد.

پرورش اسب رامیان

راه سفر به چشمه نیلبرگ

برای دیدن چشمه نیلبرگ شما باید به استان گلستان شهر رامیان سفر کنید. از مرکز شهر رامیان باید 4 کیلومتر به سمت جنوب شرقی آن حرکت کنید. در مرکز جنگل چشمه زیبای نیلبرگ قرار گرفته است. جاده رسیدن به چشمه کاملاً خاکی است و مردم محلی با ماشین‌های کشاورزی در آن تردد می‌کنند. دو طرف جاده زمین‌ها و اراضی کشاورزی روستاییان به چشم می‌خورد.

مناطق دیدنی شهرستان رامیان

 علاوه بر چشمه نیلبرگ که فوق العاده زیبا و دیدنی است، شهر رامیان منبع جاذبه‌های گردشگری طبیعی می‌باشد. مجموعه آبشارهایی در این شهرستان وجود دارد که به سرخه کمر یا نعیم‌آباد معروف هستند. بلندترین آبشار این مجموعه ۲۸ متر ارتفاع دارد و فوق العاده زیبا است. قله میران نیز یکی از مناظر و جاذبه‌های طبیعی شهرستان رامیان است. این قله ۲۴۰۰ متر ارتفاع دارد.

آشنایی با رامیان

رامیان به نگین سرسبد استان گلستان از نظر گردشگری معروف است. مهد اسب‌های وحشی استان گلستان شهرستان رامیان است. این شهر با قدمت تاریخی زیاد دارای جنگل، آبشار، جویبار و چشم اندازهای بسیار متنوع و زیبایی است. جنگل و چشمه نیلبرگ گل سرسبد همه آنها محسوب می‌شود. از جاذبه‌های رامیان می‌توان به چشمه نیلبرگ و جنگل آن، استخر گل طبیعی، انجیر چشمه، ییلاق النگ، باغ تاشه، دهکده زیبای پا قلعه آبشارهای سید کلاته و جوزک و جنگل زیبای دره ملا اشاره کرد.

گردشگری و اسکان در شمال کشور

یافتن مکان مناسب برای اقامت در یک سفر خیلی اهمیت دارد. این امر باید جزء اولین اولویت‌های هر گردشگری باشد. ما به عنوان یکی از معتبرترین سامانه‌های اجاره ویلا استخردار شمال آماده ارائه متنوع‌ترین ویلاها از نظر قیمت، مکان و امکانات هستیم. در این سایت اطلاعات کاملی درباره ویلاها در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بر اساس آنها یک انتخاب آگاهانه داشته باشید. برای رزرو انواع ویلا با استخر در مازندران بابل یا بابلسر ویلا اجاره‌ای و هر شهر دیگر شمال کشور به ما مراجعه کنید.

چشمه نیلبرگ

سوالات متداول

برای رسیدن به چشمه نیلبرگ از چه مسیری باید شروع کرد؟

اولین گام سفر به چشمه نیلبرگ سفر به استان گلستان زیبا است. شهرستان رامیان مقصد دوم سفر است. در ۴ کیلومتری جنوب شرقی این شهر زیبای هزار منظره به جنگلی زیبا می‌رسید. در دل این جنگل بعد از عبور از مزارع زیبا به چشمه جادویی نیلبرگ می‌رسید.

مناطق دیدنی شهرستان رامیان به جز چشمه نیلبرگ کدام است؟

شهرستان رامیان از نظر گردشگری گل سرسبد استان گلستان محسوب می‌شود. در این شهرستان آبشارهای زیبای جوزک و سید کلاته به صورت مجموعه ای از آبشارها خودنمایی می‌کند. جنگل‌های متنوع مثل نیلبرگ و دره ملا با درختان تنومند نیز جزء جاذبه‌های فوق العاده منطقه رامیان محسوب می‌شوند. چشمه‌های آب شیرین زیادی در این منطقه وجود دارد که جاذبه طبیعی هستند.

بهترین مکان های اسکان در شمال کشور کدام است؟

بسته به فصل سفر به شمال کشور محل اسکان مناسب باید تهیه کرد. در فصول سرد ویلاهای با استخر سر پوشیده انتخاب بهتری هستند. ویلاهای ساحلی در فصول سرد سال گزینه بهتری می باشند زیرا اغلب ویلاهای جنگلی در دل روستاها و طبیعت قرار دارند و تردد در مسیرهای خاکی به علت بارندگی و ... سخت است. در فصول گرم ییلاقات کوهستانی مناطق شمال کشور گزینه جذابی برای فرار از گرمای هوا هستند. این مناطق به علت کوهستانی بودن آب و هوای خنک و معتدلی دارند. در هر فصل سال با کمک سایت به راحتی می توانید ویلای مناسب را انتخاب کنید.

مهد اسب سواری در خطه گلستان کجاست؟

شهرستان رامیان مرکز پرورش اسب های مخصوص سوارکاری و تزئینی است. در این شهر پرورش و نگهداری اسب یکی از مشاغل و سرگرمی های مردم محسوب می شود. اغلب مسابقات سوارکاری در شهر رامیان استان گلستان برگزار می شود. اسب های وحشی در این منطقه زندگی می کنند. به علت آب و هوای خوب و شرایط جوی مناسب پرورش اسب می باشد.

سوغات شهرستان رامیان چیست؟

قالیچه های ترکمنی زیبا بافت شده با ابریشم یکی از ارزشمندترین صنایع دستی استان گلستان است که در شهرستان رامیان عرضه می شود. جاجیم نیز یکی دیگر از هنرهای با ارزش این منطقه است.

جنگل و چشمه نیلبرگ

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر