پارک جنگلی تنگه چهل چای

مدیر سایت مدیر وبسایت

گلستان - مینودشت

1 سال پیش

پارک جنگلی تنگه چهل چای

مجموعه‌ی جذاب از مناطق طبیعی بسیار زیاد در پارک‌های جنگلی سرسبز و خرم شمال کشور وجود دارند. یکی از همین پارک‌های جنگلی فوق‌العاده در استان گلستان قرار دارد که به جنگل تنگه چهل چای معروف است. من با سفر به این پارک جنگلی با انواع پوشش گیاهی که فضایی خاص و آرامی را برای ما ایجاد می‌کرد. در این مقاله قصد دارم تا از اجاره ویلا شمال تا درباره‌ی پارک جنگلی تنگه چهل چای و مشاهدات آن مطالب جالبی در اختیارتان قرار دهم.

معرفی پارک جنگلی تنگه چهل چای

در 7 کیلومتری شهرستان مینودشت استان گلستان تفرجگاهی بی‌نظیر قرار گرفته است که مکانی عالی برای تعطیلات ایام هفته می‌باشد؛ که اکثر گردشگران و مسافران به مقصد استان گلستان را به خود جلب کرده است. موقعیت جغرافیایی این پارک جنگلی در منطقه‌ای کوهپایه‌ای با ارتفاع 350 متر از سطح دریا واقع شده است.

تماشای زیبایی‌های پارک جنگلی تنگه چهل چای

پارک جنگلی تنگه چهل چای از مجموعه‌ی بهترین جنگل‌های استان گلستان است. از مناظر بی‌نظیر گرفته تا چیزهای زیاد دیگر برای تفریح و سرگرمی وجود دارد. به شما توصیه می‌کنم از زندگی پر دغدغه‌ی شهری به دنیای واقعی طبیعت فرار کنید و از یک تجربه پارک جنگلی اصیل لذت ببرید. وجود انواع پوشش گیاهی، درخت‌های انبوه و سرسبز، رودخانه‌های خروشان مناظر شگفتی را در پارک جنگلی تنگه چهل چای به نمایش گذاشته است. اگر به فکر داشتن اقامتی خاطره‌انگیز در سفر به پارک جنگلی تنگه چهل چای هستید، اجاره ویلا استخردار در گرگان یکی از گزینه‌های داشتن اقامتی متفاوت می‌باشد.

اجاره ویلا در پارک جنگلی تنگه چهل چای

چگونه به پارک جنگلی تنگه چهل چای برویم؟

مسیر دسترسی به این پارک جنگلی با توجه به آسفالت بودن جاده بسیار راحت و قابل دسترس می‌باشد. این پارک جنگلی در شرق استان گلستان واقع شده است؛ بنابراین برای ما رفتن به این منطقه‌ی گردشگری باید به طرف این استان زیبا حرکت خود را آغاز کردیم. نزدیکترین روستایی که به این منطقه‌ی گردشگری نزدیک است؛ روستای کلوکند شهرستان مینودشت می‌باشد. بنابراین بعد از رسیدن به گرگان با توجه به تابلوهای راهنمایی که در جاده به طرف شهرستان مینودشت و در نهایت با گذر از روستای زیبا و خوش آب و هوای روستای کلوکند به پارک جنگلی تنگه چهل چای رسیدیم. بهتر است برای تفریح در این منطقه اقدام به اجاره ویلا در شمال نمایید تا بتوانید به تفریحات در این پارک جنگلی بی‌نظیر داشته باشید.

شرایط اجاره ویلا در پارک جنگلی تنگه چهل چای

اگر به دنبال کشف مکانی جدید هستید به شما پیشنهاد می‌کنم با اجاره ویلا در گرگان حتما از این پارک جنگلی تنگه چهل چای با داشتن اقامتی چند روزه، دیدن کنید. شما می‌توانید با اقامتی چند روزه در پارک جنگلی گشت و گذار کنید، در روستای تاریخی گشت بزنید و حتی اجاره ویلا با استخر در استخر اختصاصی خود با آبگرم آرام شوید. هم‌چنین در اطراف شهرستان مینودشت و شهر گرگان انواع متنوعی از ویلاها وجود دارد که اقامتی خوش را برای شما ایجاد کرده است.

جنگل تنگه چهل چای

شرایط آب و هوایی پارک جنگلی تنگه چهل چای

با توجه به موقعیت مکانی این جاذبه‌ی گردشگری در منطقه‌ی کوهپایه‌ای روستای مینودشت، دارای آب و هوایی گرم و مرطوب می‌باشد؛ که در فصل‌های بهار و اوایل فصل تابستان بهترین زمان برای تفریح و گشت و گذار در این پارک جنگلی است. شما می‌توانید سرسبزی درختان، درختچه‌های مختلف و شکوفه‌های بهاری را در فصل تابستان و بهار مشاهده خواهید کرد. علاوه بر آن در فصل پاییز و زمستان این منطقه سرد و پوشیده از برف می‌باشد که منظره‌ی بی‌نظیری برای علاقه‌مندان به برف و سرما فراهم کرده است.  به این ترتیب به عنوان یکی از پدیده‌های گردشگری بی‌نظیر برای سفر محسوب می‌شود. هم‌چنین اگر از آن دسته از افرادی هستید که علاقه به اجاره ویلا استخردار در شمال دارید، با داشتن چنین اقامتی لذت سفر را برای خود بیشتر کنید.

جاذبه‌های بکر و دیدنی نزدیک پارک جنگلی تنگه چهل چای

پارک جنگلی تنگه چهل چای با دارا بودن پدیده‌های طبیعی و دیدنی خاص فرصت مناسبی را برای دوری از زندگی شهرنشینی و فضایی آرامش‌بخش را برای هر گردشگری ایجاد می‌کند. علاوه بر آن این منطقه‌‌ی گردشگری در اطراف خود دارای جاذبه‌هایی مانند: غار کیارام، روستای قدیمی دوزین، غار آبریز طلا، پارک جنگلی تنگ، اقامتگاه‌های بوم‌گردی شاریسه و... می‌باشد که حتما بعد از بازدید از پارک جنگلی تنگه چهل چای از این جاذبه‌های توریستی غافل نشوید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر