باداب سورت ساری کجا قرار دارد

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - ساری

5 ماه پیش

در این مقاله قصد معرفی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مازندران را داریم . باداب سورت ساری یکی دیگر از جاذبه های طبیعی استان مازندران است که در شهرستان ساری قرار دارد در ادامه به معرفی بیشتر باداب سورت ساری می پردازیم .

باداب سورت ساری

این چشمه در ارتفاع 1841 متری از سطح دریا قرار دارد . دور تا دور این چشمه درختچه های زرشک وحشی روییده است و در سطح بالا تر از این دریاچه درخت های سوزنی شکل روییده است و جنگلی زیبا و بکر را به وجود آورده اند .

ویژگی های چشمه باداب سورت ساری

چشمه باداب سورت ساری از چند چشمه متفاوت تشکیل شده است و این تفاوت ها در رنگ بو حجم و مزه آب این چشمه است . چشمه اول از آب بسیار زیادی تشکیل شده است . آب این چشمه شور است و قطر این چشمه حدود 15 متر است و عمق بسیار زیادی دارد  و همچنین در فصل زمستان آب این چشمه به دلیل شور بودن یخ نمی زند . چمشه دوم سمت غرب باداب سورت ساری واقع شده است آب این چشمه مزه ترشی دارد و رنگ آب آن قرمز و نارنجی است همچنین در کنار این چشمه مقدار کمی رسوب آهن یافت می شود . استفاده از آب این چشمه برای درمان درد های کمر و پا مریضی های پوستی و روماتیسم بسیار مفید است .

باداب سورت ساری

 

علت زیبایی چشمه باداب سورت ساری

 این چشمه در قسمت کوهستانی خود از  چندین حوضچه و طبقه به شکل پله تشکیل شده است  که اندازه هر کدام از این طبقه و حوضچه ها متفاوت است . رنگ آبی که در  این حوضچه و طبقه ها جریان دارد قرمز زرد و نارنجی است . همین تفاوت رنگ باعث شده است که چشمه باداب سورت ساری چشم اندازی زیبا پیدا کند . علت طبقه بودن باداب سورت ساری جریان آب های رسوبی و معدنی این چشمه در سال های طولانی بوده است که سبب ایجاد چشم اندازی زیبا از این چشمه شده است .  حوضچه ها  و طبقه بودن چشمه و همچنین رنگ متفاوت آب چشمه دلیل اصلی جاذبه گردشگری باداب سورت ساری است .  همه ی مردم برای بازدید شکل متفاوتی که این چشمه نسبت به سایر چشمه های موجود در کشور دارد به استان مازندارن سفر می کنند . این چشمه  از نظر زمین شناسی دارای ساختاری مبهم و سختی است و همین ساختار باداب سورت ساری باعث شده است که حتی در بدترین شرایط خشکسالی هم پر آب باشد .

موقعیت مکانی چشمه های باداب سورت

در بین سمنان و ساری پلکان های چشمه باداب سورت قرار دارد که یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی و گردشگری استان مازندران است . باداب سورت در شهرستان ساری واقع شده است این چشمه زیبا و دیدنی در روستای سورت قرار دارد و اسم  چشمه برگرفته از نام این روستا است . برای عزیزانی که از تهران می خواهند به باداب سورت ساری سفر کنند دو مسیر وجود دارد . اولین مسیر جاده سمنان و دومین جاده مازندران است . به شما عزیزان توصیه می شود برای داشتن سفری امن تر و کوتاه تر از مسیر سمنان به این مکان زیبا بروید . نکته ایی که در سفر به این مکان باید رعایت کنید این است که می توانید 3 کیلومتر از مسیر خاکی را همراه ماشین بروید اما بقیه مسیر را باید پیاده طی کنید زیرا امکان رفتن تا کنار چشمه با ماشین وجود ندارد . مدت زمان پیاده روی این مسیر 15 دقیقه است و بعد از گذراندن این مدت شما به چشمه باداب سورت ساری می رسید .

باداب سورت ساری

 

 

بهترین زمان برای رفتن به چشمه باداب سورت ساری

بهترین زمان برای رفتن به این مکان دیدنی فصل تابستان و بهار است زیرا هوا گرم است و شما می توانید به راحتی از این چشمه دیدن کنید و بهترین زمان برای عکاسی زمان طلوع و یا غروب آفتاب است . هنگام طلوع آفتاب تصویر پرتو های نور خورشید داخل دریاچه نمایان می شود و شما شاهد چشم اندازی زیبا از این دریاچه می شوید .

جاذبه های گردشگری اطراف چشمه باداب سورت

در اطراف چشمه پلکانی باداب سورت جاذبه های گردشگری دیگری هم وجود دارد . این دریاچه در منطقه چهاردانگه واقع شده است و در همان حوالی شما می توانید به چشمه میانشه غار مهدیشر و باغ گردوی  شهمیرزاد که یکی از بزرگ ترین باغ گردو در جهان است بروید .

انتخاب مکانی مناسب برای اقامت

امکان اقامت در کنار این چشمه وجود ندارد و اگر قصد ماندن در استان مازندران را دارید اجاره ویلا در خزرشهر شمالی می تواند بهترین گزینه برای اقامت شما باشد . همچنین می توانید به شهرک دریاکنار بروید و با اجاره ویلا در دریاکنار بابلسر از اقامت خود لذت ببرید . این دو شهرک دارای بهترین امکانات برای شما عزیزان است .

کئی انار یکی از غذا های ساری

کئی انار یکی از غذا های محلی شهرستان ساری است که در استان مازندران هم پخته می شود . بیشتر غذا های محلی ساری و مازندران با انار پخته می شود و همان طوری که از اسم این غذا مشخص است با استفاده از انار پخته می شود . بخش اول اسم این غذا به معنی کدو است و مواد اصلی برای پخت این غذا کدو و انار است . کئی انار علاوه بر مزه بسیار خوبی که دارد دارای انواع ویتامین از جمله ویتامین C است و همچنین این غذا از پتاسیم بالایی برخوردار است . مواد تشکیل دهنده این غذا لوبیا چیتی عدس سیر کدو انار و گردو است . شما عزیزان می توانید این غذا را در رستوران هایی که در سطح شهر وجود دارد میل کنید.

باداب سورت ساری

 

در پناه حق باشید .

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر