آبگرم فلکده در کجا قرار دارد؟

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - تنکابن

6 ماه پیش

در این مقاله قصد معرفی آبگرم فلکده را داریم. آبگرم فلکده جزو مکان های تفریحی استان مازندران است که طرفداران بسیاری دارد و سالانه مردمان زیادی برای رفتن به آبگرم به این منطقه سفر می کنند. برای آشنایی بیشتر با این مکان تفریحی در ادامه همراه ما باشید.

معرفی آبگرم فلکده

در کنار رودخانه لیره سر آبگرم فلکده قرار دارد و این رودخانه دارای یک چشمه آب سرد می باشد. آبگرم فلکده دارای آب معدنی می باشد. سالانه افراد زیادی به این آبگرم می آیند و طرفداران زیادی دارد زیرا آب این آبگرم دمای مناسبی دارد و در آب آن گوگرد وجود ندارد و همچنین بوی نا مطبوع و بدی هم ندارد. بنابراین آبگرم فلکده برای شنا و آب آشامیدنی استفاده می شود. این آبگرم در تنکابن واقع شده است و جزو بهترین جاذبه های گردشگری و تفریحی آن منطقه محسوب می شود. آبگرم فلکده در روستا قرار دارد که نام روستا فلکده می باشد و نام این آبگرم برگرفته از نام روستا است. همچنین برخی معتقدند که آبگرم فلکده دارای خواص درمانی می باشد و شنا در آن می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند به همین علت مردمان زیادی جهت درمان و تفریح به تنکابن سفر می کنند. اطراف این آبگرم جنگل های زیادی وجود دارد و شما عزیزان علاوه بر جنگل های بکر و زیبا می توانید کوه های سر به فلک کشیده آن منطقه را مشاهده کنید. بر روی کوه ها درختان زیادی روییده است که تور های گردشگری زیادی در آنجا برگزار می شود. همچنین این منطقه دارای تنوع گیاهی زیادی نیز می باشد.

آبگرم فلکده

روستای فلکده

این روستا در استان مازندران قرار دارد. در فاصله 35 کیلومتری جنوب تنکابن روستای فلکده واقع شده است و این روستا در بخش خرم آباد است. همچنین این روستا بین جنگل های دو هزار تنکابن قرار دارد که بسیار دیدنی و زیبا می باشد. روستا فلکده به دلیل آبگرم فلکده گردشگران زیادی دارد و مردمان زیادی برای شنا و تفریح به این روستا سفر می کنند. همچنین یکی دیگر از دلایلی که این منطقه گردشگران زیادی دارد، آب و هوای بسیار خوب و دلپذیری آن می باشد.

جاذبه های گردشگری که نزدیک آبگرم فلکده قرار دارند

استان مازندران دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که آبگرم فلکده تنها نمونه ای از آن ها است. شهر تنکابن یکی از شهرستان های استان مازندران است. این شهرستان جاذبه های گردشگری زیادی دارد که سالانه مردمان زیادی برای بازدید از آن ها به این شهر سفر می کنند. غار آبی دانیال یکی از جاذبه های گردشگری این شهرستان می باشد، در این غار آهک های آویزان شده از سقف وجود دارد که قدمت آن ها چند میلیون سال می باشد. بسیاری از غار نوردان این مکان زیبا را با غار قوری قلعه و یا غار علی صدر مقایسه می کنند.

 

مسیر رفتن به آبگرم فلکده

برای رفتن به روستای فلکده باید به سمت تنکابن بروید و بعد از گذر از تنکابن راهی خرم آباد شوید. این مسیر را باید تا قلعه گردن ادامه دهید تا به جاده دو هزار برسید و این مسیر را به سمت جنوب ادامه دهید تا به جاده ی روستای لیره سر برسید. این روستا در فاصله 7 کیلومتری از روستای فلکده قرار دارد. جاده ی لیره سر را باید ادامه دهید تا به نگهبانی جنگل برسید. بعد از نگهبانی جاده خاکی می شود و گذر از آن کمی دشوار و سخت است. شما عزیزان می توانید با ماشین های خود این مسیر را طی کنید و یا اینکه می توانید فاصله 7 کیلومتری که تا روستای فلکده است را پیاده طی کنید. این مسیر از دل جنگل های تنکابن می گذرد و شما عزیزان علاوه بر پیاده روی می توانید از زیبایی های جاده هم لذت ببرید.پیمایش این مسیر دو ساعت زمان می برد و به دلیل جاده ی بسیار زیبایی که در آن منطقه هست اصلا متوجه خستگی خود نمی شوید. اگر تمایل به پیاده روی ندارید می توانید می توانید از نگهبانی شماره یکی از افراد بومی آن منطقه که ماشین های مخصوص جاده را دارند بگیرید و ادامه مسیر را با ماشین های مخصوص طی کنید. در انتهای این جاده یک استخر پرورش ماهی وجود دارد. زمانی که این استخر را مشاهده کردید به این معنی است شما به مقصد رسیده اید. در کنار استخر چندین کلبه چوبی وجود دارد که اقامت در آن ها امکان پذیر می باشد. اما این کلبه ها فاقد برق هستند و امکانات کاملی ندارند. در ادامه مکان هایی را برای داشتن یک اقامت راحت به شما عزیزان معرفی می کنیم.

آبگرم فلکده

انتخاب مکانی مناسب برای اقامت شما عزیزان

اقامت در ویلاهای شهرک دریاکنار و خزرشهر می تواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد. ویلای خزرشهر از بهترین امکانات برخوردار می باشد که با توجه به امکانات بسیار آن قیمت مناسبی هم جهت اجاره دارد. شما عزیزان با مراجعه به سایت می توانید از لیست قیمت ویلا در خزرشهر شمالی و یا قیمت ویلا در خزرشهر جنوبی مطلع شوید و می توانید متناسب با قیمتی که مدنظر دارید ویلا اجاره کنید. شهرک دریاکنار یکی دیگر از شهرک های ساحلی استان مازندران است. شاید برای شما عزیزان سوال پیش بیاید که شهرک دریاکنار کجاست. شهرک دریاکنار در نزدیکی شهر بابلسر واقع شده است. این شهرک در فاصله 5 کیلومتری از شهر بابلسر قرار گرفته است. دریا کنار اجاره ویلا می تواند گزینه مناسبی برای اقامت شما عزیزان باشد. این منطقه دارای ویلاهای زیبایی می باشد که سالانه گردشگران زیادی جهت اجاره ویلا و یا حتی تفریح به این منطقه سفر می کنند. این منطقه دارای بهترین رستوران ها و کافه ها می باشد که انواع غذا، میان وعده و همچنین نوشیدنی های خوشمزه ایی در منوی آن ها وجود دارد.

آبگرم فلکده

در پناه حق باشید.

 

 

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر