مرداب دیوک

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - کلاردشت

1 سال پیش

مناطق جذاب و دیدنی بیشماری در اطراف تهران وجود دارند. رشته کوههای البرز با زیبایی های منحصر بفرد خود همواره مورد توجه گردشگران قرار دارند. یکی از مناطق پرطرفدار و محبوب مسافران منطقه کلاردشت و مرداب دیوک است. منطقه توریستی کلاردشت با جنگلها و دشت های سرسبز خود محلی دنج و بی نظیر برای استراحت و تفریح است. از طرفی می توانید برای اقامت خود از چادر مسافرتی استفاده نموده و یا برای اجاره ویلا در کلاردشت اقدام کنید. اجاره ویلا جنگلی و اجاره ویلا استخردار با امکانات کامل خیال شما را برای اقامت و لذت بردن از زیبایی هایی مرداب دیوک آسوده می کند. اما آیا می دانید مرداب دیوک کجاست و چه ویژگی هایی دارد؟ برای آشنایی با این منطقه رویایی به ادامه مطلب توجه کنید.

سفری رویایی به مرداب دیوک

 

بهشتی بنام مرداب دیوک کجاست؟

پس از بررسی های فراوان جهت یافتن محلی ییلاقی و خوش آب و هوا در اطراف تهران، مرداب دیوک در کلاردشت را پیدا کردم. با توجه به توصیفات مرداب نیاز به اجاره ویلا در شمال جهت اقامت داشتم که خوشبختانه سایت ویلایار با اجاره انواع ویلاهای لوکس جنگلی و ساحلی بهترین گزینه ها را در اختیار من قرار داد. برای اجاره ویلا شمال علاوه می توانید ویلاهای ساحلی و یا جنگلی را انتخاب کنید که هر کدام دارای مزیت هایی است. مرداب دیوک در جنگلهای اطراف کلاردشت قرار دارد. برای رفتن به آنجا از تهران ابتدا باید به سمت کرج حرکت کرده و سپس وارد جاده چالوس شوید. زیبایی های این جاده پر پیچ و خم و رویایی شما را مات و مبهوت می کند. پس از طی مسافتی به ورودی کلاردشت رسیده و سپس به سمت جاده کلاردشت عباس آباد حرکت می کنید. پس از طی مسافتی حدود ۷ کیلومتر از سمت راست وارد خیابانی بنام گلستان شده که شما را به محله پیشنبور می رساند. در اینجا می توانید جهت دیدن زیبایی های اطراف پیاده به سمت جنگل روانه شوید و یا اینکه با خودرو به مسیر ادامه دهید. اگر خودروی آفرود دارید می توانید ما بقی مسیر را با خودرو طی کنید. برای اجاره ویلا در نزدیکی مرداب دیوک می توانید برای اجاره ویلا جنگلی اقدام کنید. توصیه می شود مسیر جنگل را پیاده روی داشته باشید تا از این همه زیبایی لذت ببرید. پس از پیاده روی در میان درختان انبوه جنگل به مدت دو الی سه ساعت به مرداب زیبایی پوشیده از خزه می رسید. مرداب دیوک با تمام زیبایی هایش در برابر شما قرار دارد.

مرداب پوشیده از خزه دیوک در کلاردشت

 

اجاره ویلا جنگلی در کلاردشت

منطقه زیبا و توریستی کلاردشت در میان کوههای البرز یکی از برترین مناطق گردشگری ایران و مازندران است. آب و هوای خوش، مناظر زیبا، جنگل و مرداب آنرا تبدیل به یکی از بهترین ییلاقات نموده است. ویلاهای زیبا و لوکسی در منطقه کلاردشت وجود دارند که اجاره داده می شوند. برای اجاره ویلا در کلاردشت گزینه های متعددی دارید. اجاره ویلا جنگلی با دید جنگل و آب و هوای کوهستانی، اجاره ویلا استخردار، اجاره ویلا در شهر کلاردشت و غیره به سادگی و از طریق ویلایار امکان پذیر است. رزرو ویلا به راحتی انجام و برنامه سفر به مرداب دیوک شروع گردید. با توجه به مسافت حدود چهار ساعت از تهران به کلاردشت تصمیم گرفتیم صبح خیلی زود حرکت کرده تا صبحانه را در جاده زیبای چالوس صرف کنیم. پس از صرف صبحانه به کلاردشت رسیدیم و به سمت پیشنبور عازم شدیم. از اینجا به بعد را ترجیح دادیم که از میان جنگل پیاده روی و سفر خود را آغاز کنیم. آب و هوای دلپذیر، درختان سر بفلک کشیده و انبوه، زمین پوشیده از علف و مه در برابر ما خودنمایی می کردند. همه چیز رویایی بوده و برای دیدن آنهمه زیبایی و مرداب دیوک لحظه شماری می کریم. هوای جنگل بقدری عالی بود که خیلی زود احساس گرسنگی کردیم. پس از مختصری احساس دوباره به راه افتادیم. از میان انبوه درختان پرتو نور خورشید فضا را خیال انگیز می کرد. با رسیدن به نیمه ظهر مه کمتر شده بود که مرداب دیوک در برابر ما خودنمایی کرد. انگار فرش سبز رنگی بر روی زمین پهن کرده بودند. سراسر مرداب پوشیده از خزه بود. سکوت مرداب، پرتو نور خورشید و تنه درخت بزرگی بر روی سطح مرداب بی نظیر و باور نکردنی است. خیلی زود خوشحال شدیم که اجاره ویلا را برای دو روز انجام داده ایم و می توانیم پس از استراحت شبانه دوباره از این همه زیبایی لذت ببریم.

پیاده روی بر روی تنه درخت روی مرداب دیوک

 

نحوه دسترسی به مرداب دیوک

برای رسیدن به مرداب دیوک بهترین مسیر و تنها مسیر از سمت کلاردشت است. برای رسیدن به کلاردشت می توان از طریق جاده چالوس خود را به آنجا رسانید. سپس در جنگلهای اطراف کلاردشت مرداب دیوک را مشاهده نمود. اگر از سمت استان مازندران به مرداب دیوک می روید می توانید از دو راه به مرداب دیوک برسید. جاده چالوس از سمت شهر چالوس و جاده عباس از طرف تنکابن شما را به مرداب دیوک می رساند. اگر می خواهید علاوه بر مرداب دیوک از ساحل دریا نیز لذت ببرید می توان با اجاره ویلا شمال در هر یک از شهرهای ساحلی برای اینکار اقدام نمود. اجاره ویلا خزرشهر، اجاره ویلا استخردار و دارای فول امکانات علاوه بر فراهم آوردن امکانات کامل برای اقامت شما، در نزدیکی ساحل دریا و مرداب دیوک قرار دارد.

   

گشت و گذار در مرداب دیوک

مرداب دیوک در میان جنگلهای کلاردشت و در میان انبوه درختان خودنمایی می کند. سراسر مرداب پوشیده از خزه های سبز رنگ زیبا است. هوای جنگل عالی است و فرصت خوبی برای استراحت و تمدد اعصاب را فراهم می آورد. هر گوشه از مرداب و جنگل را که نگاه می کنید، خاطره فیلم ها و مستندهای تلویزیون در ذهن شما زنده می شود. اگر برای دیدن مرداب اقدام کردید می توانید با برداشتن امکاناتی مانند پتو، لوازم پخت و پز، کیسه خواب، چادر مسافرتی، وسایل روشنایی و غیره خود را برای کمپینگ آماده کنید. استراحت در کنار مرداب و بهره مند شدن از این همه جذابیت شما را مجذوب خود می کند. برای برگشتن از مرداب دقت کنید که زمان دو الی سه ساعت قبل از تاریک شدن هوا را در نظر داشته باشید. اگر چه خسته بودیم ولی نفس کشیدن در هوای پاک جنگل بسیار مفرح و لذت بخش بود. شب را در محلی که از طریق اجاره ویلا در کلاردشت رزرو کردیم بسر برده و خستگی روز را از تنمان بدر کردیم.

 

بهترین زمان اجاره ویلا و بازدید از مرداب دیوک

برای سفر به مرداب دیوک هر موقع از سال با مناظر بدیع و زیبایی مواجه می شوید. در فصل بهار درختان تازه جوانه زده و در هر گوشه و کناری می توانید گلهای رنگارنگ و سبزه های جوانه زده را مشاهده کنید. آب و هوای مطبوع و مه آلود و رطوبت و خنکای جنگل شما را به وجد مي آورد. اگر در فصل تابستان به مرداب دیوک می روید، سرسبزی درختان بیشتر شده و نور خورشید با تابش بر روی سبزه ها و درختان منظره رویایی را به نمایش می گذارد. فصل پاییز نیز با برگهای رنگارنگ و صدای خش خش برگ درختان در زیر پای شما، فراموش نشدنی است. با توجه به سردی هوا توصیه می شود در فصل زمستان به مرداب سفر نکنید. در صورت بازدید از مرداب در ماههای سرد سال، وسایلی مانند کفش مناسب کوهنوردی، لباس گرم و پتو را فراموش نکنید. البته در این زمان با اجاره ویلا در کلاردشت و اقامت در ویلاهای مدرن و فول امکانات سفری فراموش نشدنی خواهید داشت.

سفری خاطره انگیز به مرداب دیوک با ویلایار

مرداب دیوک در دل جنگلهای کلاردشت همچون نگینی در میان کوههای البرز قرار دارد. این مرداب اگر چه بسیار زیبا و بکر است ولی افراد زیادی از وجود آن اطلاع ندارند. کوه، جنگل و مرداب در اینجا یکجا جمع شده و در برابر دیدگان شما قرار دارند. جنگلهای کلاردشت پوشیده از درختان برافراشته و متراکم است. سکوت مرداب و خزه های چسبیده بر روی سنگها و سطح آب که با پرتو نور خورشید انعکاس زیبایی پیدا می کنند خیال انگیز است. لازم بذکر است که از طریق سایت ویلایار انواع ویلاها و مراکز اقامتی مدرن و لوکس با قیمتهای مناسب در دسترس شما قرار دارد. اجاره ویلا شمال، اجاره ویلا خزرشهر و اجاره انواع ویلاهای جنگلی و ساحلی را ازطریق ویلایار انجام دهید. برای سفر به مرداب دیوک اگر چه می توان یک روز کامل را به آن اختصاص داد ولی توصیه می شود در صورت داشتن وقت، یک سفر حداقل دو روزه را برای دیدن این همه زیبایی ها در نظر بگیرید. انواع مراکز اقامتی در نزدیکترین فاصله به مرداب و جنگل در دسترس شما قرار دارد. برای اینکار تنها کافی است که به وب سایت مراجعه و محل مورد نظر خود را بصورت آنلاین رزرو کنید.   

 

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر