آبشار امیری از دیدنی‌های استان مازندران

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - آمل

1 سال پیش

آبشار امیری از دیدنی‌های استان مازندران

در استان مازندران تعداد آبشارهای بکر و زیبا در روستاهای اطراف آن کم و دیدن آن‌ها خالی از لطف  نیست. بدون شک آبشار امیری یکی از همین آبشارها می‌باشد که ارزش یکبار سفر کردن و دیدن را دارد. شما می‌توانید طبیعت اروپایی را در هر کجایی از شهرهای شمالی ایران تجربه کنید. من در یکی از سفرهای خود بازدید از آبشار امیری را انتخاب کردم تا در این مقاله بتوانم از تجربیات خود و چگونگی اجاره ویلا استخردار در شمال را، برایتان شرح دهم تا شما نیز از سفری متفاوت به آبشار امیری بهره‌مند شوید.

معرفی مختصری از آبشار امیری

آبشار امیری یکی از جاذبه‌های منحصر به فرد در منطقه‌ی امیری واقع در بخش لاریجان شهرستان آمل می‌باشد. سرچشمه اصلی این آبشار توسط یخچال‌های موجود در روستای هاره در اطراف آبشار صورت می‌گیرد. آبشار امیری که در قسمت جنوب شرقی منطقه‌ای به همین نام قرار دارد و از ارتفاعی بیش از 100 متر برخوردار است.

مناظر زیبای آبشار امیری

آبشار امیری یکی از چشم‌اندازهای زیبای شهرستان آمل به شمار می‌رود. وجود آب فراوان که از ارتفاع کوهی بلند سرازیر می‌شود و شکل خاص کوه‌های اطراف آبشار صحنه‌ی تماشایی را در این منطقه ایجاد کرده است. ما دقایقی به دور از دغدغه‌ای زندگی شهری در سکوتی آرامش‌بخش که با صدای آبشار یکی شده بود، لحظات خوشی را لذت بردیم.

آبشار امیری

چگونه به آبشار امیری برویم؟

این آبشار در مسیر جاده هراز قرار دارد، که فاصله آن تا تهران 120 کیلومتر می‌باشد. زمانی که بعد از چند ساعت رانندگی حدود 65 کیلومتری آمل با عبور از تونل وانا در سمت چپ تابلوی راهنمایی که منطقه‌ی امیری را نشان می‌داد را دیدیم. با عبور از پلی که در کنار جاده به چشم می‌خورد به مسیر خود ادامه دادیم تا ما را به جاده کوهستانی امیری می‌رساند. منطقه‌ی امیری از چند روستا تشکیل شده است که یکی از آن‌ها به نام روستای هاره ما را به آبشار نزدیک می‌کرد. برای اینکه به آبشار برسیم تقریبا یک ساعت پیاده‌روی از روستای امیری در پیش داشتیم تا در نهایت آبشار از بالای صخره‌ای بلند نمایان شد. برای اینکه در این مکان اقامتی دل‌نشین را تجربه کنید می‌توانید با اجاره ویلا در روستاهای اطراف اقامت و سفری ماندگار داشته باشید.

چه فصلی به بازدید از آبشار امیری برویم؟

جالب است بدانید محلی‌ها از این آبشار با نام آبشار شمس‌آباد نیز یاد می‌کنند. در تمام فصل‌های سال از مناظر و زیبایی فوق‌العاده‌ای برخوردار است و شما با توجه به برنامه سفر خود با اجاره ویلا در شمال می‌توانید از این منطقه دیدن کنید. ما فصل بهار را به بازدید از آبشار امیری اختصاص دادیم؛ چرا که در این فصل تا انتهای فصل تابستان آبشار پر از آب است و از منظره‌ی دل‌پذیری برخوردار می‌باشد. با اجاره ویلا در دریاکنار و همین‌طور اجاره ویلا خزرشهر شما می‌توانید اقامتی خوش نیز در سواحل دریا و هم‌چنین مناطق جنگلی شهرهای استان مازندران داشته باشید. من به شما پیشنهاد می‌کنم در سفرهای خود به سواحل دریای خزر از این دو شهرک گردشگری با امکانات رفاهی عالی نیز بهره‌مند شوید.

 

اجاره ویلا در آبشار امیری

جاذبه‌های زیبا و دیدنی اطراف آبشار امیری

در سفر به آبشار امیری پیاده‌روی و در برخی موارد کوهنوردی برای رسیدن به آبشار برای هر گردشگری بسیار لذت‌بخش و به یاد ماندنی خواهد بود. در طول مسیر با سنگ‌نگاره قاجاری لاسم و طبیعت باشکوه اطراف آبشار مواجه شدیم که از جاذبه‌های نزدیک آبشار بود. در راه رسیدن به آبشار دورنمایی از قله باشکوه دماوند نظرمان را به خود جلب کرد چرا که یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر منطقه‌ی امیری در کنار قله ‌امیری محسوب می‌شود و سفری ماندگار را برای ما ایجاد کرد.

سفری فراموش‌نشدنی با اجاره ویلا در آبشار امیری

اجاره ویلا و داشتن اقامتی امن در هر کجایی از جاذبه‌های بکر شمال کشور یکی ار دغدغه‌های مسافران و گردشگران می‌باشد. در نظر داشته باشید در اطراف آبشار امیری ویلاهایی با امکانات رفاهی وجود دارند که می‌توانید از آنها برای اقامت استفاده کنید. در این میان اجاره ویلا استخردار یکی از گزینه‌های پرطرفدار در بین مسافران برای اقامتی متفاوت می‌باشد. علاوه بر این‌ها مسافرانی هستند که دیدن آبشار امیری را در برنامه‌ سفر خود به شهرهای دیگر مازندران قرار می‌دهند تا بعد از بازدید از آن با اجاره ویلا در خزرشهر و اجاره ویلا دریاکنار اقامتی خاطره‌انگیز را از سفر خود به شمال داشته باشند.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر