پل دختر

مدیر سایت مدیر وبسایت

لرستان - پل دختر

3 هفته پیش

پل دختر

منطقه پل دختر، سابقه ای چند هزار ساله دارد و از قدیم الایام از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. به دلیل وجود داشتن پلی تاریخی بر روی رودخانه کشکان، به پل دختر معروف شده است. این پل به دستور شاپور اول ساخته شده است. گویش مردمان پل دختر، لری، است. پل دختر دارای آب و هوایی گرم و خشک است و کشاورزی در این شهرستان رونق خاصی دارد.

این شهرستان آثارهای تاریخی زیادی دارد، یکی از این آثار تاریخی، «پل دختر، نام دارد. این پل تاریخی و قدیمی، به دوران ساسانی تعلق دارد. از این پل فقط یک دهانه آن باقی مانده است. ارتفاع این پل از سطح جاده، ۱۸متر و از سطح رودخانه ۳۰ متر است. پل دختر، یکی از حیرت آور ترین ترین پل های لرستان است.

پل دختر، در مسیر ارتباطی لرستان به استان خوزستان قرار دارد، زیر تنها طاق باقی مانده از این پل، جاده آسفالت قرار دارد و از زیر طاق عبور می کنند. به مرور زمان قسمت ها و پایه های این پل از بین رفته و یک طاق آن برجای مانده است .

مصالح به کار رفته در این پل، گچ، سنگ های تراش خورده و شکسته رودخانه ای، ملات ساروج و آجر است. نام شهرستان پل دختر را از همین پل گرفته اند. شهرستان پل دختر به دلیل داشتن پل های تاریخی دارای اهمیت زیادی است. هر ساله گردشگران زیادی از مکان های دیدنی این شهرستان دیدن می کنند.این گردشگران می توانند از سایت ویلایار برای اجاره ویلا یا رزرو اقامتگاه بوم گردی با قیمت مناسب استفاده کنند.


منبع

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه