مناظر بکر و دیدنی آبشار اسپه او

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - بهشهر

1 سال پیش

مناظر بکر و دیدنی آبشار اسپه او

بازدید از جاذبه‌ی گردشگری که هیچ ذهنیتی در مورد آن ندارید یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های سفر می‌باشد که من و یا هر فردی را مشتاق دیدن آن جاذبه‌ی گردشگری می‌کند آبشار اسپه او یکی از همان جاذبه‌های گردشگری است که روح و جسم افراد را تسخیر می‌کند. در این مقاله قصد دارم تا از تجربیات سفر خود به آبشار زیبای اسپه او مطالب جذابی را برایتان شرح دهم تا با یک برنامه‌ریزی عالی و اجاره ویلا در شمال به این منطقه‌ی گردشگری سفر کنید و لحظات به یاد ماندنی را تجربه کنید.

آبشار اسپه او کجاست؟

آبشار دیدنی اسپه او در نزدیکی روستای پاسند از توابع شهرستان بهشهر قرار دارد. ظاهر و شکل پلکانی آبشار اسپه او، وجود چشمه‌های آهکی که در نتیجه ایجاد آبشار کرده است و مناظر چشم‌نواز اطراف از شگفتی‌های این جاذبه‌ی طبیعی می‌باشد. آبشار اسپه او نام محلی آبشاری در استان مازندران است که به معنی آب سفید می‌باشد. چرا که در اثر ریزش آب از ارتفاع و برخورد آن با سنگ‌ها به صورت کف و سفید رنگ جلوه می‌کند که می‌تواند دلیل این نام باشد.

تماشای جاذبه‌های دیدنی اطراف آبشار اسپه او

در طول مسیر رسیدن به آبشار جاذبه‌های بکر و بی‌نظیری در اطراف آن وجود دارد که با اجاره ویلا و اقامتی چند روزه می‌توانید در فرصت‌های طلایی از آن‌ها بهره‌مند شوید. به شما پیشنهاد می‌کنم که بازدید از آن‌ها را از دست ندهید و لذت سفر را برای خود و همراهانتان بیشتر کنید. من در این قسمت به نمونه‌هایی از این جاذبه‌ها اشاره می‌کنم.

آبشار زیبای اسپه او

جنگل عباس آباد: جنگل‌های انبوه و زیبای عباس‌آباد یکی از جاذبه‌های اطراف آبشار اسپه و اسن که در دل خود دریاچه‌ای با منظره‌ی بکر جای داده است! ما خودمان نیز بعد از بازدید از آبشار ساعاتی را به استراحت و آرامشی وصف‌نشدنی در آنجا سپری کردیم. جالب است بدانید در میان دریاچه یک بقایای به جا مانده از دوران صفوی به شکل عمارت در وسط آن قرار دارد که سبب شگفتی دریاچه شده است.

روستای یخکش: روستای زیبای یخکش یکی دیگر از جاذبه‌های اطراف آبشار اسپه او و شهرستان بهشهر است که با داشتن آب وهوایی دل‌پذیر سفر را برای هر فردی خاطره‌انگیز می‌کند. البته داشتن اقامتی متفاوت در این منطقه‌ی بی‌نظیر و اجاره ویلا استخردار در اطراف آن نیز می‌تواند سفر شما را تکمیل‌تر کند.

چه فصلی به آبشار اسپه او سفر کنم؟

موقعیت مکانی آبشار اسپه او طوری است که در میان جنگل‌ خرم و سرسبز قرار دارد و دارای چشم‌اندازهای زیبای طبیعت می‌باشد. زمان سفر ما به این منطقه گردشگری اوایل فصل تابستان بود و توانستیم به اندازه‌ی کافی هوای مطبوع و تازه‌ی آنجا را استشمام کنیم. بنابراین توصیه می‌کنم برای لذت بردن از طبیعت زیبای آبشار او در فصل بهار و تابستان به دلیل وجود سرسبزی و برای دوری از آلودگی شهری به آنجا سفر کنید. هم‌چنین اگر در فصل سال، سوز سرما شما را اذیت نمی‌کند می‌توانید برای برخورداری از زیبایی آبشار اسپه او ر فصل پاییز و زمستان سفر کنید. اجاره ویلا در بابلسر اولین قدم برای داشتن سفری ماندگار در شمال و بازدید از جاذبه‌های زیبای اطراف آن نیز می‌باشد.

اجاره ویلا در اطراف آبشار اسپه او

اجاره ویلا و شرایط اقامت در آبشار اسپه او

برای اقامت می‌توانید شب را با چادر زدن در دل جنگل تجربه‌ شگفت‌انگیزی داشته باشید. البته ویلاهای متعددی بسته به سلیقه‌ی شما وجود دارند که با اجاره‌ی آن‌ها می‌توانید از آب و هوای تازه بهشهر برخوردار شوید. در سفر خود به آبشار اسپه او اگر می‌خواهید از نقاط دیگر شمال نیز دیدن کنید، اجاره ویلا خزرشهر و اجاره ویلا دریاکنار می‌تواند گینه‌ی جذابی برای اقامت باشد. لذا برخورداری از امکانات تفریحی و گردشگری از مزایای این مناطق است. اجاره ویلا در خزرشهر که یکی از زیباترین شهرک‌های استان مازندران است می‌تواند سفر و اقامتی ماندگار را برای شما رقم بزند.

مسیر رسیدن به آبشار اسپه او

شمال کشور یکی از مناطق بی‌نظیر با وجود انواع جاذبه‌های گردشگری می‌باشد. بهتر است قبل از سفر اقدام به اجاره ویلا در دریاکنار نمایید تا بتوانید با جاذبه‌های فوق‌العاده آنجا در بهترین امکانات رفاهی آشنا شوید. برای رفتن به آبشار اسپه او و دسترسی به آن از جاده هراز حرکت خود را آغاز کردیم. ما با استفاده از نقشه‌، در مسیر جاده شهرستان ساری به گرگان حرکت کردیم. با توجه به موقعیت این آبشار که در شهرستان بهشهر استان مازندران واقع است به مسیر خود ادامه دادیم. توجه داشته باشید که زیبایی‌های جاده و هوای دل‌پذیر شمال حواس شما را پرت نکند چرا که به کمک تابلوهای راهنمایی در جاده، نرسیده به شهرستان بهشهر باید در قسمت راست جاده که روستای پاسند را نشان می‌دهد تغییر مسیر بدهید. ما با عبور از روستاهای خوش منظره‌ی پاسند عبور کردیم تا در نهایت به پلی که بر روی رودخانه‌ی نکا قرار داشت رسیدیم. باقی مسیر به کمک ماشین امکان پذیر نبود به همین دلیل ماشین را در محدوده‌ای پارک کردیم و باقی مسیر را پیاده به طرف آبشار اسپه او بر خلاف مسیر رودخانه رفتیم. لذت‌بخش‌ترین مسیری که می‌توان در راه رسیدن به آبشار اسپه او تجربه کرد همین راه است. چرا که در برخی مواقع ناچار بودیم تا از روی رودخانه رد شویم و خنکای آب را لمس کنیم در برخی قسمت‌های دیگر با عبور از میان جنگل زیبا روحمان را به پرواز در می‌آورد. انتخاب اقامتی مناسب و متفاوت همچون، اجاره ویلا استخردار در شمال به همراه امکانات اقامتی می‌تواند سفری خوش از آبشار اسپه او را برای شما رقم بزند.

تماشای زیبایی‌های آبشار اسپه او

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر