دهکده فشکور در کجا واقع شده است؟

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - چالوس

1 سال پیش

گردش و تفریح همیشه برای تمام مردم دنیا لذت بخش بوده  است. به گونه ای که اکثر مردم در بیشتر نقاط جهان ترجیح می دهند زمان آزاد خود را به تفریح و استراحت در طبیعت بپردازند. استان مازندران در ایران یکی از استان های بی نظیر است که دارای مکان های گردشگری بسیاری است بنابراین  می توان این استان را برای سفر انتخاب کرد. دهکده فشکور از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری در این استان است .

موقعیت مکانی دهکده فشکور

دهکده فشکور در جنوب چالوس و بخش کوهستانی آن قرار دارد . در قسمت جنوب چالوس یک جاده فرعی قرار دارد که طول این جاده 50 کیلومتر می باشد و در این جاده روستا های بسیاری وجود دارد که همه را به یکدیگر وصل می کند . دهکده فشکور هم یکی از این روستا ها است . دهکده فشکور در قسمت جنوبی مرزن آباد قرار دارد . این دهکده در  منطقه چالوس واقع شده است و دهکده فشکور در ارتفاع سه هزار متری از سطح دریا قرار دارد و همچنین ای دهکده در میان رشته کوه های البرز است . وسعت این دهکده صد هزار متر مربع است . زمانی که شما به این دهکده سفر کنید در آن جا می توانید شاهد مناظر زیبایی از نظیر کوه جنگل دره و چشمه های جوشان باشید

 

دهکده فشکور

آب و هوای دهکده فشکور

برای سفر به این دهکده زیبا بهتر است که فصل تابستان را انتخاب کنید زیرا دهکده فشکور در ارتفاعات و در رشته کوه های البرز واقع شده است و دارای آب و هوای سرد و کوهستانی می باشد . شما حتی اگر در فصل تابستان به این دهکده سفر کنید هوا سرد است و بومی های آن منطقه برای گرم کردن خانه خود از بخاری استفاده می کنند و وضعیت آب و هوای این منطقه در فصل زمستان بسیار سرد است و گاهی ارتفاع برفی که در آن جا می آید به یک متر هم می رسد بنابراین فصل تابستان بهترین زمان برای سفر به دهکده فشکور است .

جاذبه های گردشگری دهکده فشکور

در کنار رودی که از دهکده فشکور می گذرد آسیاب آبی واقع شده است . اسم این آسیاب آبی آیسورار است و معنی این آن سرچشمه آسیاب است .  این رود از بخش جنوبی روستا جریان دارد و سرچشمه آن رود چالوس است . دهکده فشکور جاذبه های دیدنی بسیاری دارد . از این جاذبه می توان صخره هایی که اطراف دهکده است چشمه و آبشار های زیبا و دشت گلی که در این دهکده قرار دارد نام برد . همچنین دو امامزاده هم در این دهکده وجود دارد . یکی از امامزاده ها فقل فصیح  است که از فرزندان امام جعفر صادق (ع) هستند و این امامزاده در وسط دهکده قرار دارد . امامزاده دیگر فضل فاضل است که از نوادگان امام محمد باقر (ع) هستند  و این امامزاده در ارتفاعات کوه زرین کوه و یا همان زردک قرار دارد . سالانه گردشگران زیادی برای زیارت در امامزاده ها به این دهکده می آیند . این دو مکان مقدس از امکانات رفاهی زیادی برخوردار نیستند زیرا در میراث فرهنگی به ثبت نرسیده اند . دهکده فشکور دارای جاذبه های گردشگری دیگری هم است . شیرکوه هوکوتو مناطق جنگلی مانند صاف سر آبشار لاس دره آبشار عالی رو خارس سنگ سرگ و.... از جاذبه های گردشگری دهکده فشکور است .

دهکده فشکور

 

انتخاب مکانی مناسب برای اقامت خود 

 شما می توانید برای  اقامت خود به بابلسر دریاکنار سفر کنید و در آن جا به هتل بروید و یا به خزرشهر جنوبی بروید و در آن جا ویلا کرایه کنید زیرا خزرشهر جنوبی دارای لوکس ترین ویلا ها است و بعد از مطمئن شدن از اقامت خود می توانید به دهکده فشکور بروید و از دیدن آنجا لذت ببرید .

خزرشهر جنوبی و دریا کنار مکانی مناسب برای اقامت

 شهرک خزرشهر یک شهرک زیبا و با امکانات رفاهی بالایی است که در استان مازندران واقع شده است. خزرشهر جنوبی دقیقا رو به روی خزرشهر شمالی واقع شده است . شما با کرایه ویلا در خزرشهر جنوبی می توانید از بهترین امکانات برخوردار شوید . خزرشهر جنوبی دارای فروشگاه های بسیاری است و دسترسی به آن ها بسیار راحت و آسان است .  همچنین امکانات رفاهی شهرک خزرشهر کامل است . امکانات رفاهی آن شامل پارک زمین بازی انواع رستوران ها و کافی شاپ فضای سبز عالی و... است . دریاکنار  بابلسر یک شهرک ساحلی و تفریحی در استان مازندران است که در حاشیه دریای خزر و فاصله 5 کیلومتری از شهرستان بابلسر واقع شده است . دریاکنار یکی از بزرگ ترین شهرک های استان مازندران است که در حال حاضر بیش از 1700 ویلا داخل این شهرک ساخته شده است . طراحی فضای این شهرک و ویلاهایی که ساخته شده است برگرفته از طراحان غربی است.

جمعیت دهکده فشکور

جمعیت این دهکده  بر اساس سرشماری که در سال 1385 توسط مرکز آمار ایران صورت گرفته است 90 نفر و یا به عبارت دیگر این دهکده دارای 22 خانواده بوده است و طبق سرشماری که در سال 1395 انجام گرفته است جمعیت این دهکده 230 نفر اعلام شده است. 

دهکده فشکور

معرفی یکی از غذاهای شمالی

آغوز مسما یکی از خوشمزه ترین غذاهای شمالی است که می توانید این غذا را در رستوران هایی که در استان مازندران و یا شهر چالوس قرار دارد امتحان کنید . مواد تشکیل دهنده این غذا گوشت اردک گردو آب رب انار پیاز شکر و... است . این غذا برای پخت به 2 ساعت زمان نیاز دارد و بعد از حاضر شدن می توانید آن را با برنج و یا انواع ترشی های محلی نوش جان فرمایید .

امیدوارم مطالب فوق همواره برای شما مفید واقع گردد .

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر