بازار سنتی بابلسر

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - بابلسر

1 سال پیش

بازار سنتی بابلسر

بابلسر یکی از شهرهای قدیمی و زیبای استان مازندران است. بابلسر با اماکن زیبا و دیدنی یکی از شهرهای توریستی مازندران بشمار می آید. بازار سنتی بابلسر یکی از همین مکانها است که همه روزه پذیرای مردم محلی و مسافران زیادی است. مسافران با اجاره ویلا در دریاکنار و یا اجاره ویلا در خزرشهر علاوه بر اقامت راحت و خوش دسترسی خوبی به شهر بابلسر دارند. بازار روز بابلسر جزو قدیمی ترین بازارهای محلی استان است. از سالها قبل مردم محلی و روستائیان اطراف برای فروش محصولات و فرآورده های خود در این بازار اقدام می کردند. بازار در وسط شهر و در نزدیکی بابل رود قرار گرفته و انواع محصولات کشاورزی و کالاهای دیگر در آن عرضه می شود.

بازار سنتی بابلسر

 

بابلسر دارای دو بازار است. بازار جدید که بازار ولی عصر نامیده شده و در میان مردم محلی به بازار ماهی فروشان نیز مشهور است در نزدیکی بازار سنتی قرار دارد. انواع ترشی جات، ماهی، برنج، حبوبات، رب انار، عسل و سایر محصولات محلی در این بازار عرضه می شود. مغازه های میوه فروشی، صنایع دستی، آجیل، برنج فروشی و لبنیات در بازار عرضه می شود.

بازار سنتی بابلسر که به بازار امام خمینی نیز نامیده می شود بازاری قدیمی و پر از مغازه های مختلف دیدنی و جذاب است. شما می توانید انواع سوغاتی های مازندران، میوه و مرکبات، برنج، ترشی، مربا و ماهی را در این بازار پیدا کنید. بازار دارای سه قسمت است که علاوه بر محصولات ناحیه شمال می توانید انواع وسایل و لباس های ترکمنی و سیستانی و حتی هندی را در آن پیدا کرد. بازار سنتی بابلسر ارزش دیدن و بازدید را دارد. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، قدم زدن در بازار و دیدن این همه محصولات رنگارنگ و فروشنده های محلی شما را به وجد می آورد. می توانید با اجاره ویلا در شهرک های توریستی خزرشهر و دریاکنار در مجاورت بابلسر اقامت خوشی را داشته باشید. اجاره ویلا در دریاکنار با قیمت مناسب و امکانات فوق العاده یکی از گزینه های در دسترس شما خواهد بود.    

انواع صنایع دستی مازندران در بازار سنتی بابلسر

 

بازار سنتی بابلسر از جاذبه های گردشگری بابلسر

بازار سنتی بابلسر از قدمت طولانی برخوردار است. این بازار سالهاست که جوابگوی نیاز مردم محلی و مسافران است. هر آنچه برای زندگی روزمره نیاز دارید می توانید بصورت تازه، ارگانیک و با قیمت مناسب از بازار سنتی بابلسر تهیه کنید. انواع ماهی های سفید، دودی و کفال، برنج خوش عطر مازندران و ترشیجات محلی شما را به یک وعده غذای خوشمزه و دلچسب دعوت می نماید. همه روزه فروشندگان محلی انواع وسایل خود را بساط کرده و منظره زیبایی به وجود می آورند. بازار سنتی از جمله جاذبه های گردشگری مازندران و بابلسر محسوب می شود که همه ساله در ایام تعطیلات مملو از مسافران و گردشگران می شود. از طرفی اجاره ویلا دریاکنار در نزدیکی بازار سنتی امکان رفت و آمد آسان به بازار را فراهم می نماید.

  

بازدید از بازار قدیمی و سنتی بابلسر

بازار سنتی بابلسر با نام های بازار امام خمینی، بازار زنانه و یا بازار ترکمن نیز نامیده می شود. علت نامگذاری آن وجود فروشندگان زن محلی و فروش انواع لباس و وسایل ترکمنی توسط فروشندگان ترکمن است. قیمت های اجناس عرضه شده در بازار مناسب بوده و می توان انواع خوراکی و سوغاتی های مازندران را با قیمت مناسب از بازار تهیه نمود. وارد بازار که می شوی همه چیز رنگ و بوی اصالت می دهد. بوی انواع ترشیجات، عطر برنج محلی و انواع فراورده های محلی مشام را می نوازد. ماهی های سفید تازه که تنها چند ساعت از صید آنها گذشته است بر روی پیشخوان مغازه ها خودنمایی می کنند. می توانید با خرید ماهی از فروشنده بخواهید که آنرا تمیز نموده و بصورت آماده تحویل بگیرید. برای اقامت نیز با اجاره ویلا در خزرشهر شمالی در فاصله چند کیلومتری بازار سنتی از اقامت در بابلسر نهایت لذت را ببرید.

انواع ماهی تازه در بازار سنتی بابلسر

 

چگونه به بازار قدیمی و سنتی بابلسر برویم؟

برای رفتن به بازار سنتی بابلسر باید خود را به بابلسر برسانید. اگر از سمت تهران به مازندران سفر می کنید بهترین و نزدیکترین مسیر جاده هراز است. پس از رسیدن به آمل و حرکت به سوی بابل، از طریق کمربندی خود را به بابلسر برسانید. پس از گذر از بلوار امام خمینی و گذر از خیابان شهید بهشتی وارد خیابان رجایی می شوید. بازار در سمت چپ خیابان قرار گرفته است. فاصله بازار سنتی از شهرک دریاکنار و خزرشهر حدود ۶.۵ کیلومتر است که می توانید با حدود ۱۰ دقیقه با خودرو به بازار برسید. با اجاره ویلا خزرشهر اقامت خوشی را برای خود و خانواده رقم بزنید.

 

اجاره ویلا در دریاکنار بابلسر در نزدیکی بازار سنتی بابلسر

برای اقامت در بابلسر می توانید با اجاره ویلا در شهرک خزرشهر و یا دریاکنار در نزدیکی بازار سنتی حداکثر استفاده از بازار را داشته باشید. انواع محصولات محلی با طعم خوش و کیفیت عالی را با قیمت مناسب از بازار سنتی بابلسر خریداری نمائید.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر